FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Hükümet okul günü: fikirler. Okulda gün hükümetleri Plan

Okul günü hükümet her zaman çok eğlenceli ve ilginç düzenledi. Aslında bu gün öğrencilerin masalarının başında her zamanki yerlerini bırakabilir ve danışman rolü kendinizi denemek olmasıdır. Sadece gün taşıyan okulda hükümeti öğrenciler, VIP gibi hissetmek direktör veya çalışmaların müdürü rolünü deneyin sağlar. İzleme eğitim sürecinin organizasyonu herkese değil güvenilebilir çünkü Ancak, bu tür bir fırsat, sadece en iyi öğrencilere verilir.

Ne zaman öz yönetimin günüdür?

Bu konuda sıkı bir çerçeve yok. Herhangi bir zamanda bu tür olayları tutun. Örneğin, hükümet okulda ilginç bir gün tarihi bir olay arifesinde düzenlenebilir. Aynı zamanda kurum gerekçesiyle tarihinden denk olabilir.

Ekim ayının ilk haftasında (eğitim sürecinin özelliklere bağlı olarak Cuma veya Cumartesi) eğitim yani son gün - Ancak, bu günün en öğretmenlerin profesyonel tatile denk. Sonra günlük çocukların eğitimi ve öğretimi üzerinde tüm enerjilerini harcamak öğretmenler, biraz dinlenmek ve etkinliğe tam teşekküllü kahraman gibi hissetmek istiyorum. Öğrencilerin okulda kendini yönetme gününde eğitim sürecinin organizasyonu üstlenmek nedeni budur. bir ders yapmak için nasıl kendilerini karar verir. Bu nedenle, öğretmenler sonsuz dersler unutmak için bir süre en azından fırsat var.

Nasıl çocukların ilgisini nasıl?

Hükümet Günü ergenlerin tam bağımsızlık sağlar. Buna rağmen onlar en üst düzeyde tutuldu tatil yapmak için organizasyonel sorunları çözmeye yardımcı gerekir. o özyönetim gün bu olayı ile ilgili olarak okul öğretmenlerinin fikirleri olduğu için maksimum hayata geçirilmelidir.

Hatta tatil öncesi gençler onlar planlı olay daha büyük bir rol verilmiştir hakkında konuşmak gerekiyor. O bu tatil için hazırladık ne kadar iyi olduğuna ikna etmek gereklidir, bu günde olması ne kadar ilginç ve eğlenceli bağlıdır. Onların mesleki tatil öğretmenler için en iyi hediye alışılmadık davranış dersleri olduğunu ima edebilir.

tatilde öğretmenler yardım

Öğretmenlerin her öğrencilerinin o işin yürütülmesini emanet kimin hakkında önceden düşünmek gerekir, bu yüzden farklı okul çocukları yerine belirli öğretmenlerinin dersleri yürütmek için ayarlanacaktır zaman çocukların adına herhangi bir sabit duygulara sahip ve günde kendini halatları yoktur. Bir tatil olmasına rağmen, öğrenme süreci ciddi ele alınmalıdır. Bu nedenle, lise öğrencileri belli bir konu üzerinde çocuklarla tutulacaktır hangi konular önceden bilmeli. Gerçekten, veya oyun şeklinde: Ayrıca değerlendirme çocuklar için kriterler üzerinde anlaşmaya, didaktik malzemenin hazırlanması ile onlara yardımcı olabilir. Öğretmenlerin unutmayın: onları hassas olabilir, aynı şaka eğlenceli, nazik oynarlar. işaretli şekilde yapılmalıdır okul olay senaryosunda özyönetim gününde sadece büyük liderler değil, daha az zahmet ancak kendi sınıfları olmayan diğer öğretmenler vardı.

Okulda gün hükümetleri Plan

Böyle bir olay ile başlamalıdır , öğretmen selam öncelikle onların tatil olduğu için. Bu durumda, tüm hayal güçlerini gösterebilir ve favori öğretmene unutulmaz hediye vermek. O malzeme olmak zorunda değildir. Önemli olan bu sevgi ile yapılmış bir hediye olmasıdır. Çocukların Şarkı veya ayet adamak Örneğin, öğretmen çok memnun olacak.

Sonuçta gayri selam okulda gün kendini yönetme planını uygulamaya devam edebilirsiniz. sanatçısını - Şimdi festivalin resmi bölümüne geçip zamanı. Öğretmenler daha sonra bayram için emekli tam hakkına sahiptir ve bunun yerine hepsinin özellikleri çocukları gerçekleştirecektir.

Hemen öğrencilerin hangi planlanan dersler, başlangıç satırdan sonra üst düzey sınıfların kendi uygulayabilir öğretim yeteneklerini, çocuklar için rehberlere hissediyorum. Öğleden sonra dersleri tamamen temsilcileri tarafından hazırlanan bir bayram konseri için kesintiye okul otoriteleri. Daha sonra orta düzey öğrenciler için ders ve spor oyunlarının şekilde dinlenin. Bütün bunlar tamamen okulda gün kendini yönetme planını uygulamak için gereklidir.

hattın Özellikleri

Daha önce bahsedildiği gibi, çalışma gününün başında gayri tebrik aşağıdaki düzenlemek için gereklidir. Okul aralığında özyönetim gününde sıradışı ve unutulmaz olmalıdır. İdeal olarak, kelimenin kez mesleki tatil ile öğretim kadrosu tebrik etmek yönetmen almaktır. Sonra o gün öğrencilerin eline geçti okulu beyan etmek zorundadırlar. Ve okula yeni "Yönetmen" sembolik anahtarını sunmak, sözlerini onaylamak için. Böylece eğitim sürecinin kesintiye çocukları, bir dokunuşla onun sınıf arkadaşları, öğretmenleri karşı tutumu tezahürleri uyarmak gereklidir.

