SağlıkMüstahzarlar

"Glibenklamid": kullanım talimatları, tahliye formu, fotoğraf, analogları

kür "glibenklamid" nedir? ilaç verilmesi için kullanım talimatları, salım sağlama biçimi, analogları ve göstergeler aşağıdaki gibidir.

Kompozisyon, ambalaj, bir şekilde salma maddeleri

Ne haliyle "glibenklamid" ilaç yapılır? Kılavuz aracı, sırasıyla, karton, plastik kaplar (hücre hatları) ve kutuya yerleştirilir tabletler biçiminde imal bildirir.

söz konusu ilacın, bileşim 5 mg glibenklamid ve patates nişastası, laktoz monohidrat, magnezyum stearat, sodyum kroskarmeloz, Indigo Carmine e 132 Kolloidal silikon dioksit 25 ve povidon gibi yardımcı maddeler içerir.

İlaç eylem

ilaç "glibenklamid" nedir? Bu kullanma talimatı tip II diyabetli sağlıklı insanlar ve hastalarda hipoglisemik etkiyi sergileyen anlamına geldiğini belirtmektedir.

nedeniyle nedeniyle uyarılmasına pankreas beta hücrelerinin ensülin salgılanmasını artırma yeteneğini, bu ilacın etkinliği. Uzmanlara göre, ilacın bu etki glikoz etkisi altında geliştirilmiştir.

Kinetik bir oral formülasyon sunar

Hangi özellikler farmakokinetik ilaç "glibenklamid" karakteristik özelliğidir? Kullanım için talimatlar, aktif maddenin tablet, oral uygulamadan sonra hızlı ve hemen hemen tamamen sindirim sisteminden absorbe edilir olduğunu ileri sürer.

Aynı anda gıda alımı (boş mide ile karşılaştırıldığında) plazmada glibenklamid konsantrasyonunun bir azalmaya yol açar. albümini ile bu bileşenin bağlantısı 98% tir.

hastanın karaciğer glibenklamid, aşağıdaki metabolitleri dönüştürülür: 3-sis-hidroksi-glibenklamid ve 4-trans-hidroksi-gliburit. Birlikte dışkı ile böbrekler tarafından aynı ölçüde çıkış ve vardır.

İlacın ortalama eliminasyon yarılanma ömrü 2-3,5 saattir. karaciğer yetmezliği olan kişilerde, bu rakam önemli ölçüde azalır.

İlacın kullanımı için endikasyonlar

Bazı durumlarda, bir hasta hap "glibenklamid" atanabilir? Bu hiperglisemi sıkı diyet ve fiziksel aktivite veya kilo kaybı telafi etmek için hiçbir imkanı varken tip II, diyabetli hastaları alarak tavsiye anlamına gelir.

kullanımını Yasakladı

İlaç "glibenklamid" herhangi kontrendikasyonları var mı? Bu kullanma talimatı tesis olan hastalara uygulanmamalıdır belirtmektedir:

  • boyutu arttıkça;
  • aktif bileşen, ve tiyazid diüretik ya da sülfonamidler karşı aşırı duyarlılık;
  • ketoasidoz;
  • diyabetik koma ve prekomatosnoe durumları;
  • Hipoglisemi gelişimi;
  • cerrahi ve diğer travma;
  • gastroparezi ve bağırsak tıkanıklığı;
  • gebelik;
  • diyabet birinci tip;
  • emzirme.

İlaç "glibenklamid": kullanım talimatları

Dikkate ilaç sadece deneyimli bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Bu ilaç her zaman sıkı bir diyet ile birleştirilmelidir. Sadece bu durumda etkili olacaktır. Bunu doz hastanın test sonuçları (kan şekeri seviyeleri, vs. idrardan türetilen göstergeler) bağlıdır.

Peki ilacı "glibenklamid" almak için? en az dozlar ile başlaması anlamına Tedavisi. Bu hipoglisemi ve 50 kg'dan az vücut ağırlığı için bir eğilim olan kişiler için de geçerlidir.

