FormasyonOkullar ve üniversiteler

Kamu üniversite ve enstitü: bütçe yerler ve pansiyon ile Moskova üniversiteler

onların yaşam yolunda gençler tarafından yapılan en önemli seçimlerinden biri - profesyonel tanım. Son yıllarda Birçok araştırmacı, ülkenin önde gelen üniversitelerinden elit eğitim ve herkes için sözde eğitim arasındaki fark esas olduğunu vurgulamak. Nasıl güçlerle yapacak kişiye seçim yapabilirim?

Ülkede Lise 1 numara

topluyor Moskova üniversiteler bütçe yerler ve bir pansiyon ile, bunun MSU alacak ilk satırı kesinlikle. Lomonosov. Üniversite Moskova'da en eski biridir. O 1755 yılında açıldı ve bunun yaratılması Rus bilim Mihailu Vasilevichu Lomonosovu olağanüstü rakam borçlu olduğunu. Rusya'daki yüksek öğretim kurumunun gelişimini savunan kim olduğunu.

Shuvalov Kont Yardım

1724 yılında İmparator Peter Zaten St. Petersburg Bilimler Akademisi üniversite ve lise kuruldu. Ancak, zaman içinde okul iyi eğitimli bilim adamı yeterli sayıda serbest olamayacağını ortaya çıktı. Bu nedenle, Lomonosov İmparatoriçe Elizabeth'in sık birinin Moskova'da üniversite açılması önerilerine mektuplar yazmaya başladı Shuvalov.

Buna karşılık, Shuvalov da elbette Rusya'da ve destekli Lomonosov çevresinde gelişme ve bilimsel bilgiyi güçlenmesine katkıda bulunmuştur. sınıfların başlangıç töreni 26 Nisan 1755 gerçekleştirildi ve Üniversite açılış kararnamesi önceki imzalanan - 25 Ocak'ta. Ortodoks takvimine göre, günlük Kutsal Şehit Tatiana. Şimdi herkes bütçe bilir Moskova'da üniversiteler o günlerde kurulan en eski üniversite tarafından yöneldi. Moskova Devlet Üniversitesi'nde 25 Ocak'ta Her yıl kutlamaları yanı sıra öğrencilerin yaratıcılık günler vardır.

Üniversitesi'nin ilk dalı

Felsefe, Tıp ve Fıkıh Bölümü: Başlangıçta, MSU sadece üç bölüm vardı. Her öğrenci ilk Felsefe Fakültesi ile eğitime başlamak zorunda kaldı. Bu onun beşeri bilimler gibi temel bilgi almak ve bilimsel bilgide olabilir sağlamak için gerekliydi. Felsefe Fakültesi öğrenimlerine devam ya da tıp veya hukuk bir başka yolu olarak seçecek olsun: Daha sonra öğrenciler seçmek başardık.

MGIMO - prestij ve dünya standartlarında uzmanlık

MGIMO enstitüsü de Moskova'da en eski biridir. Onun mezunları - uluslararası ilişkiler, ekonomistler, çevirmen üzerinde uzmanları. CPC emriyle yeniden yapılandırılmıştır ve eğitim sürecinin dönüşümü Ama 1944 yılına kadar, MGIMO Üniversitesi, Moskova Devlet Üniversitesi parçasıydı. ekonomi, hukuk ve uluslararası: Birincisi MGIMO sadece üç fakülte yapabilirdi. Daha sonra Oriental bölme erişilen.

1991 yılında İşletme Üniversitesi 1998 yılında, açıldı - Siyaset Fen Fakültesi. 1994 yılında MGIMO daha yüksek bir statü aldı - o zamandan beri üniversite oldu. bütçe yerleri ve bir pansiyon ile Moskova'da üniversitelere kayıt için olduğundan, hazırlanmak ve orada MGIMO Hazırlık Fakültesi de sınavı geçmek gerekir.

