TeknolojininCep telefonları

Hangi işlemci akıllı telefon için iyidir: modelleri ve değerlendirme genel bir bakış

İşlemci - bilgisayarlar için değil, aynı zamanda akıllı telefonlar için sadece kalp,. Bu küçük çip, yüksek performansa sahip olan yeni uygulamaların hepsi destekler. Pazarda pek çok modelleri vardır, ama daha iyi bir işlemci akıllı telefonlar için seçilir? Ne aramaya? Bir mobil cihaz satın alırken, hesap çeşitli kriterlere içine almalıdır.

çekirdek sayısı

Burada, her kullanıcının kendi istekleri ile sadece yönlendirilmelidir. Yani, çekirdeklerinin çok sayıda smartphone ile çalışmalarınızda gerekmez insanlar var. Birden uygulamalarıyla çalışırken Örneğin, çekirdeklerinin az sayıda mobil cihazlar için işlemci bazı çok iyi modeller oldukça iyi bir performans gösterirler. Burada telefonların tasarımında kendi gelişmeleri kullanan cihaz şirketi Apple, seçebilir. çift çekirdekli işlemciler ile Bunların Çorbası, işletim sistemine dayalı uygulamalarla sorunsuz çalışır.

Tabii ki, modern teknolojinin gelişmesi durduğu yerde durmuyor. Birçok üretici akıllı onların modelleri 8 çekirdekli işlemciler var donatmak. Burada bu aynı çekirdekler arasında kaybolabilir. soru bir akıllı telefon seçmek için daha iyi bir işlemci olarak ortaya çıkabilir?

Çekirdek ve fırsatlar

oldukça kolay tüm çekirdeği sayesinde. Daha önce, tüm artan sıklığı kovaladı bilgisayarlar için cihaz üreticileri ve tüm komutları teker cihazlar birinde çalıştırmak için. Takım paralel olarak çalışmasına başladığı Sonra zaman geldi. İşlemci frekansı sınırsız değildir, ve her bir çekirdek tek ve paralel olarak, yani zaman aynı anda, birden fazla işlevi gerçekleştirmek için izin veren, belirli bir konfigürasyona sahiptir. En iyi modeller bir ve aynı anda birkaç milyon farklı işlemleri yapmak olabilir. Ve bu işlemcide olmayan bir mevcudiyetinde, ancak birden fazla çekirdek ile mümkün olmaktadır. Daha önce veri akışları onun çok cihaz hızına döver tedavisi, ama şimdi böyle bir sorun için gerçekleşti edin.

frekans

Şimdi bile, birçok kişi en önemli parametre olduğunu düşünüyoruz işlemcinin frekans. Hangisi daha iyi? Smartphone Bu özellik, tabii ki, önemli. Ama zaten ikinci plana taşındı nedeniyle komutların paralel yürütülmesi bugün, söz. Cihazla çalışırken konfor sağlayabilir işlemci çekirdeklerinin çok sayıda bir akıllı telefon satın almak daha önemlidir. Ancak, frekans altında 1 gigahertz olduğu bu cihazları seçmek için tavsiye edebilir. Ve her şey çekirdeğinin ilgilenir.

Hangi işlemci akıllı telefon için daha iyidir? Genel olarak, bu cihazın mobil sürümü eski bilgisayar çok farklı değil "kardeş". Ana farklılıklar - boyut, güç ve saat frekansı. Ve bugün, bilgisayarın daha güçlü mobil cips bazı modelleri.

mobil işlemcilerin Üreticileri

işlemci üreticisi bir akıllı telefon için daha iyi nedir? Sen Qualcomm başkanlık edecek değerlendirmesi bir tür yapabilirsiniz. Bu pazar devi 1985 yılında geri kuruldu. Başlangıçta şirket telefonlar, navigasyon modüllerini yanı sıra kablosuz cihazları üretti. Ve bu mobil işlemcilerin büyük üreticilerinden biri olduktan sonra. Bu ARM teknolojisini lisanslı ve kendi yonga oluşturulduğu temelinde, A8 çekirdeği üretmek için haklarını satın aldı.

Qualcomm işlemciler

En popüler modelleri Snapdragon denir ve sadece amiral gemisi mobil cihazlarda yüklenir. Eğer sorarsan en uygun işlemciyi akıllı "Android" için birçok rakamları beri Qualcomm en bu çip, etkileyici diyecekler. En son modelleri 4K-videoyu destekleyen yeteneğine sahiptir ve 8 çekirdek var. Bir zevk - bunlara dayalı cihazlarla birlikte çalışın.

