SağlıkAlerjiler

Ilaç alerjileri ve idiyosenkrazi

Modern koşullarda doktor ilacın uygulanması olasılığı önemli ölçüde ilaç alerjisi kısıtlayan bir sır değil. Ayrıca, istenmeyen semptomlar vücudun hemen hemen her organ ve sistemi etkileyen ve bu semptomların genellikle primer patoloji için çok daha ağırdır. nedense (belki bilmeyerek) için hasta intoleransı hakkında bilgi gizler Biz herhangi bir doktor, ne olursa olsun uzmanlık, deneyim ve niteliklerin, genellikle özellikle bu durumlarda, istenmeyen reaksiyonların gelişmesini önleyemez unutmamalıyız onları bir yiyecek veya ilaç.

Ilaç alerjileri ve hoşgörüsüzlük - nedenleri ve oluşma mekanizması

Çoğu insan için haber ilaç alerjisi ve besin ve ilaçların idiosenkrazi özdeş kavramlar olmadığı gerçektir.

zorunlu alerji gelişimi, hastanın bağışıklık sisteminin herhangi bir kat içinde - bir alerjen, genellikle bir protein ya da bu tür bir madde, sindirilen birinci sensitizasyon mekanizması (antikor üretimi) başlar. Buna uygun olarak, ilk temas patolojik semptomları olmaksızın, ancak tekrar alerjen de zaten antikorlar geliştirmiştir bileşik ile olur vücuda girer ve klasik alerjik reaksiyon geliştirecektir. ilk temas şiddetli alerjik reaksiyona neden malzeme provokatörden en küçük miktarda yeniden giren ise, farkedilmez - Aynı mekanizması ve geliştirilmiş ilaç alerjileri ve gıda alerjileri göre anlaşılmalıdır.

Eğer biraz farklı patolojik sürecin gelişiminin aşırı duyarlı bir mekanizma varsa - insan vücudunda başlangıçta enzim ne olursa olsun doğanın bir maddenin metabolizması dahil olmak yoksundur. Bu nedenle kırgınlık belirtiler hastanın vücudu ile bu bileşiğin ilk temas ettikten sonra çok kısa bir süre içinde meydana gelir. Antibiyotiklerin, anestezik, alerjisi vardır bu yüzden - çoğu durumda ilaç alerjisi, sadece alerjen ve hastanın vücudunun yeniden karşılaşması (temas) sonra gerçekleşir nedeni budur böcek ısırıkları.

Alerji ve hoşgörüsüzlük - bu mümkün olup olmadığı bunları ayırt etmek?

alerji veya deneyimli bir alerji uzmanına gelen tıbbi yardım gerekir bireysel hoşgörüsüzlük ufak şüphe At - o hastalığın doğasını sorusuna kesin bir cevap verecektir hangi laboratuvar testleri ve diğer araştırma yöntemleri ve sonuçların kapsamlı bir program almak mümkün olacak. Bununla birlikte, ilaç alerjisi ve idiosenkrazi bazı klinik belirtilerde farklılık gösterir.

İlk olarak, şiddeti derecesi alerjik reaksiyon madde dozuna bağlı değildir - Aynı tezahürü temas ve alerjen minimal (iz) miktarlarda olacaktır, ve ilaç ya da besin yeterince yüksek bir dozda. Böylece, glutene alerjisi bir hastanın sindirim sistemi, tahıla bulunan maddenin, hatta minimum miktarda temas halinde gösterilmiştir.

İkincisi, hastanın yaşı ve hastalık koşulları arasında net bir bağlantı vardır - çocukluk alerjik reaksiyon geliştirme Bole yaş hastalar şans iken, vücudun enzim sistemlerinin gelişmemişlik olduğunu neden olan daha büyük olasılıkla idiyosenkrazi olduğu içinde. Buna göre, süre yaşla birlikte hastanın vücudunun bir birey hoşgörüsüzlük, "büyümek" olma ihtimalinin olduğunu alerjik reaksiyonlar yaşamı boyunca kişiyle kalır.

yardım ilaç alerjisi ve intoleransı mevcuttur mı?

Bu patolojik sürecin gelişiminin farklı bir mekanizma bu şartlarda farklı tıp taktik neden olduğunu. Bireysel intoleransı metabolik sistemlerin yetersizliği telafi etmek mümkünse duyarlılığı, yüksek veya alma edildiği maddeler, enzim preparatları teslim sınırlamak için gerekli olduğunda.

spesifik olmayan tedavi ve özel duyarsızlaştırma - ilaç alerjileri iki yolla tedavi edilebilir. Her iki durumda da tedavi programı nitelikli doktor ataması gerektiğini - bu da anti-alerjik ilaçlar seçim için geçerlidir ve tespit alerjen minimal ve sürekli artan dozlar kullanılarak tedavi yürüten.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.