Haber ve ToplumDoğa

Atlar takım, koyunların karla beyaza

Atların Hakkında Yaklaşık üç bin yıl önce yıllıklarında söz etmeye başladı. kesinlikle iyi bir at satın birbirlerine tebrik veya ahırların görünümü ile, kurye tarafından iletilen harf veya sözlü mesajlarda Eski hükümdarlar, taylar yavrular safkan. Özellikle değerli hediye safkan at dört yıllık olarak kabul edildi. Beri onun üzerine bırakarak çok onun trotter gurur sahibi gibi, toz leke patladı ve transfer edilemez. Kısacası, antik at soyluların yaşamları ve sıradan insanların ayrılmaz bir parçası oldu. Sonra zaten özellikle benekli atlar kargalar sürme ve gri için ödüllü atlar takım elbise, ayırt.

Tüm zamanlarda, atlar, normal ayrılarak safkan bulundu. Basit atlar onlar, toprağı sürmeye ve yükleri taşıdı ve safkan at yarışı katıldı çalıştı knightly turnuva ve savaşlar. Bazı atlar ünlü sahiplerine sayesinde ünlü olmuştur. Tüm liste, gitmeyiz ama atı olduğu için Bucephalus adlı at, hatırlamak Aleksandra Makedonskogo. Uzun ömür sadık atı yaşamış ve şimdi onun bellek onuruna adlandırılmış hatta bir şehir var, yaşıyor. Hatırlayın ve Don Kişot de la Mancha sadık bir dosttu Rocinante'nin, ona sadakatle hizmet etti. Rocinante'nin ayrıca çeşitli anıtlar dikilmiştir.

Kaç at renkler, imkansız hesaplamak için. Yine de, atı dört temel renk vardır: siyah, kırmızı, defne ve gri. Her biri ikincil yol açmaktadır: Bu Kaur ve Bülbül, alacaydı ve güderi, karanlık koyuna ve Chubarov. renk dışında, farklı at ırkları - yaklaşık iki yüz vardır. Atların Tüm ırklar, biz söz ama söylemesin, bazı olmayacaktır.

Listedeki ilk atı - tabii ki, Arap atı. Bu Arap atı bütün oryantal güzellikleri olduğu gibi hafif içbükey burun nemli büyük gözleri,: Birkaç ayırt edici özelliklere sahiptir. safkan aşağıdakilerden ana semptom: Tüm atı Arap doğurur yüksek kuyruk yürüyüşü tutun. Bu cins atlar hatta yaşlılıkta, 30 yıla yaşayan ve evlat doğurur, çok sağlamdır.

Sonraki ünlü cins - Akhal-Teke. Tarihçesi Üç bin yıl vardır. Akhal-Teke inanılmaz cesur ve eğlence olduğunu. Onları ışık ve uzun atlayarak. : Görünüm özelliği çekik gözleri, içbükey burun aksine uzun kulaklar, Arap atlar, burun üzerine ince bir kambur. Bu cins atları çok farklıdır Suits, ancak koyuna hakim. Akhal-Teke arasında, hatta Olimpiyat şampiyonu aygır Absinthe olduğunu.

1946 yılında Vladimir damızlık at ağır kamyon özel bir cins cins oldu. Vladimir-Suzdal arazi güçlü, dayanıklı atları için küçük ama çok sayıda siteleri ve at arabası sürmek için gerekli. Veli malzeme seçkin yerel at ve babasının gen havuzu İskoç Clydesdale attan oluşturuldu, kendi veri Vladimir Ağır Taslak türetmek için en iyi uygundur.

Sonraki dünyaca ünlü rock - kolay sürmek için ünlü Orlov paça atı. O neşeli tırıs yürür, pitoresk kemerli boyun tatil seyahati vazgeçilmezdir. Yerli ve kasık hem gidebilir. Hareket halinde, kolay, hızlı ve bir düzine kilometre daha hızlı adımlarla geçebilir. Arap, Danca, Felemenkçe ve Mecklenburg kayalar geçerken karmaşık kombinasyonları ile Bred. Suit atları Orlov genellikle gri veya gri elma. sürmek yanı sıra, Orlov paça mükemmel sürme atı olarak hizmet edebilir. Bu canlı bir mizaç ama uysal koyuna sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.