MaliKredi

Ödeme kartları CVV2, CVC2 kodu nedir?

Modern teknolojinin faydalarından biri artık eve çıkmadan alışveriş yapabilirler olmasıdır. Basitçe, istenilen siteyi bir online mağaza mal seçmek yeri ve doğum tarihini, hem de bir ödeme yapmadan göstermektedir. son nokta özel bir formda güvenlik kodu dahil kartı bilgilerinizi doldurmak için anlamına gelir. Çeşitli web sitelerinde farklı çağrılabilir: CVV2 / CVC2, güvenlik kodu, vb Bu makale CVV2, CVC2 kodu ve onu bulmaktır bilgiler içerir ... Yanlış kod ödeme yapılmadığı gerçeği neden olacaktır olarak bu veriler, herhangi bir çevrimiçi ödeme uygulanmasında çok önemlidir.

kodlarının türleri

Her ödeme sistemi bireysel bir gizli kodunu kullanır. İstisnalar vardır Maestro kartları. Onlara göre hiçbir güvenlik kodu yoktur. En popüler kredi kartları kodları:

  • CVV2 (Kart Doğrulama Değeri 2) - Visa kartı ile;
  • CVC2 (Kart Doğrulama Kodu 2) - MasterCard sistem kodu;
  • CID (Kart Tanımlama) - American Express kodu.

CVC2 nedir CVV2 kodu ve nerede bulacağını

CVV2 veya CVC2 - hemen tam sayı ya da kart numarasının son 4 basamak sonra imza şeridi yanında kartı, küçük bir ışık şeridinin arka tarafında yer alan özel bir kod. Bu 3 basamaktan oluşur ve bağımsız bir güvenlik elemanıdır. Harita verileri kullanıcı verilerine uygunluğu doğrulamak için tasarlanmıştır. CVV2, CVC2 ve harita üzerinde konumu nedir, bu bölümde sunulan görüntülerde ayrıntı görebilirsiniz.

CID - Ön tarafta sağ American Express kartı üzerinde tanımlama kodu.

PIN kodu kartı güvenlik kodunu karıştırmamak önemlidir. İkincisi manyetik şerit kartı veya yonga okunamaz, bu çeke değildir. Bu PIN kodu aynı şekilde değiştirilemez. Sadece yeni bir kart sürümü ile değiştirir.

sorusu ortaya çıkarsa ne CVV2, CVC2 olduğunu ve CVV1 / KVK1 ardından cevap nasıl farklı - taşıyıcı. CVV1 KVK1 ve çıkışları ve CVV2 ve CVC2 doğrudan ödeme yaparken kartı doğrulamak için kullanılır - Sanal kartlarının kullanımı dahil olmak üzere, internet üzerinden mallar için ödeme yaparken.

Neden ihtiyacı var

Güvenlik Kodu istemci gerçek kart sahibi olduğunu doğrulamak için yardımcı olur. Bu sistem çalınmış veya kopyalanmış elektronik kartı ile yapılan hileli ödemeleri önlemek için kullanılır. Bir başka önlemdir. Kart numarası gibi, dışbükey değil düz harfler, basılı kod büyük bir avantaj sağlar. Bu dokunamıyor. Diğer bir önlem olarak, bankalar şüpheyle büyük veya satın alma alışılmadık bir yerde yapılan kilitleyebilir.

sorusunu yanıtlayan bankacılık üzerinde CVV2, CVC2 nedir Visa aracılığıyla harita Sberbank hiçbir fiziksel ortam var Sanal veya MasterCard Sanal, kartlarda gizli kod bir cep telefonuna bir SMS olarak gönderilir unutulmamalıdır. Nadir durumlarda, ekranda kart tasarımı görüntülenir.

Ya hiçbir harita üzerinde CVV2 / CVC2

harita üzerinde değilse bir kredi kartı bu kod CVV2, CVC2, ne yapacağını sorusuna gitmek gerçeği ile ele sahip olmak. Her şeyden önce, kart tipini tekrar kontrol etmek gerekir. Daha önce belirtildiği gibi, Maestro kartları bu kod kullanılamaz. Ayrıca (önek başlığında Elektron veya elektronik ile) birinci seviyenin banka kartında hiçbir kod yoktur. Bu kartlar başlangıçta sadece ATM'lerinden nakit çekme değil, ödeme online alışveriş yöneliktir. Visa Electron CVV2 meselesi hala oluşturuluyor olmasına rağmen, harita üzerinde görünür değildir ve internet üzerinden mal için ödeme yeteneği veren banka tarafından belirlenir.

kartınıza güvenlik kodu eksikse, kartların Maestro kabul dükkan sitesinde malların bir satın alma ya da ödeme yaparken gizli güvenlik kodunu gerektirmeyen bir online mağaza için arama vakit geçirmek için deneyebilirsiniz. İkincisi ise nadirdir, ancak bazı alıcılar Bir online ödeme yaparken güvenlik kodunu girin korkuyorlar gibi onlar var.

Internet üzerinde Dolandırıcılar

kart sahipleri için hem sanal hem de fiziksel emniyet çok önemli ödemelerdir. Ne CVC2, CVV2 kodu bilmek önemlidir. ek güvenlik sağlar rağmen, dolandırıcılık hala ortaya çıkar. Sahtekâr "ustalar" sadece para erişmek için yeterli Kart bilgilerini öğrenirler. Bunlar kitlesel şifreleri, giriş ve kredi kartı bilgilerinizi isteyen mesaj göndermek tanınmış siteler ve portallar kisvesi altında, yani phishing yoluyla bu detayları alırlar. e-postalar internette sahte sayfalara bağlantılar içerir. bağlantıyı tıklayarak ve veri girişi, hesaptaki tüm parayı kaybedebilir. phishing ile dolandırıcıların sanal kartların veri, ancak fiziksel olarak cüzdanınızda bulunan bu kartları sadece çalmak.

mali teknoloji ödeme sistemlerinin geliştirilmesi aktif olarak ödeme korumanın temel yöntemleri tamamlar 3d-Secure-teknoloji, uyguladıklarını ile. Önce işlem bir cep telefonuna bir SMS şeklinde kart sahibine gönderilir şifre oluşturulur. Ödeme sadece uygun biçimde şifre girildikten sonra gerçekleştirilir.

özet

Bir online ödeme yaparken ödeme kartları gizli kod ek bir önlemdir. Bu kart (kart tipine bağlı olarak) arkasında veya önünde yer alan üç ya da dört sayı oluşur. Bu kodu olmadan çevrimiçi mağazadan çoğunluğu ödeme yapmak mümkün değildir. Yani neyi CVV2, CVC2 kod.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.