Haber ve ToplumPolitika

İran'da Rus askeri üssü. İran Hamadan hava üssü

Hayır er İran görünmesini Rus üssü (16 Ağustos 2016), bu konuda bilgi ne kadar (2016 22 Ağustos) "minimize" vardı. Ne İki ülke arasında oldu? Amerika sorumlu olduğunu? Önce Ama her şey.

Neden İran Rus üssü

Bu İran üssü "Hemedan" üzerinde durulacak. Peki neden ülkemizde bir daha yere dayalı havacılık kuvvetleri gerekir? birkaç nedeni vardır:

  1. Böyle stratejik bir tesis önemli ölçüde Rusya'da yasaklı LIH grubunu mücadele Ortadoğu'da askeri kuvvetlerini geliştirir.
  2. İran'da bir üs kullanma uçuş mesafesi ağır stratejik bombardıman uçakları birkaç kez azaltır. TU 22m3 teröristlere karşı hava saldırıları çizim için Mozdok'ta uçmak. tek yön yaklaşık dört saat sürer uçun. Kabul Pilot iş yükü ve muazzam tekniği söyledi. Ve bu zorunlu yakıt ikmalinin dahildir ve yolculuk döndürmez. Suriye'ye uçuşun İran "Hamadan" Zamanla sadece bir saattir.

Belki başka bir neden? Sonuçta, etrafında petrol var!

yukarıda belirtilmiş olan faktörler, - resmi. Onlar yetkilileri ve medya dile getirdi. Ancak bazı uzmanlar diğer gerçek nedeni çağrıda bulundular. Bu yağın fiyatıdır. Anlamaya çalış.

Basra Körfezi'nin kıyısına yakın, ülkenin güneyinde bulunan İran Rus üssü. kullanımı süresi, tam tersine, tasarruf ve bütçe bozma etmez. Sonuçta, ağır bombardıman için mühimmat, yakıt teslim etmek, kötü altyapı yatırım gereklidir. Buna ek olarak, deniz taşımacılığı neredeyse dünya turu, Avrupa atlayarak teslim etmek gerekir. Dolayısıyla, iki soru:

  1. Neden Suriye'de bir üs donatmak değil? Ve mühimmat rejimi sadık ve ulaşım Akdeniz üzerinden çok daha kolaydır.
  2. Neden Hazar Denizi üzerinde yükleri taşımak için İran'da bir yer dünyada bulunmaz? Buna ek olarak, mesafe Suriye'ye yakın olacaktır?

Sonuç Bazı uzmanlar Rusya petrol fiyatını etkilemeye çalıştığından, diyor.

hidrokarbonlar için düşük fiyatlar ciddi ülkemizin bütçe dayak. Basra Körfezi'nin havzasında bir seyir Irak ve İran petrol bölgelerinde üzerinde uçan füzeleri yanı sıra bombardıman - her zaman bir risktir. kabukları hedefe ulaşmak ve "yanlışlıkla" kara altın taşıyan bazı tankere indi olamaz. Bu uzmanlar ve stok brokerları bilinmektedir. petrol alıntılar yükseldi.

"Kim savaş ve kendi anne kime?"

Buna ek olarak, bazı gazeteciler Moskova kasıtlı İran yaptırımları geri getirmek için çalışıyor savunuyorlar. Batı İran ekonomik ablukayı kaldırdı sonra Petrol fiyatları düştü. İran, bildiğiniz gibi, petrol satmak olamazdı. Bu nedenle, herhangi bir fiyat siyah altın bunun için sıfırdan daha yüksektir. Diğer ihraç eden ülkeler dikkate "yüksek petrol" alarak bütçelerini kurdu zaman İran ona satış olmadan yaşamak öğrenmiştir. Şimdi de diğerleri büyük kayıplara ayı bir anda büyük kar çizer.

Buna ek olarak, Tahran dünya piyasalarında hidrokarbon fiyatını arttırmak amacıyla üretimde düşüş ya böyle düşünmüyor. "Yaptırımlar bize karşı olduğumuz zaman biz, kimseyi bağışladı ve diğer kar. Neden şimdi onlara yardım etmek gerekiyor? Şimdi İran kar "yapacak - o ülkenin diplomatları söylüyorlar.

"Konuşan - spyware için bir nimettir"?

Bizim baz açmak için zaman vardı sahip, derler, İran'da kapatıldı. nedenleri hala net değildir. Komut video konferans özel açıklama yapmaz. Ondan, sadece ağır bombardıman uçakları, aslında, daha önce çıkardı Mozdok'ta, hava üssüne döndüğünü öğrenebilir.

İran tarafı daha duygusal. Orta Doğu ülkenin savunma bakanı geçen Rus uçak topraklarını terk söyleyerek konuyla ilgili yaptığı konuşmalarında kelimenin tam anlamıyla "kızgın" dehgans. İran'ın baz zamanı olduğunu yaptığı son açıklamada arka planında sesler Özellikle garip "gerektiği kadar uzun olacak."

İran Savunma Bakanı da her şeyi açıklıyor sırlarını Rus açıklanması, söz etti.

Anayasaya göre, ülke diğer ülkelerin askeri bölge için sağlamaz gerçeği. İran'da Bizim temel İslam Cumhuriyeti'nin temel yasasını ihlal eder. Genel dehgans, toprakları bırakarak, Rusya ile anlaşmayı onaylamamıştır Parlamentosu ile çatışma çıktı.

Belki İran askeri liderlik toplum içinde çatışmayı çözmek için, ve ağır bombardıman uçakları Rus propagandası değilse olmak, ülkedeki "yakıt ikmali için" devam edecekti.

"Rusya nüfuzunu genişletiyor"?

