ÇirkinlikInşaat

İnşaat banyo kütüklerden

Ağaç - çevre dostu bir malzeme, yüksek mukavemet ve yalıtım özellikleri ile karakterize edilir. Bu nedenle, yaygın hamam inşası dahil yapımında kullanılan. onlar çekici bir görünüme sahip ve tuğla veya köpük beton meslektaşları aşağı değildir çünkü otsilidrovannogo günlüklerinin Hamamları bugün popülerdir.

inşaat malzemesi

inşaat malzemesi kullanılmıştır günlükleri gibi. kaldırılır ahşap diri odun işleme aşamasında, bu onların en kırılgan parçasıdır. Geri kalan tabakalar yeterli mukavemete sahip ve ağır yüklere dayanabilir. Hatta malzeme daha dayanıklı hale getirir, ama aynı zamanda onun dayanıklılığını azaltır. hamam inşaatı günlükleri özel bir işlem ile gerçekleştirilir, ve tek tek yapı elemanları (günlükleri) yuvası bileşikleri veya Norveç sistem "dil ve oluk" aracılığıyla kuple edilir.

yüksek kalitede kullanımı günlükleri olası pürüzsüz ve dayanıklı olarak duvar kadar yapacaktır hazırladı. Ancak, çekme sırasında deforme olmaz. Malzeme tipik olarak yangına karşı koruyan ve çürümeye modern emprenye ile birlikte kullanılır. Onlar görünümünü etkilemez.

Modern teknolojiler kısa sürede kütüklerden yapılmış bir banyo oluşturmanıza izin verir. Pek çok bakımdan daha önce gerekli boyutta altındaki "ayarlamak" günlükleri kalitatif hazırlık erdemidir. Geleneksel kirişler veya lamine malzemenin günlükleri güçlü çiftinin yapısı banyoları yapın. Buna ek olarak, hemen hemen her açıdan inşa edilebilir.

haysiyet

özel ağaç işleme makinelerinde hazırlanan Yuvarlak günlükleri ideal yapı malzemesidir. Onun çapı 16-28 cm Işın bir çok avantaj vardır aralığındadır .:

 • iyi ısı yalıtımı;
 • çekici görünümü;
 • duvarları bitirmek için gerek yoktur;
 • "Nefes" yeteneği;
 • bütünlüğü;
 • en küçük varyans doğrusal parametreleri.

eksiklikler

Kalibre günlükleri bazı dezavantajlara sahiptir. Bunların en önemlileri arasında öne çıkmaktadır:

 • Kaybolma günlükleri. Evler, uzun vadeli kullanım için yuvarlak kütüklerden hamam temel kuralları izleyerek, düzgün inşa etmek önemlidir. Bunlardan biri - günlüklerinin doğru konumlandırma: kuzey yan cephesi, güney altında gitmeli - iç duvarların altında. Bu kural tüm deneyimli yapıcı maddelerdir. Onun uyum 100-150 yıla banyo up operasyon süresini uzatabilir.
 • Koruyucu katmanın çıkarılması. Bu böcekler, çürüme ve dış ortamdan koruyan yumuşak dış kabuk kaldırma, malzeme üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Bunun bir sonucu olarak, kereste geri kalanı daha az dayanıklıdır.

Banyo için kereste seçimi

buhar odası inşaatı iğne yapraklı ağaçlardan gerçekleştirmek için tavsiye edilir. Bu, diğer türlerle karşılaştırıldığında yüksek yoğunluğuna bağlı olarak, sıcaklık ve nem aşırı dayanıklıdır. o çürüyen oldukça yatkındır çünkü Huş, örneğin, kesinlikle, bu amaçla kullanmak yasaktır.

Çam - kütüklerden banyo yapımı için kullanılan en yaygın malzeme. Resimler ahşap buhar açıkça etkileyici bir görünüm teyit etmektedir. Çam, düşük maliyetli olan uzun ve pürüzsüz gövdeyi ve tedavi edilebilir vardır.

günlükleri satın sırasında dikkat etmek önerilir:

 • kesme mavi lekeler varlığı - olmamalı;
 • yüzey kesim - bu katı olmalıdır;
 • oshkurennoe ahşap - bu sarı bir renk (açık veya koyu) sahip olmalıdır;
 • Çekirdek - bu pürüzsüz ve ahşap çapı 1/3 kaplamalıdır.