Edebiyat Enstitüsü Gorki

Ebeveynler, öğretmenler, arkadaşlar - Ama her mezun doğru seçimler yapmak ve toplumun beklentileri ile kendi arzuları tartmak hedeflemektedir. Her ilginç iktisat veya siyasal bilimler - bu disiplinlerin birçok mezunları için yaratıcı meslek olarak böyle bir ilgi, teşkil etmez.

bütçe yerleri ve pansiyonlar ve edebiyata ilgi ile Moskova üniversiteye girişlerindeki planlıyoruz olanlar için, en iyi seçim bir edebi Enstitüsü Gorki olurdu. Bu Gorky girişimiyle 1933 yılında kuruldu. R. Noel, K.Paustovsky: Tarihi boyunca ünlü yazar ve bilim adamları tarafından öğretilir S. Gorodetsky, Zinovye. Şimdi eğitim iki olası formlarda yapılır - İç ve yazışmalar. sunulduktan sonra, kurgu ve şiir veya edebi çevirmen de diploma alabilirsiniz. Puşkin Meydanı yakınında - üniversitede ders Hakkında 80 yıl Tverskoy Bulvarı üzerinde yer Moskova'da eski binalarından birinde yapılır.

MGMU Sechenov - hekimleri hazırlamak için yüksek öğrenim en eski kurumu

ilk Moskova Üniversitesi podgotvki tıbbi profil uzmanları 1758 yılında açıldı. O bütçe yerler ve tıp uzmanları kesinlikle MGMU kayıt fırsatı ile ilgilenecek yetiştirmek pansiyonlu Moskova üniversiteleri istiyor kim. lise sınıflarının tarihinin başlangıcında bir kimya profesörü ve felsefesi, hem de bir tıp doktoru oldu öğretmeni Johann Christian Kershtensom idi. O Leipzig Kont I. I. Shuvalov gelen davet edildi.

üniversite öğretim erken tarihinde sadece yabancılar oldu. Sadece geç XVIII yüzyılda, burada, öğrencilerin eğitimi başlamadan önce, yabancı profesörlerin titiz muayene dayanacak zorunda genç Rus bilim adamları, öğretmenler olarak gelir. 1805 yılında ilk kliniği Üniversitesi'nde açıldı. Öğrenciler pansiyonda yer alabilir.

üniversitede Bolşeviklerin hükümdarlığı başında, aktif olarak yeni bölümler oluşturmak başladı başarılı araştırma ve geliştirme faaliyetlerine devam etmiştir. Büyük Vatanseverlik Savaşı ve savaşta yaralanan tedavisinde yaralı sağlayan değerli yardımı destekli üniversite öğretmen ve öğrenciler sırasında. O zaman, üniversite kendisi Ufa tahliye edildi ve 1943 yılına kadar var. savaşın başlangıcında öğretmenler ve öğrenciler yaklaşık yarısı ön için gönüllü oldu.

bütçe yerler ve pansiyon ile Moskova'da Üniversiteler: ulaşılamaz bir rüya mı yoksa gerçek

devlet tarafından Eğitimi, nakit faydalarına ek olarak, diğer bazı avantajları vardır. Kuşkusuz, mali yönü ana biridir. Fakat ek olarak, her başvuru sahibi Moskova'da bütçe yerlere hareket edebiliyor. Geçen öğrenci kendi üzerinde çalışmak için düzgün makul yeteneklerini değerlendirmek mümkün ve eğer nedenle, o başarılı bir kariyer yarın güvenebilirsiniz. Yani o kendiniz ve yeteneklerine emin olabilirler.

İkincisi, oturumun başarıyla tamamlanmasından sonra bütçe departmanı üzerinde okuyan, bir maaş alırlar. ebeveynlerden Kurtuluş genç bir adam ya da kadın için çok önemlidir. Bu nedenle, yüksek eğitim ve prestijli kurumlarında eğitime bütçe yerleri - okuldan ayrılmadan önce uzun düşünmek gerekir bir sorudur. Zaman istenen uzmanlık karar ve hiç şüphesiz büyük bir başarı şansına sahip olacak bu yönde gayret başladı olanlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.