HobiFotoğraflar

Kamera görüntüsünü güvenmek ister

Bazı amatör Modern kameraların birkaç hile ile karşı karşıya edinilen fotoğraf ekipmanlarının teknik özelliklerinin, çalışmalarına özel önem yoktur. pek çok profesyonel fotoğrafçıların tavsiyelerine uyarak onlar bunu bir derde deva ve canlı, doygun resimler için son şartını dikkate trendy »ham biçimindeki" fotoğraf çekmek için gidin.

Kamera önünde görüntüler gerçekten renkli bakmak gösterilecek, ancak bilgisayarın içine atmak gerekir, aniden yere doygunluğu kaybolur ve görseller sönük hale gelir.

Ve hatta jpeg içinde, onlar çok daha iyi görünüyor. Sonuç olarak, birçok amatör fotoğrafçılar, bilinçsizce sadece ham formatta mümkündür yüksek kaliteli sanatsal fotoğraf işleme olasılığı, kendilerini mahrum, profesyonel tavsiye ve tüm jpeg Dünya beyannamesi üzerinden ham kameraya hayal kırıklığına.

Gerçekte neler oluyor?

Olursa olsun kameranın tek ekranda jpeg veya ham olsun, görüntüleri kaydetmek için seçtiğiniz biçimi, hep olacağını anlaşılmalıdır jpeg formatında. Gerekli tsvetokorrektirovka yürütülen Keskinleştirme, artan kontrast: Bu sizin kameranızın küçük ekranda görünmeden önce, yüklü yazılımlar göre otomatik olarak işlenecektir ve gibi kamera tarafından geliştirilmiş anlamına gelir.

Kameranın ekranda görüntülenen jpeg formatında resim, iyi bir bilgisayar ekranında kendi görüntüsünü buluşacak nedeni budur. Ayrıca eklemek gerekir kameranın üst sınıf, "fotoapparatnym" ve "bilgisayar" haritalar arasındaki fark küçüktür.

Ham formatında gelince. Yani ham ve işlenmemiş görüntü söyleniyor. Bu durumda, teknik onun işlenmesinde yer almayan, fotoğraf maruz senin kamera ayarları uygun olarak kaydedilir.

Diğer bir deyişle, eğer profesyonel düğün ve aile fotoğrafları gibi ham formatta ateş. Böylece, nasıl, Fotoğrafınızdaki müdahale "olduğu gibi" o kaydetmez tekniğe emri verecekti. Gelecekte, bu özel çeşitli programlar kullanarak varsayılır, kendinizi sanatsal stil uyacak şekilde gerekli görüntü işleme harcayacak.

Ama ham çekilen bir fotoğrafı görüntülerken ekranda unutmayın, sen jpeg formatında hepsi aynı üstün kamera resmini göreceksiniz.

Dolayısıyla, görüntü bilgisayar ekranında biraz daha parlak ve daha kontrast olacaktır fotoğraflarınızın ekranda görünür olduğu ortaya çıkar.

Burada düğün ve aile fotoğrafları rofessionalnomu her n tanıdık fotoğrafik tekniğinin böyle küçük odak vardır.

İyi şanslar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.