ÇirkinlikBahçıvanlık

Harika latin çiçeği - Evde büyüyen

Nasturtium Güney Amerika'nın dağlık bölgelerinden gelir. Avrupa'da bu seyahat tarafından getirildi. Nedeniyle kendi vatan iklim koşullarına, bitki bizim orta soğuk iklim altında çimlenmeye uyarlanmıştır. Buna ek olarak, latin çiçeği, yetiştirme parlak balkonda evde kolayca mümkündür, ayrıca çiçek severler arasında popülerliği gelişimine katkıda oldukça iddiasız bakım.

latin çiçeği ve bakımın Yetiştirme bu bitki için

Nasturtium ışık ve ısı hem çok seviyor. Bu nedenle, iyi taslak ve soğuk köşelerinden uzak, güneş, parlak alanlarda yerleştirilir.

Bu tür latin çiçeği gibi bitkiler, basitliği karakteristik belirtilmelidir. Büyüyen bu hangi besinlerin çok şey var parçası olarak, tınlı topraklarda üretilir. Gübre tercih edilir olarak, sıradan bir humus veya gübre kullanımı. buna nitrojen gibi bir maddenin büyük miktarda içerdiğinden, gübre uygulamak gerekli olmadığını unutmayın ve mümkün çiçek önemli bir azalmaya yol açabilir. Latin çiçeği o parlak ve doymuş çiçek olacaktır kullanıldığı zaman, fosfor çok düşkün.

Evde, böyle latin çiçeği gibi erken çiçek açan bitkiler elde etmek mümkündür. bu durumda, yetiştiriciliği fide - En iyi seçenek bu sonucu elde etmek. Bir pot almak pikirovochnogo kur kullanılarak santimetre birkaç bir delik yapmak ve tohum düşecek Bunu yapmak için - ya da zaten çimlenmiş bir ya da iki değil, çimlenmiş. Sonra kağıt ile kaplı çömlek ve içinde taşınır sıcak köşesinde. Sow latin çiçeği fideler müteakip iniş öncesinde iki ya da üç hafta olmalıdır.

bir latin çiçeği çiçeği olsa da, bol bol sulanmalıdır. çiçeklenme başlangıcında sonra sulama durur ve toprak tamamen kuruduğunda sonra yeniden başlar.

Kural olarak, ilk fide sonra, 45 gün böyle latin çiçeği olarak bitkilerde çiçeklenme başlar. tohum kullanarak Yetiştirme gün aynı sayıda sonra planlanabilir. Bunun nedeni bitkinin yeşerdi sonra onun tohumları 45-50 gün olgunlaştırmak gerçeği etmektir. Latin çiçeği çiçekler dengesiz, böylece tohumun ortaya çıkışı ve olgunluk başarısını izlemelidir unutulmamalıdır. ne belirlemek için onlar zaten bunları dokunacak kadar toplayabilir. zorlanmadan dokunduktan sonra tohumlar hem bitkiden ve birbirinden ayrılamaz, bu yüzden onları toplayabilir kaydıyla.

latin çiçeği Uygulaması

nasturtium büyümeye nasıl, zaten karar verdik. Yukarıdaki önerileri okuduktan sonra, her zaman kendilerini böyle büyük bir çalışma olmayacak ekimi hangi latin çiçeği gibi güzel çiçekler bitkiler tadını çıkarabilir. Ayrıca, güzel bir görünüm dışında bu çiçek, yararlı özellikleri bir numarası vardır. Örneğin, taze latin çiçeği yaprak büyük miktarlarda Bileşiminde C vitamini içerir. Gıda çiçek veya bu bitkinin yaprakları tüketilen, sindirim sürecinde önemli bir iyileştirme elde etmek mümkündür. Buna ek olarak, yaprakları öğütme durumunda, meyve suyu kaşıntılı deri ile başa çıkmak için kullanılabilir.

Geleneksel ilaç için olduğu gibi, çoğunlukla latin çiçeği ya bir diüretik ya da bunun hipertansif hastalarda ideal bir infüzyon hazırlanıyor uygulanan.

Yaz aylarında nasturtium çiçek ve yaprakları baharat olarak taze formda özel olarak kullanılacak toplanır. Bu bitki hardal ve turp tadı belli belirsiz anımsatan tuhaf keskin tadı vardır. Nasturtiums çeşitli salatalar, sebze ve et yemekleri için baharat olarak kullanılabilir ve yeşil meyveler dereotu ile marine edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.