SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kafasına bir kist - nedenleri

kafasına bir kist tıbbi pratikte oldukça yaygındır. Bu kabarcık olarak, sıvı biriktiği, bir oyuk olan bir kanser değildir. Aynı anda bir veya her iki tarafta, bir tek ya da çoğul olarak, beyin herhangi bir bölgede meydana getirilebilir.

kafasında kist çeşitleri

Araknoid kistler beyin yüzeyi üzerinde yer alan her durumda yapışkan mater sıraları arasında oluşan vezikül sıvı temsil eder. görünümü nedeni kanama, meninkslere veya travma iltihabı olarak hizmet edebilir.

Elde edilen sıvı basıncı aşarsa basınç göstergesi vnutrigolovnogo rahatsızlık verici semptomların bir dizi meydana gelmesini gerektirir serebral korteks, sıkma meydana gelebilir.

kafasına intraserebral veya serebral kist - sıvı ölü beyin bölgesinin yerinde biriken, yani boşluk kayıp hacim medulla doldurur. Beyinde derin almaktadır.

Bu durumda uzak arazi soldurma nedeni öğrenmek için. travma, kafa boşluğu içinde inme, kafa dolaşım, ensefalit, cerrahi yetersizliği - serebral kist oluşumuna temel nedenleri.

semptomlar

Belirtiler altta yatan hastalık üzerine, kist oluşumu üzerinde etkisi vardı bağlıdır. Hepsi çok çeşitlidir ve isteğe bağlıdır. sızdırmazlık ve ağrı, duygu: bir yetişkinin kafasında genel kist aşağıdaki belirtilerin varlığı ile belirlenir kafa bölgesi nabız bozukluğu, görme bozuklukları, kısmi felç, bilinç epizodik kaybı, denge bozukluğu, epilepsi, işitme işitme korurken, kulak çınlaması.

büyüme oluşumu nedenleri

Kist kafası kolayca bir bilgisayar ya da manyetik rezonans tomografisi ile kontrol edilir. Orada zamanla boyut artışı, bu nedenle beyin hasarı faktörü tepki devam ederse. durumda hastalığın nedenini tespit etmek ve gerekli tedaviyi gerçekleştirmek için gereklidir.

araknoid kist büyümesi etkiler:

 • kist sıvı basıncı artışı;
 • meninks (enfeksiyon, araknoidit) progresif enflamasyon;
 • sarsıntı önce bir hastada bir kist oluşturdu.

intraserebral kist büyüme nedenleri (yanı sıra yeni varlıklar ortaya çıkması):

 • küçük vuruş oluşma yeni merkezleri oluşturarak kafa içi dolaşım bozuklukları, devamıdır;
 • imha medullanın işlem (neuroinfection, devamında çoklu skleroz ve ensefalomiyelit).

yeni doğanın oluşumunun nedenleri şunlardır:

 • intrakranial kanama yol açabilir doğum (doğum, hatalı işlenen obstetrik bakım sırasında aksaklığı anne), alınan baş yaralanması;
 • rahimde sonuçlanan bulaşıcı hastalıklar ve inflamasyon.

tanılama

Modern tıp büyüme ve oluşum nedenlerini tespit etmek kolaydır. Bu inceleme için bir hastanın MR görüntüleme amacıyla, kan analizi ve damarlarda kan akışının çalışma ile gerçekleştirilir. Bu sonuçlara, daha ileri tedavi inşa edilmiştir.

Yeni doğmuş kafasında bir kist kolayca ultrason ile teşhis edilir. Etkili anket henüz büyümüş bıngıldak yenidoğan değil katkı ve kafatasını kapatılmadı. Çoğu durumda, kafasında bir kist Bir yaşından geçer.

tedavi

üç bileşen ile tedavi intrakranial dolaşım ihlalleri: Kan basıncının normalleştirilmesi, kan kolesterol düşürücü, kan pıhtılaşmasını azaltmak. Aynı zamanda atanan:

 • antioksidanlar, basınç artışı hücrelerin direncini artırmak;
 • nootropikler, glükoz ve oksijen ile hücreler sağlamak.

Bir işlemle kistlerinin cerrahi tedavisi üç şekilde yapılabilir:

 • Kranyotomi ileri uzaktan eğitim. Bu aynı zamanda tedavi etmek en travmatik yolu en radikal olmakla;
 • Bypass oyuk oluşması aşamalı bir boşaltmaya olan boyunca oluşturulan boru içine yerleştirilmiş olup, burada cerrahi, böylece düşme ve daha fazla büyümeye devam duvarlar. Bu yöntemin bir dezavantajı, kafatası içinde bir drenaj borusu bulmak için çok uzundur. Bu boşluğun istenmeyen enfeksiyona yol açabilir;
 • Endoskopik cerrahi - üzerinden yapılan boşluğun daha boşalmasını deler. Bu yöntem sayesinde komplikasyonların ihtimalini en aza indirmek ve ameliyat sonrası hızla kurtarmak için yapar. Yöntemin tek dezavantajı - kafasında bir kist cihazının envanterini çıkarmak her zaman mevcut değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.