Ev ve AileGebelik

Hamilelik sırasında bulantıdan nasıl kurtulursun. İpuçları ve Püf Noktaları

Gebelik, kadının vücudunda yeni bir yaşamın doğuşunun karmaşık ve esrarengiz bir süreçtir. Bu dönemde ne yazık ki her zaman hoş olmayan çok sayıda yeni ve olağandışı hisler hissediyor. İlk ve en yaygın durum toksikoz olarak adlandırılabilir.

Hamilelik sırasında bulantıdan nasıl kurtulursun ? Bu soru, genç anneler için en acil olanlardan biridir. Toksikoz - oldukça yaygın olmasına rağmen çok ama çok tatsız bir fenomen. Çoğu zaman, mide bulantısı sabah bir kadına rastlanır, ancak gün boyunca ona eziyet edebilir.

Toksikoz klasikse, yani sabahları yatağa uzanmaya çalışın ve alarm saatinde keskin bir şekilde ayağa kalkmaya çalışmayın, güç toplamak biraz zaman alacaktır. Yatakta croutons, kraker veya kurabiye ile önceden bir aperatif almaya çalışın. Mümkünse, küçük yudumlarda, nane veya limon ile soğuk su içebilirsiniz.

Gündelik hamilelik sırasında hoş olmayan hisler sık fakat küçük yemeklerle azaltılabilir. Kullanılan sıvı miktarını arttırın. Mineral suyun, bitkisel infüzyonların veya kuru meyvelerin kompozitlerinden, vitaminlerden zengin olarak tercih edilmesi daha iyidir.

Halk ilaçları yardımı ile gebelik sırasında bulantıdan nasıl kurtulunur ve bunları ne ilgilendiriyor? Her şeyden önce bal. Bu ürün tamamen allerjik olduğundan vücudunuza boşaltılmamaya çalışın, gövdeye bir kaşığın boş karnına alınmasına yardımcı olun. Zencefil ayrıca evrensel bir çare olarak kabul edilir. Çok miktarda vitamin ve besin içerir. Buna ek olarak, bulantı için değil aynı zamanda soğuk algınlığı için de yararlıdır. Durumu normalleştirmek için kömürün, çeşitli narenciye ve granatların tüketilmesi de sıklıkla önerilir.

Hamile bir kadın bedenine yardım etmeyi ne bilmelidir ? Tabii ki, pasif içeren alkol ve sigara içmeyi bırakmak için sağlıklı bir yaşam tarzı kurmak gereklidir. Evde, ofiste, genel olarak tıkalı kapalı alanlarda olabilmeniz için mümkün olduğunca temiz havaya ihtiyacınız vardır.

Bulantıdan nasıl kurtulabilirsiniz? Hamilelik sırasında, mümkün olduğunca çok uyumanız gerekir, uyku, toksemiye karşı etkili bir şekilde mücadele etmenize yardımcı olur ve kaybettiğiniz gücü düzeltir. Öğleden sonra ve akşamları, ceninin doğru şekilde intrauterin gelişimini teşvik eder, anneannenin yeni pozisyonunu kolayca aktarmasına ve stresle mücadelesine yardımcı olur.

Yukarıdakilerin hiçbiri size yardım etmezse, gebelik sırasında bulantıdan nasıl kurtulacağınız sorusu bir jinekoloğa iletilmelidir. Vücudunuzun yeni yükle baş etmesine yardımcı olacak en uygun ilaçları veya prosedürleri seçmenize yardımcı olacaktır. Kural olarak, özel vitaminler, daha az tıbbi müstahzarlar veya nikzalar reçete edebilir. Alışılmamış bir araç olarak bugün akupunktur uygulanması moda. Toksikoz özellikle güçlüdür ve kadın hızlıca kilo vermeye başlarsa, zaman kaybetmeyin. Patolojide veya günlük hastanede hastaneye yatırılmanız gerekebileceği için derhal danışmanınıza başvurun . Doktorların gözetiminde ve yatak istirahatına uyarak, böyle bir sorun etkili ve kısa sürede çözülecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.