Mediatek işlemciler

Listenin ikinci sırasında bir Çin şirketi Mediatek koymak mümkündür. Bir akıllı telefon için en iyi işlemci ne olduğu konusunda sorusunu yanıtlama Onun bırakma oldu. Tabanlı şirket 1997 idi ve veri depolama modülleri ve kablosuz teknolojilerin anda nişanlıydı.

onun işlemciler tüm Çorbası yüklenen gibi bu şirket, kaliteli ürünler, aynı zamanda miktar sadece alır, bir bütçedir. Bu dünyanın en güçlü tek çip çip ilk Mediatek desyatiyaderny işlemci geliştirildi. birçok dizüstü bilgisayarlar ile daha güçlü olduğu için şaşırtıcı modelin performansı.

Elma İşlemciler

Akıllı telefon hayranları için iyidir işlemci ne tür soru üzerine "elma" teknolojisi derhal Apple belirtmiştir. Şirket her zaman izolasyonu için bilinmektedir. yaptıkları tüm meraklı gözlerden gizlenmiştir. Tabletler ve akıllı telefonlar için işlemciler dahili olarak geliştirilen bilinmektedir. Model, bir seri numarasına sahip bir kod atanır. cihazlarının en yeni modelleri çok güçlü mobil işlemci ile donatılmıştır. sadece iki çekirdek ve bir ko-işlemciye sahip olmasına rağmen, performans yine etkileyici.

Intel mobil işlemciler

Intel, uzun mobil sıralamasında üst olmuştur dizüstü bilgisayarlar için işlemci, ancak akıllı telefon ve tablet arka planda iken. Ama Asus akıllı telefon sadece Intel işlemciler ile donatılmış olması, şirketin doğru yönde ilerlediğini söylüyor. Şu anda, en verimli çip 2.33 GHz frekansında 4 çekirdeğe sahip ve özel grafik desteği. Kolayca Apple ve Qualcomm yarışmacılara oran verir.

Yine de, bu şirketten mobil işlemcilerin tüm hattı üzerinde olması nedeniyle yüksek maliyeti etkileyici değil çok kaliteli destek ve sorunların her türlü durumu değildir.

Nvidia yongaları

Her şey ana sahasında oyun için onun grafik kartları için bilinir Nvidia'nın şirketi - koşulsuz lider. Mobil küre ile, tüm çok düzgün. Onların Tegra işlemcileri çok iyi bir potansiyele sahip, ama nedense onlar üreticileri önde gelen büyük miktarlarda satın almak için hiçbir acelesi vardır. Kuşkusuz, oyuncular liyakat kendi "demir" takdir edecektir. Ama çoğunluk akıllı telefon kullanıcılarının cihazınızda ultra yüksek ayarlarda serin oyuncak oynamak için küçük bir şans isteyen kadınlar, gençler ve iş insanlardır. Buna ek olarak, şirketin işlemcileri çok pahalıdır.

yorumlar

Hangi işlemci akıllı telefon için daha iyidir? Daha önce her çip kendi görevleri için mükemmel belirtilen beri Böyle bir değerlendirme, tartışmalı olacaktır.

Böylece, Nvidia'nın işlemciler oyun için yaratılmış ve bunlar, değerlendirme göre, bu alanda sadece bir eşi yoktur. Telefonunuz kaliteli resim ve akıllı arabirimde almak isteyen kullanıcılar arasında rağbet Aslanağzı. Intel'den İşlemciler çok iyi bir verim için övdü. Eğer değerlendirmeleri inanırsan seri üretim henüz kurulmamıştır olarak, yargıç henüz zor MediaTek gelen işlemci, ancak Apple cips Hakkında, iyi işletim sisteminin mükemmel optimizasyon, yavaşlık ve mimarisi rağmen görevlerle sayesinde baş.

Ayrıca, farklı platformlarda performansı yargılamak için alamadım. Örneğin, birbirlerine sonuçlardan tamamen farklı test aynı donanım bileşeni konuyla "Android" farklı sürümleri. Bu kullananlar fark olmayabilir, ama sayılarla tartışmak gerekmez.

Akıllı telefonlar en iyi işlemciler nelerdir? Gördüğünüz gibi, tek bir yanıt vermek zor belirsiz bir soru. Başlangıç için o görevleri gerektiği kendisi için bir akıllı telefon, satın almaya karar daha iyidir. Oyun, fotoğraflar, müzik oluşturmak ya da sadece internette sörf ve e-kitap okuma? Her bir hedef için lütfen işlemciyi uygun olacaktır. aynı anda her şeyi istersen, tüm görevleri işleyebilir piyasadaki en pahalı ürünü seçmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.