GüzellikSaç

Kepek için eczanelerde özüm. Kepek için ilaçlar. Kepere karşı "Nizoral"

Kafa derisi üzerindeki kepek oluşumu işlemi, epitelin skuamoz tabakasının sistematik bir şekilde eksfoliyasyonuyla karakterize edilir. Kepek en yumuşak formda ortaya çıkan kronik bir hastalıktır. Vücut için, kepek tehlikeli değildir, ancak bazı problemler yaratır.

Kepeklenmenin sebepleri

Bu hastalığı yaşayan birçok kişi, kepekten nasıl kurtulacağını bilir. Eczanelerde kepek tedavisi reçetesiz satın alınabilir. Bununla birlikte, tedaviye başlamadan önce saç üzerinde beyaz pulların görülme nedenlerini belirlemek gerekir. Görünüşlerini hangi faktörlere etki ettiğine bağlı olarak eczanelerde kepek için bir çare seçmelisiniz. Bu saç derisi hastalığının ortaya çıkması için aşağıdaki nedenler vardır:

1. Hastalık "seboreik dermatit" kepeklenmeye neden olabilir. Hastalık, kafa derisi ve cilt bölgelerinde kızarıklığın ortaya çıkmasıyla karakterize, yoğun olarak epitelin birleşik ölçekleriyle kaplıdır.

2. Malassezia Furfur'un kafa derisi üzerindeki görünümü her zaman kepeklenmeyi tetiklemeyebilir. Mantar herhangi bir kişinin derisinde bulunur ve normal şartlar altında kendini gösterir. Durum, vücut için, hastalık, stresli koşullar, azalmış bağışıklık ve diğer olumsuz olaylar açısından olumsuz olduğunda, fungus daha aktif hale gelir.

3. Hijyen kurallarına uymama veya nadiren baş derisinin yıkanması. Eğer saç bir haftadan fazla yıkanmazsa, sebum cilt yüzeyinde birikir ve saç foliküllerini tıkalar, yağlı sebore görüntüsü için uygun koşullar yaratır .

4. Egzama, kafa derisi bölgesinde çok nadiren görülen bir hastalıktır. Ve yine de tıbbi uygulamada kepeklenmenin sebebi egzama olduğu vakalar vardı.

5. Kontakt dermatit, kafa derisinin çeşitli renklendiriciler, gölgeleme, köpürme ve jellere karşı alerjik reaksiyonunun arka planına karşı ortaya çıkabilir.

6. Zayıf bağışıklık, kafa derisini etkileyebilir ve kepeklenmeye neden olabilir.

Hastalığın teşhisi

Bir doktor hastalığın teşhis edilmesinin yanı sıra, vücudundaki sorunların ortaya çıkış nedenlerini de doğru tespit etmelidir. Saç hastalıkları bir trikolog doktoru kapsar.

Kepek tedavisinde doktor , kepek için en iyi ilaçların seçileceği bir tedavi planı yapar. Büyük olasılıkla, saçların bilgisayar teşhisi uygulamalısınız. Hastaya, hastalığın gizli faktörlerini ortaya çıkarmak için doktora yapılan ilk referansta bir klinik muayene tahsis edilir. Bildiğiniz gibi cilt tabakalaştırmasının çeşitli nedenleri olabilir. Hastalığın tanısının ne kadar doğru bir şekilde yürütüleceği için, tedavinin başarısı daha da bağlıdır.

Kepek oluşumu süreci

Kafa derisinin derisi sürekli yenilenmeye eğilimli. Yeni cilt hücreleri sürekli oluşturulurken, epitelin eski katmanı itilir ve kepek parçaları oluşturarak oluşur. Organizma tamam ise, bu tür teraziler çok az oluşur, neredeyse görünmez olurlar. Herhangi bir hoş olmayanlık gözlenirse, epitel hücrelerinin oluşumu süreci hızlanır, kepek derisinin yüzeyinden daha fazla pul gelir, kepek formunun pulları sıkışır.

Çoğunlukla bu hastalık, bağışıklığın azalmasına, depresif durumlara, işyerinde ve evde kronik kronik strese karşı arka planda görülür. Bu durumda, sağlığınızı yakından izlemeniz, bir multivitamin kursuna başlamanız önerilir. Yardımcı bir ilaç olarak, kepek için bir çare ile hastalığı tedavi etmeyi deneyebilirsiniz, eczanelerde özel şampuanlar satılmaktadır. Tedavi yardımcı olmazsa, bir doktordan tıbbi yardım çağırmanız önerilir.