Tipik olarak, ilacın ilk dozu günde 0,5-1 tablettir. Bu 2.5-5 mg aktif bileşen karşılık gelir. verimsiz ilaç reaksiyonu belirtilen sayısı giderek aktif madde, 15 mg karşılık gelen günde üç tabletlik, artırılabilir zaman. İstenilen sonuç elde edilene kadar bu bir haftaya kadar birkaç günlük aralıklarla yapılmalıdır.

Nasıl tıp "glibenklamid" başka ilaca hastanın aktarmak için? Bu durumda ilaç kullanımı çok dikkatli yapılmalıdır. İlk olarak, hasta, 0.5 saat içinde tabletlerin ve daha sonra yavaş yavaş, en etkili olduğu doz artışı.

Yaşlı ve işlev kaybı olan hastaların veya kötü beslenme ve bozulmuş karaciğer ya da böbrek iş destekleri ya da ilaç başlangıç dozajı olan hastalarda hipoglisemi ortaya çıkma olasılığını en aza indirmek için arzu edilir. Ayrıca vücut ağırlığını azaltarak veya yaşam geleneksel şekilde değiştirilirken yanında olmalı ilacın doğru dozda karar verirler.

hipoglisemik tablet alınması için bir yöntem olup

Nasıl ilacı "glibenklamid" kullanılır? Kullanım talimatları tablet süzülmüş bir bardak su ile ve çiğnemeden Yemeklerden önce alınmalıdır inceledi devletler (ilacın fotoğraf bu makalede sunulmuştur).

2 tablet arasında bir günlük dozajda, 2 lik bir oranda 2 bölünmüş dozlarda (sabah ve akşam) ilacı ayrılması tavsiye edilir: 1 arasındadır.

Aynı anda bu ilacı kullanmak son derece önemlidir. aşağıdaki ile birlikte alındığında yasak alımı tablet formülasyonu atlama.

Bu ajan ile terapinin süresi hastalığın bağlıdır. tedavinin seyri boyunca kuru maddelerin hastanın durumuna sürekli olarak izlenmesi gerçekleştirmek için gereklidir.

yan etkiler

Aşağıda listelenen ilaç "Glibenklamid" analogları, sinir sistemi, endokrin, periferal ve sindirim sistemleri ve hematopoietik etkileyen istenmeyen reaksiyonlar meydana getirebilir. Bu bağlamda, hasta, mide bulantısı, değişik şiddetteki hipoglisemi, karaciğer yetmezliği, ishal, baş ağrısı, kolestaz, zayıflık, baş dönmesi, yorgunluk gibi istenmeyen etkilerini ortaya çıkabilir.

Ayrıca aracın alımı fotosensitivite, kaşıntı, deri döküntüsü ve diğer hoş olmayan semptomlar olarak dermatolojik ve alerjik reaksiyonlar görünümünü dışlamaz unutulmamalıdır.

Aşırı doz vakaları hipoglisemik ajanlar

Ne belirtiler ilaç "glibenklamid" nin ne zaman daha yüksek dozlarda ortaya? aşırı dozda hasta hipoglisemi gelişebilir Manuel devletler, muhtemelen beyin, görme ve konuşma bozukluklarının şişme, güçsüzlük, açlık, baş ağrısı, anksiyete, aşırı terleme, baş dönmesi, kas titremesi, çarpıntı hissi eşlik.

Bu tür durumların tedavi acil kabul glukoz sindirilemeyen gıda gerektirir. Örneğin, meyve suyu, şeker, mısır şurubu, tatlı sıcak çay veya bal için.