Ne Rusya "büyüklüğü" hakkında yerli medyada duymadım. Ve NATO ile kıyas yoluyla "Doğu genişlemesi", ve "yeni ittifaklar" ve diğerleri.

Bir şey açıktı: ekonomik ambargonun ve yeni bir yerde askeri varlığının haberin siyasi izolasyonun döneminde bilgi uzayda "hayat kurtaran saman" oldu. Geçici "temel" İran'da Rus Hava Kuvvetleri diplomatlar ve uluslararası arenada zafer gibi medya tarafından sunuldu "etkinin genişlemesi."

Bu davranış İran toplumunda olumsuzluk dalgası neden ve savunma bakanı nedeniyle Ortadoğu ülkelerine Rus halkla ilişkiler söyledi.

Amerika sorumlu olduğunu?

"İki takım tarafından oynanan futbol ve Almanlar kazanır": slogana hatırla Bu durumda, rephrased edilebilir: "olur, ABD'nin tüm arıza ne olursa olsun."

Bu durumda, Amerika'nın gerçekten olayda dolaylı ilgilenmektedir. İran'da Rus üssü görüş ekonomik açıdan faydalı değil daha - politik yakıt "korunması", vb gibi. Varlığı uluslararası alanda Rusya Federasyonu'nun saygınlığını yükseltti. Genel dehgans göre, Moskova basitçe kendi amaçları için Tahran'da "kullanmak" ve bir noktada aldatmak.

Bu siyasi sürtüşmenin fonunda oluşur. Birçok Suriye sorununun çözümünde İran'ın katkısı nedeniyle yardımıyla gelen temettüler Rusya'ya gidecek demektir etkili grevler video konferans RF ait boşa korkuyorlar. saldırılar için kendi topraklarında sağlanması sadece korkularını artırdı. baz Destekleyenler iki ülke ortak hedeflere sahip ve Suriye konusunda işbirliği yapması gerektiğini savunmaktadırlar. Ancak, Rus "korkuttu" ve arasında propaganda masif uygulaması.

Ben tarih öğretmek gerekiyor mu?

İran'da Rus üssü Ortadoğu ülkenin elit hikaye hatırlar gerçeğini göstermiştir. Biz ise "Dünün arkadaşları," şimdi "düşman" ve yarın "kardeşler" (Türkiye örneği çok açıklayıcıdır) diyoruz, bu ülkenin insanlarının bunu yapmaz.

Rusya güvenmeme çok net toplumda görülür. Biz "hatırlamak" ve askeri Batı'yı memnun etmek için işbirliği ve aynı zamanda unutma Hazar Peter I. topraklarının işgali ve müdahale İkinci Dünya Savaşı sırasında eşit Birleşik Krallık ile, 1917 yılına kadar üç kez daha bir son.

Adil bu tavır sadece bizim devlete takip edilebilir olduğunu söylemek: 1979 sonrasında, İran devrimi sırasında, ülke tüm yabancı danışmanları ve diplomatları sınırdışı etti. diğer askeri güçlerin yokluğu - İran'ın politikasında kilit prensibi.

Yani Rusya İran'da bir tabanı olan dünyaya duyurdu ve ardından söylenenleri için ödenen bu yüzden "yüksek" olmasının nedeni budur.

Bir yanlış anlaşılma olmuştur?

İranlıların Gurur - yabancı askerlerin kendi topraklarında olmaması. Onlar herhangi bir ekonomik yaptırım dayanabilir ama egemenlik kaybı acı algılanmaktadır. amaçlarının ne rağmen hava savunma ve hava kuvvetleri verileri keşfedebilirsiniz Yabancı askeri, bağımsızlık kaybı simgelemektedir.

Tahran sadece yakıt ikmali için Rus toprakları sağlamıştır. Suriye Hmeymime içinde uçak ve pilotların kalış Hayır uzunluğu, olamaz. Ama bizim askeri ve siyasi liderlik topraklarının uzun süreli varlığının sağlanması gibi yakıt ikmali için çözünürlüğü yorumlanır. Propaganda bir olduğunu haber "havaya uçurmak" başladı askeri üs İran'da Rusya.

gerçekleştirilen görevler, terk etmek mümkündür

yönetim video konferans RF Resmi açıklama amacına ulaşmadan belirtiyor. İran Baz misyonunu yerine getirmiştir. Gelecekte, Hamadan gerek olmadan uçağın kullanılması.

Ancak resmi sürümü, olasılıkla, "yüzü kurtarma" ihtiyaç ve "haklı".

Hızlı çöküş olası bir diğer nedeni - o haber vermeden hava üssünün, "Hemedan" Tahran kullanımını bildirmiştir kadar Rusya, kapıyı gösterdi ... Bu kalbe yakın olduğu İran toplumunda, bir bölünme toprakları içindeki askeri varlığını alır neden oldu. Bile onlar "yakıt ikmali için." Gel

Genel olarak iki sürümü büyük bir farklılık gösterdi.

Kimi inanmak?

uzmanlar nasıl anlaşılır Rus ağır savaşçıları Ağustos 2016 Yakıt ikmali için ve 16 öncesinde İran'a uçtu. basitçe Mozdok'ta için Suriye'ye ulaşması değildir uçağı yakıt ikmali olmadan. Irak, ABD tarafından kontrol edilen, bu amaç için topraklarını sağlamak için izin verilmesi mümkün değildir.

22 Ağustos 2016 partiler iddia edilen İran-Rus askeri ittifaklar ve nüfuz alanlarının genişlemesi hakkında "lanse" alenen Rusya'dan sonra tesis demontaj açıkladı. Resmi olarak sadece 5 gün temelini sürdü. Yani kimin inanalım?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.