Kepek tedavisi

Tedavi tercihen evde bir uzman gözetiminde yapılır. Doktor, kafa derisinin durumunu iyileştirmek için hangi çarenin en iyi kullanıldığını size söyleyecektir. Kepek ilacı ile birlikte, fok tedavi yöntemlerini kullanmanız da önerilir. Saçların tedavisinde, kepekten kurtulmanın aşağıdaki araçları başarıyla kullanılır:

- Bir bütün olarak kepekli tar sabunu , saç derisi kusursuzluğunu iyileştiren saç yapısı üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

- Şifanın etkisi, saçları bitkisel açkılarla durulama, huş ağları ve dulavratotu kökünden bir kaynatmanın saç derisinde iyi durması neden olur.

- Saç kafa derisi masajının parmak uçlarıyla iyileştirilmesi.

Kafasını tüm uzunluk boyunca taradıktan sonra uykuya gitmeden önce yaklaşık beş dakika masaj yapmak yeterlidir.

- Dulavuk yağı, kepeklenmeye karşı yardımcı olur, buna ek olarak düzenli kullanımla saç büyümesini uyarır.

- Diyetinizi yeniden düşünmeniz gerekiyor. Belki vücut bazı besin maddeleri ve eser elementlerden yoksundur.

- Mümkünse, işte ve evde stresli durumlardan kaçının.

Uyku ve dinlenme gözlemlemek gerekir.

Geleneksel tedavi yöntemlerine ek olarak, kepek için evrensel bir çare kullanabilirsiniz, eczanelerde diğer ilaçlar satılmaktadır; bunlar, özel şampuanlar, kremler ve jellerdir.

Kepek için tıbbi şampuanlar

Kepek mücadelesinde en etkili araçlardan biri, tıbbi bileşenlere dayalı şampuanlar ve merhemlerdir. "Nizoral", "Sebozol" ve "Sulsen" şampuanlar, birkaç gün içinde saçın durumunu iyileştirebilen özel antifungal bileşenlere sahiptir. Bazı şampuanlar, kafa derisinin mantarının aktivitesini engelleyen bir aktif madde içerir. Bu tür şampuanlar, kafa derisi üzerinde zararlı bir etkiye sahip olan bir madde olan sodyum lauril sülfat içermez. Bu maddenin eksikliği sonucunda, böyle bir şampuan çok az köpük üretir, ancak bu tıbbi özelliklerini etkilemez.

Tedavi sonucunun olumlu olabilmesi için, kepek için özel bir şampuanın ilk haftasının başınızı yıkarken her gün kullanması önerilir. Ayrıca, istenen etki sağlanıncaya kadar haftada iki kez uygulanmamaktadır. Kepeklerin eczanelerde giderilmesi ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

" Nizoral"

Kepek kafa derisinin tedavisi için kullanılan "Nizoral" şampuanı, maya mantarları ve dermatofit mantarları üzerinde mantar öldürücü bir etkisi olan ketokonazolün sentetik bir bileşenini içerir. Kepek için yumuşak bir etki yarattığından şampuan kepek için en iyi çözümdür. Şampuan uygulandıktan sonra, kaşıntılı cilt sıkışır, cilt soyma azalır.

İlaç harici kullanım için tasarlandığından, bileşenleri kana emilir, böylece hamile ve emziren kadınlar için şampuan kullanabilirsiniz.

Nasil kullanilir: Kepekli "Nizoral" şampuan, ıslak saçlara uygulanır, köpürtülür ve birkaç dakika bekletilir, sonra sıradan ılık su ile durulır.

Şampuan "Sulsen"

Kepeklerin tedavisi için kullanılan "Sulsen" şampuanı maya mantarlarının gelişimi için uygun bir ortamı yok ederek büyümesini baskılayan selenyum disülfidi içerir. Şampuanın antihistamin özellikleri, alerjik kaşıntı ve kızarıklığı giderir, epitel hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Birkaç hafta şampuan kullandıktan sonra saçlar bakımlı ve sağlıklı görünüyor.

"Sebozol"

Terapötik şampuan "Sebozol", soyulan kafa derisinin etkilerini ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Şampuan, parazit mantarların aktivitesini felç eden aktif bileşen ketokonazolü içerir. Mantarlar yeni koloniler kurma becerisini kaybeder. Bu ilaç maya mantarları, streptokoklar ve stafilokokları öldürmek için kullanılır. Şampuan "Sebozol" suyla inceltilir, köpüklenir ve beş dakika kafasına uygulanır, daha sonra serin su ile yıkanır. Şampuanı haftada en az iki kez kullanırken, on günün sonunda pozitif bir sonuç görebilirsiniz. Cilt soyma durur. Kaşıntı ve yanma hissi kaybolur, saçın durumu belirgin şekilde gelişir. Kremalar ve merhemler de dahil olmak üzere "Sebazol" serisinin hazırlıkları, kepek için mükemmel bir çare olduğu kanıtlanmıştır, eczanelerde bu ürünler bir doktor reçetesiz satılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.