çok

kütüklerden evler, hamamlar gibi, tüm sitelerde inşa edemeyiz. Bu buhar bertaraf ve havuz ve yüksek yeraltı suyu seviyesinin bulma bunun için istenmeyen edilebilir olmasından kaynaklanmaktadır. Daha hızlı eriyor kar yığınları bu tarafında kışın olarak banyoya Giriş, güney tarafında olmalıdır.

Uygun bir siteyi seçiminde önemli bir rol günlüklerinin katlı hamam oynar. Fotoğraflar iki katlı bugün tek binada bir banyo ve yazlık birleştirmek mümkün olduğunu kanıtlıyor bath. Binanın ikinci katında gece bir oda ve ilk olarak kullanılabilir - sadece çocuklar için. Bu çevre dostu malzemeden alanlarda sıkı olduğu uyku kanıtladı ve ağaç budur.

vakıf

günlüklerinin banyo için temel derinliği bağlıdır toprak donma derinliğine. En iyi seçenek - oldukça ağır günlükleri için çok önemli ağır yükleri karşı koyabilen sürekli temel,.

Aynı zamanda kullanılabilecek iskele vakıf. çifti panoları panellerin üzerine monte edilir ahşap kirişler, yapılmış özel bir çerçeve oluşur zaman Kullanımı tavsiye edilir. Eğer bant daha az güçlü bir temel kullanabilmesi, banyosu bu sürümü çok daha kolay. Çerçeveler nadiren kullanılan ve henüz iyi veya en kötü eliyle kendini kanıtlamış değil dikkat etmek önemlidir.

günlükleri hazırlanması

doldurduktan sonra hendek ve bir buhar bariyeri bodrum organizasyonu günlükleri hazırlamaya başladık. Bunların uçları üst çapına eşit bir kalınlığa sahip skived gerekir.

Fabrika Silindrik günlükleri nispeten pahalıdır, bu yüzden malzemenin bazı rendeyi kullanarak kendinizi hazırlamak. Bu görev tecrübeli inşaatçılar baş edebildi. El ile işlenmiş günlükleri fabrika düzenlemesine göre, dış etkilere operasyon ve direnç süresini uzatılmış olarak farklılık gösterir. Bu yalnızca diri bir uçak çıkarıldı olmasından kaynaklanmaktadır ve koruma katmanı bozulmadan kalır. standart boyut sapmalar, 3 santimetreyi geçmemelidir aksi günlükleri gevşek banyonun duvarlarına uyacaktır.

günlük duvarları inşaatı

iş günlükleri incelemek için satın alınmalıdır önce, ilk dizi olarak hizmet edecek olan, dayanıklı kalın ve belirleyin. Bir ıslak ortam daha sağlam hale içindedir karaçam, kullanabilirsiniz. Ama yüksek ısılarda olduğu gibi, güçlü bir koku bırakır, duvarların yapımı için bu ahşap kullanmayın.

günlükleri özel makinelerde işlenen olsaydı, bunlar uygun numaralandırmayı var. Bu size daha hızlı istediğiniz öğeleri bulmanıza yardımcı olacaktır. ahşaptan yapılmış istifleme sonra, kuru için belirli bir süre verilmektedir. Durakladığınızda yoksa, o yapının bütünlüğünü tehlikeye atabilir gelecekte günlükleri, üzerinde çatlaklar ve çarpıtma oluşması mümkündür.

bunlar, yüksek sıcaklık altında reçine salgılayan için, çam ve karaçam haricinde hemen hemen herhangi bir ağaç türleri kullanılabilir günlükleri taban ve tavan banyoları yapımı için. Optimal - kavak veya iyileştirici özelliklere sahip ıhlamur kullanımı.

konopatka duvarlar

kütüklerden banyo duvarı kendi kuruduktan sonra iç ve dış hemen kalafat. Bu hangi oda sürekli ısı kaybedecek nedeniyle, boşlukları kapatmak amacıyla yapılır.

Bunu yapmak için, yosun ve kenevir aksine çift doldurmayı gerektirmeyen özel bir bant mühürler kullanın. Dolayısıyla çürümeye ve düşük higroskopik yok. kütüklerden yapılmış Konopatku banyo duvarları dikkatle köşeleri çalışan, bir günlük evin alt katmanları ile başlar. Fiber yuvası ve çekiç kürek boyunca yerleştirilir. Prosedür odanın çevresinde gerçekleştirilir. Konopatku bireysel duvarları yürütmek mümkün değildir.

maliyeti

Ne kadar banyo hazır kütüklerden olacak? 150-200000 ruble Fiyat anahtar teslimi ortalama. Banyo rahatlatıcı ve arkadaşlarıyla dışarı asılı için mükemmel bir yerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.