Dahası, kelime bu gün yönetmen olarak görev yapacak öğrenci, sürer. geleneksel selamlaşma olduktan sonra şaka şekilde yazdığı ilk emri, okuyabiliyordu. Okul kuralları ve yeni şefi fikirleri özyönetim gününde onları rahatsız etmeden aynı anda, mizah algılanmalıdır. Hiçbir kaos yaşandı Bundan sonra, kurallarına göre oynamak gerekir. Genel olarak, ancak, iptal okul üniforması bu günde, gecikme için ağır cezalar, bir ders ve daha aramaları söz etmek gerekiyor. Tüm organizatörleri hayal bağlıdır.

Ne kararname söz edilebilir?

Biz bir belgenin bahsediyoruz cetvel üzerinde küçük okuma yeni başkanı. için, öğretmen ve öğrenci arasındaki ilişkiyi düzenler. Bütün öğretmenler o gün okuldan görevden dikkati çekiyor. Sen çocuklara okulun iyi amaçlayan komik görevleri verebilir, bunlar tatilinde gerçekleştirmek zorunda. Örneğin, gençler, ofis kimya reaktifleri düzene iskeletten tozu silmek için, öğretmene düzen getirebilir. Önemli olan aşırıya ve hiçbir zarar vermek değildir.

Kararnamenin fazla ciddiyet kopyası için koridorda yayınlanacaktır. Ayrıca, tüm öğrencilerin erişimi olan okulun resmi web sitesinde, üzerine yerleştirilebilir.

ders Özgünlük

Kalitatif olarak çocuklara eğitim materyali açıklamak - takvim günü hükümete eğer, gençlerin rolü için seçilen öğretmen düşünmek gerekir. Okulda, onlar en cesur fantezileri gelemez. Aynı gün, sen ders alışılmadık biçimleri deneyebilirsiniz, gerçekleşmesi öğretmen yeterli zamanı yok sıklığıdır.

Örneğin, bir iş oyunu tutun bir binanın turu ve çok daha fazlası çalışılmaktadır konulardan biri konulu bir konferans düzenlemek için izin verilir. dersler sırasında görsel araç kullanmak önemlidir. Yaşlı öğrenciler okul gününün özyönetim yetenekleri emin olmalıdır. bir ders yapmak nasıl dikkatle, bunun için hazırlanıyor yaratıcılık ve hayal gücünü göstererek peşin aracılığıyla düşünüyorum. Önemli olan bu işgal, genç öğrenciler kalplerinde iz bırakan gelecekte öğretmenin rolü üzerinde denemek kendilerini teşvik etti.

konser

gün öğretmen bu kutlama için sorumlu olanların tebrik etmek çok önemlidir. Bu konseri yardımıyla yapılabilir. Okul senaryosunda özyönetim gününde en küçük ayrıntısına kadar her şeyi planlamak için önceden dikkate almak gerekir. Her sınıf kendi sınıf öğretmeni tebrik etmek konser salonunda hazırlanmak için izin verebilir. hazırlarken sunumları tüm yaratıcılıklarını ve yeteneklerini göstermek gerekir. daha abartılı sayı, uzun bir zaman öğretmenler için hatırlanacağından büyük şanstır. Okul öğrencileri fikirlerde kendini yönetme gününde tam olarak uygulanması gerekmektedir.

Olsun ya da olmasın bir organizasyon için?

Bazı eğitimciler gün okula hükümeti uygunsuz davranış inanıyoruz. Onlara göre, bu tatil derslerde öğrencilerin aktivitesinde azalma, zaman israfına yol açmaktadır. Ama böyle bir yaklaşım adil değil. İlk olarak, sadece bir gün bir yıldır. İkincisi, öğretmenler kısa da olsa hak ama hoş bir konaklama. Üçüncüsü, öğrenciler bir hükümet okul gününde öğretmenin gerçekleşmesi için fırsat verilmelidir. Çocukların mesleğinin ciddiyetini hissetmek ve rehberlerinden daha özenli olalım, öğretmenin rolü dönüşüm oluşan fikirler tatil. Bazıları için bu bile kamu faaliyetinin ilk deneyim olacak.

Günün hükümetin bir parçası olarak, öğrenciler yaratıcılıklarını göstermek için ellerinden geleni tarafını gösterebilir. , Sınıfları iletken molalarda davranış kuralları ile bir festival konseri, eğlence, eğitim sürecinin üzerinde kontrol, uyum hazırlanıyor: Sonuçta, omuzlarında bu gün her şey olacak. Okulda özyönetim gün çocukları değil aynı zamanda öğretmenleri sadece gerekmez. Bu henüz tamamen kendilerini ifade ve kendi yeteneklerini sergilemek için bireyleri oluşmuş değil sağlayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.