Gıda ve içecekYemek tarifleri

Kabak manti: Popüler Orta Asya yemekleri tarifi

soğan büyük miktarlarda eklenmesiyle yağlı etli dolma hamur tabak, yanı sıra ete bir katkı ve soğan sıklıkla kabak konulur ve bir çift için hepsini pişirmek - Birisi manta neyi bilmiyorsa. Nefis!

manta için, doğmuş ve Orta Asya ve Kazakistan (I) büyüdü Kim - en favori yemeklerinden biri. Burada her evin buğulanmış köfte bizim favori olduğu mantovarke (veya mantyshnitsey) çağrılan özel büyük katmanlı pot, vardır.

Kural olarak, manta, mutfak, en az iki metresleri olacak ve daha sonra birlikte köfte heykel bazı şenlikleri, hazırlanıyor kabak tarifi tüm şirket için, tüm bilinmektedir. Birlikte - üç iş hızla gider ve köfte sopa herhangi kadar kimse mantovarke "ücret" var - pek olmuyor. Ve onlar, o zaman hiçbir sorun aynı mikrodalga fırında ısınmak için olacak, ya da ertesi gün tavada köfte kızartmak soğutulabilir bile - bu çok lezzetli olur.

Biz her zaman bu durumu dikkatinize getirmek kabak tarifi ile ev Manti yapmak.

Sen kabak Manti eklenir ne isteyebilir? sululuk için! Ve gerçek mantı sulu olmalıdır. soğan ve kabak et bana, çalıştığına inanamıyorum gelmiş büyük bir lezzet kombinasyonu verir yanı sıra, bu çok popüler bir yemektir.

un ve sudan tuz ile artı bitkisel yağın bir kaşık - Yani ben teklif, biz köfte olarak hamur elastik basit yoğurmak gerekir kabak tarifi ile köfte pişirmek için. Hamur dikkatle obmyat, yoğurmak ve sonraki haddeleme için esnek hale getirmek için küçük bir yalan aşağı vermek gerekir. Hamur bir çift için yemek hazırlanması sırasında salınan soğan ve et suyu içine emprenye edilir o zaman daha iyi olduğu gibi, yumurta katkısı olmadan toplu yapmak daha iyidir.

İçi için, bir kural olarak, kuzu alır, ama kıyma sululuk başka kurdjuchnyj yağ (veya kuyruğunun yağ, hem aramalar) ekleyin. Ama köfte yapmak ve sığır eti (bu kadar çabuk değil kuzu gibi sertleşir) veya etin çeşitli karıştırabilirsiniz olabilir - en önemlisi doldurma yalın değildi, böylece yağ ile et aldığınızdan emin olun.

et yarım santimetre büyüklüğünde küçük küpler halinde elle kesilir ancak kıyma geçirilir değilse en lezzetli mantilar elde edilmiştir. Eğer bir et öğütücü kullanmaya karar yoksa Ama büyük hapis kullanın.

kabak köfte tarifi soğan ve kabak hacmi olarak almak varsayar etin hacminin en az yarısı vardı. Soğan ince ince doğrayın, çiğ kabak kabuğu gerekiyor ve et parçaları aynı boyda küpler halinde kesin. Et, soğan ve kabak karışımı, biber, tuz - doldurma hazırdır.

Şimdi ince bir tabaka haline hamur rulo zorunda ve tiner sen hamur dışarı rulo mümkün olacak - Eğer bu test sayesinde gazete okuyabileceği şekilde ince sunmayı yönetmek daha iyi (özellikle yetenekli hostesi, ama hepsi değil döner, sonra en az 2 daha kalın deneyin aa rulo).

Daha sonra, Mantısı ya da köfte durumunda olduğu gibi, yaptığını, beni dahil olmak üzere yaklaşık 8-10 cm'lik bir tarafı ile kareler halinde hamur kesme, ancak birçok -. Çapında, yaklaşık 3 cm uzun kıvrım komple geçirilmelidir ve 2 uzunluğunda parçalar halinde kesilir 5-3 cm ve dolgu olarak haddelenmiş tek tek dilim her parça. çevre daha - manto dışında daha büyük bir dönüş. büyük değil, ama olmadı gerekli ve küçüktür - - Ben Mantı orta boy yapmak bu değil köfte olduğunu!

ve tutumlu, kıyma olmadan her kare veya daire, giy köfte oluştururlar. pigtail, zarflar, bir gül - Yolları Hamuru birkaç oymak için. Adam gibi ne diyeceğimi bilmiyorum, ama bunu yaparken: bu küçük dairenin (veya kare köşeleri) karşıt yanından tutup yan geçti criss ilk zaschepit etin üzerinde hamur, daha sonra birkaç ince ayar kenar kapatmak için, o kadar tombul zarf ve daha sonra çiftler halinde köşeleri bağlanın sekiz gibi döner veya bir sonsuzluk işareti anlamaya.

birbirlerine temas etmeyecek şekilde mantovarki kafes avans bitkisel yağ ile gres ve bir daire içinde üzerlerine giysilerini koydu. Bu arada lepim ve bir daire ardına doldurma manta koydu, kabın alt ayrı ayrı su kaynağı kaynatın. inceledik kabak tarifi ile bir çift YAPILAN Manti için çok - Su kaynar sonra, 40-45 dakika, birbirlerine sıkıca kapatın üst kapağı tava koyun ve kesin olarak belirlemek.

Kagda zaman aşımı -, tereyağı serpilmiş büyük tepside kabak ve et ile manti lay zarafet için otlar serpin ve herkes sıcak bakıyor nerede bir tablo devam!

Hazır için manto pritushennoy havuç ve soğan gelen ekşi krema, sos teslim edilebilir, ama biz bu basit sos neredeyse eşit alınan ekşi krema ve mayonez karışımı, artı biraz ketçap seviyorum ve bütün hovarda geçirilir sarımsak karanfil bir çift eklemek - mix . Çok lezzetli çıkıyor!

Afiyet olsun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.