SağlıkMüstahzarlar

Kreatin. Zarar veya yarar?

Kreatin - bir karboksilik asit, yapısında azot içermektedir. sırasında vücut tarafından sentezlenir metabolizma ve enerji, kas ve sinir hücreleri arasında meydana gelir. Vücutta kreatin miktarı genel olarak insan lokomotor kapasitesi ve tüm insan organlarının dayanıklılık üzerinde doğrudan etkisi vardır.

vücut tarafından kazanılan artan fiziksel yük kreatin sırasında yenisini sentezlemek zorunda kalmadan, çok hızlı bir şekilde geçirdi. kaynaklar kritik maddeler hale geldiğinde, kişi aşırı yorgunluk ve halsizlik hisseder. Bazı çaba için hiçbir yolu yoktur. Kalp - Motorlu kasları dışında diğer olduğundan bu, bir kişinin koruyucu bir tepkidir. çalışmaları için de kreatin gereklidir.

Profesyonel spor, ağır fiziksel emek veya sporcular, vücut geliştiriciler yapan insanları izlemek, beslenme kreatin aktif biyolojik katkı olarak alınabilir bulduk. Bu sporcu beslenmesinde keşif oldu. Ek gerçekten çalışıyor.

Bugün, kreatin besin takviyesi spor beslenme satan herhangi bir mağazada satın alınabilir. Orada kreatin nasıl kullanılacağı hakkında tüm talimatları alabilirsiniz. Sonuçta, bunu kullanarak için çeşitli seçenekler vardır:

  1. günde monohidrat 5 g kullanımı.
  2. Sen vücut sistemi üzerinde kreatin yüklemesi alabilir. Bunu yapmak için, bir gün fonlarının 5 g 4 hafta birkaç kez almak ve sonra başka 6 hafta olmalıdır - 3 gram günde bir kez. Tabii altı ay içinde olabilir tekrarlayın.

Ama tek başına kreatin almak gerektiği konusunda nihai bir karar almadan önce, dikkatli tüm tartmak gerekir. Zarar kreatin, düzgün alındığı takdirde, az. Kullanım onların değerlendirmek için ayrıntılı talimatları incelemek için emin olun , sağlık durumunu diyet ve yaşam tarzı ayarlamaları tanıtmak. Ne zaman önerilerin hepsi, kreatin zarar vermez.

Diyet kreatin girmek gerekmez:

  • Astım veya predastmaticheskimi hastalıklardan muzdarip kişiler;
  • Böbrek veya karaciğer problemleri;
  • Hamile kadınlar.

Diyet ve kahve seviyorum ve alkol insanların tercihlerini gözden geçirmek iyidir. o kreatin sağlığına zarar neden olduğunu kanıtlar. Ama kafein alkol kontrolsüz kullanımı ve büyük miktarlarda herkes için güvenli değildir. Buna ek olarak, alkol ya da kahve ile birlikte kreatinin spor takviyesi etkisini azaltır.

onlar kreatin alarak olduğuna inananlar, zarar açıkça insan vücudu için yapılır ne dersin? anlamak zor değildir.

  • dehidratasyon kişi - Basit bir dehidratasyon üzerinde. ek biyolojik katkı (çeşitli uyarıcılar veya diüretikler) vücut sıvısından duyulur alır, bu etki, mümkündür;
  • sindirim sistemi bozuklukları. Bu kreatin kullanımı için eğer kırılma talimatını oluşabilir. Doğruluğundan önerileri uygulayın ve kreatin götürülürken yolda diyet değişiklik yapma Eğer sindirim sistemi uygulanmaz zarar;
  • konvülsiyonlar ve olası kas spazmları günlük su yeterli hacmi durdurulur;
  • sivilce ve akne. Herhangi aktif gıda takviyeleri ergenlik veya hormonal dengesizlik sırasında kullanılması tavsiye edilmez.

İnsan vücudunun çalışmalarında ayarlamalar yapmak hiçbir şekilde kabulü, detaylı analiz ve dikkatli sağlık kontrol edilmesi gereken. Bir beslenme uzmanı tavsiyesi veya olmamalı biyolojik olarak aktif gıda takviyesi, kreatin alan bir spor hekimi olmadan. Bu yani% 100 yaklaşmalıdır saflığıyla yabancı maddelerin serbest kreatin, seçim için en iyisidir. kreatin almak, bu gıda katkı izin alma, anti-doping kontrolleri korkmaya gerek yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.