Daha ağır vakalarda, hasta% 50 glükoz çözeltisi, "Dekstroz" "Glukagon" ya da "diazoksit" uygulanır. Ayrıca, glisemi, kreatinin, üre nitrojen, elektrolitler ve belirleyici pH özel kontrolünü gerektirir.

diğer tıbbi araçlarla Etkileşim

sistemik etkileri, tetrasiklinler, florokinolonlar, kloramfenikol, MAO inhibitörleri ve ACE, H2 bloke edicileri, "klofibrat" Beta-bloke ediciler, probenesid, bezafibrat, "parasetamol", anabolik steroidler, etiyonamid, allopurinol, pentoksifilin, siklofosfamid antifungal ilaçlar olarak ilaç kombinasyonu "rezerpin", insülin ve sülfonamidler hipoglisemi güçlendirme kabiliyetine sahiptir.

fenotiyazinler, tiroid ve glukokortikoid hormonları, barbitüratlar, östrojenler, diazoksit, progestinler, glukagon, lityum tuzları ile ilaç eş zamanlı olarak uygulama, Adrenomimeticalkie saluretikami nikotinik asit ve bunların türevleri, hipoglisemik etkisini zayıflatabilir anlamına gelir.

Bu tür formülasyonlar olarak ilacın etkisini artırabilir (amonyum klorür, kalsiyum klorür, askorbik asit de dahil olmak üzere), idrar asitleştirilir.

"Rifamisinler" ile "glibenklamid" kullanılması, etkisiz hale hızlandırır ve eski etkinliğini azaltır.

özel bilgiler

Hipoglisemik ajan, böbrek fonksiyon bozukluğu ve karaciğer, hem de patolojik olarak tiroid, böbrek üstü bezleri, ateşli koşulları ve kronik alkolizm muzdarip hastalara dikkatle ele alınmalıdır.

Normal tedavi yürütmek için düzenli hastanın kan şekeri düzeylerinin izlenmesi, hem de onun atılımını gerektirir.

ilaç alımı hasta hipoglisemi gelişirse, iç atanan şeker (durumunda Kişinin bilinci yerinde ise). bilinçdışı ise, glikoz intravenöz olarak uygulanır ve glukagon olduğu - deri altına, kas içine veya damar içine. Hasta uyandığında sonra hemen hipoglisemi tekrarlanmasını önlemek için, karbonhidrat açısından zengin yiyecekler, verecektir.

Maliyet ve analogları (eş) araçları

Bu ilacın Seç analogları sadece deneyimli profesyonel olmalıdır. "Manin", "Manin", "Maniglid", "Betanaz" ve "Antibet": uyuşturucu gibi doktorlar için aşağıdakileri içerir.

Ayrıca eczanelerde sıklıkla bu aracın eşanlamlılarını satmak unutulmamalıdır. En yaygın kullanım onları, "Glidanil", "Glibeks", "Glibamid", "Gilemal", "Glibomet", "glibenklamid". Bu fonların dozaj bireysel olarak seçilir.

fiyat "glibenklamid" ilaç gelince, o aralık 280-360 ruble olarak değişir.

tıp Yorumlar

Şimdi o bir uyuşturucu "glibenklamid" olduğunu biliyoruz. Kullanım için talimatlar, ve yukarıda tarif edilen yöntemlerin analoglarının formu.

bu uyuşturucu kullananlar hakkında ne söylüyor? Kural olarak, bu konuda tüm mesajlar diyabetli kişiler için tavsiye olanlar veya diğer terapötik rejimlerin bir tartışmaya azalır.

Tüketiciler çoğunlukla "glibenklamid" monoterapi olarak kullanılıyor söylüyorlar. diğer hipoglisemik ilaçlarla kombinasyon halinde ilacı reçete edilen hastalar olmasına rağmen.

Doktorlara göre, dikkate alınan ilacın atanması bireysel bir yaklaşım gerektirir. Bu durumda, uzman tüm analizlerin sonuçlarına ve diğer çalışmalar aşina olmalıdır. kendi takdirlerine "Take glibenklamid" hasta sağlığı ve yaşam için son derece tehlikelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.