SeyahatYol tarifi

Isle of Skye (İskoçya): açıklaması ve görülecek

Eğer doğal manzaralar isterseniz - Skye Adası gitmek için çekinmeyin. Bu sadece Birleşik Krallık aynı zamanda Avrupa genelinde en güzel yerlerden biridir. Buna ek olarak, ada ilginç ve mimari anıtlar.

Skye Adası: fotoğraf ve açıklama

Gökyüzü - İskoçya'nın batısındaki bir adadır. Highland alanına - Coğrafi olarak İç Hebrides adalar ve idari aittir. Skye Adası - Birleşik Krallık kıyılarında ikinci büyük. Yüzölçümünün: 1656 metrekare. km. Skye adası uzunluğu ve genişliği 80 ve 42 km sırasıyla.

arazinin engebeli ile karakterizedir ve en yüksek noktası 993 metre yüksekliğe ulaşır. ada üzerinde gökyüzü hemen her zaman gri bulutlarla kaplıdır. iklim yüksek nem ve sık çökeltme ile karakterize edilir.

Skye üzerinde yaklaşık 10.000 kişiye ev sahipliği yapmaktadır. İskoç Gal - Birçoğu özel bir dil konuşur. Adada onun çalışma için dünyanın her yerinden gelen öğrenci ve dilbilimciler geliyor.

iki şekilde Skye Adası almak için. (Birleşik Krallık'tan arayabilirsiniz) anakarada o Lokolsh Of Kyle kenti yakınlarında tek köprü bağlar. Ayrıca üzerinde Skye yükleyebilirsiniz.BREAKBREAKDevam ulaştı tarafından feribot, hangi ishal arasındaki yerleşim Mallaig ve Armadale. feribot uzunluğu - 7 kilometre. Broadford kenti yakınlarındaki bir havaalanı var, ama onunla düzenli yolcu bulunmamaktadır.

Ada Harry Potter hakkındaki popüler romanlarda birçok defa belirttik. Böylece, kitaba göre, bu Hebrides siyah ejderha ev sahipliği yapmaktadır.

Skye Adası: manzaraları ve ilgi çekici yerleri

İskoçya, doğal rezerv, bozulmamış doğal güzellikleri İncisi. Bu yüzden sık sık Skye İngiliz Isle olarak adlandırılır. Burada yumuşak tepeler, kayalık sırtlar ve koylara gelen dokuma inanılmaz manzaralar, hayran olabilir. Bazen bu manzara içinde uyum içe geçmiş kaleler veya taş köprüler.

Skye Adası - güzel doğa değil, aynı zamanda efsaneler, gelenekler, efsaneler çok sayıda ibaret değildir. Ve tüm bu dikkatle yerel halk tarafından korunmuş.

Burada Skye ziyaret gerekir nesnelerin tamamlanmamış bir listesi:

  • Dunvegan Şato;
  • Sihirli köprü;
  • Yayla Kuirang;
  • Peri havuzları.

Dunvegan Castle

Skye en ünlü mekanlarına biri Dunvegan köyü yakınında, adanın batı kesiminde yer almaktadır. Kale XIV yüzyılda kurulan ve ünlü İskoç MacLeod hanedanının bir üyesi oldu. Hyu Maklaud - Kendine has üyelerinden birine ev hala. Doğru, onun apartman binalarından birinde bulunan ve diğerleri turist erişmek için serbesttir edilir.

birkaç tarihsel tarzları takip edilebilir çünkü Dunvegan Kalesi, bakış bir mimari açıdan çok ilginç. Kalenin etrafında çiçek yatak, göletler, şelaleler ve narin köprülerin ile harika bir park kırık.

sihirli köprü

Dunvegan Kalesi yakınında bulunan bu popüler turistik sitesi. A850 yolun yakınında küçük dere üzerinde atılmış büyük kayalar inşa Minyatür kemerli köprü,.

Bu köprü ile bağlantılı yerel efsanelerinden biri. Yani, hanedanı MacLeod Ian Kiara temsilcilerinden biri sözde bir peri ile evliydi. Bir oğulları vardı, ama bir yıl sonra eşi onu büyülü topraklarda arka peri aradı. Ian eşi sevdi ve onun gitmesine izin istemedi. Ama peri hala gökyüzüne yükseldi ve Jan en ince ipek flap bırakarak kavmine uçtu. "Üç kere zor zamanlarda sizi kurtaracak" - diye veda başladı. Hepsi sadece Magic Adını köprü, üzerinde gerçekleşti.

Bu arada, bağışlanan peri flep iki defa tarihinin kullanıldı. O şimdi Dunvegan Kalesi'nde tuttu.

Peri havuzları

Isle of Skye üzerinde büyüleyici, cennet yer - Peri Havuzlar. Bu dağ akan karmaşık ve şelale kaskadları oluşan sulu akımdır. Görme orman Glenn Brittle yakın, adanın güney kesiminde yer almaktadır (3 km. Sahilden).

şelaleler pitoresk kayalık çıkıntılar ile çevrilidir. Burada su berrak ve temiz. Bu Peri Havuzlar özellikle sağlam ve tam akan olduğunda, ağır yağmurdan sonra buraya gelmek en iyisidir.

İlginç bir nokta: Skye bu harika doğal köşelerinden meraklı bir resmi "yürüyen" İnternet. Ama resim Peri Havuzları parlak mor ağaçlarla çevrilidir. Yerde bu sıradışı bitkiler bulmaya çalışırken uzun süre buraya gel turistlerin çoğu. Aslında, mor ağaçlar - bir hile Photoshop'a fazla.

yayla Kuirang

Yayla Kuirang - adanın aşırı kuzeyinde yer Skye başka güzel bir yer. Bu keskin kayalık zirveleri, derin vadiler ve renkli çayırları ile büyük bir plato olduğunu. bütün alan zengin yolları turist girintilendirilmiştir. Burada bir yürüyüş çok etkileyici ve bilgilendirici.

Plato buz yaş sonunda oluşmaya başladı ve aktif dizi lav çürürken. Burada garip jeolojik oluşumlar çok görebilirsiniz. Örneğin, bir ortaçağ kalesi, masif veya akut 37 metrelik kaya iğne benzeyen çıkıntısı kodesine. inanılmaz güzellikte bakışları Kuiranga gezgin Açık doğa herhangi açıdan.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.