Haber ve ToplumPolitika

Ischenko Evgeniy Petrovich: fotoğraflar, biyografi, aile, eş

Ishchenko Evgeny Petrovich - popüler bir Rus işadamı ve halk figürü, bir politikacı. O 2003 yılından 2006 yılına Volgograd başkanı olarak görev yaptı. Mahkeme Ceza Kanununun dört makale üzerine suçluyor.

Biyografi politikası

Ishchenko Evgeny Petrovich 1972 yılında Volgograd'daki doğdu. Babası polis servis ve annesi mühendisti. 15 yıllık Evgeny Moskova'da okudu. Daha sonra Moskova Devlet Üniversitesi Fizik Bölümünde Moskova Devlet Üniversitesi'nde fizik ve matematik yatılı okulda, ilk.

Yönetim Moskova Devlet Enstitüsü'nden ikinci derecesi. Ancak, bazılarına göre üniversite Evgeny Petrovich diploma basitçe satın aldı.

90'lı yılların başlarında Ishchenko Evgeny Petrovich işine girdi. Birlikte onun diğer öğrenciler ile o MDM Bank açtı. Eugene yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra başka bir bankada benzer bir pozisyonda çalışmış - "Moskova Kredi". MDM Bankası 2009 yılına kadar var olmuştur. Daha geniş bir kredi kuruluşunun, ABD'den Bankası tarafından absorbe edildi. Ancak, Ishchenko zaten Andrey Melnichenko için iş payını satmıştı.

Buna paralel olarak, Evgeny Petrovich güvenlik faaliyetinde bulunmak başlar. CHOP "Arcturus" "Cupid." Açar "Sibneft", "Norilsk Nickel" Özellikle "Svyazinvest" in, büyük Rus şirketlerinin hisse satış denetler. Geçen şirkette denetimler diye açtı.

Gazetecilere göre, 2000'li yılların ortasında devlet Ishchenko yaklaşık $ 70 milyon oldu. O bir özel jeti var.

siyaset

siyaset Ishchenko Evgeny Petrovich Engage 90'ların ortalarında başladı. 1995 yılında kazandığı Devlet Duması seçimleri Liberal Demokratik Parti den. O Liberal Demokratlar Vladimir Jirinovski'nin kafasına kişisel danışmanı oldu finansal konular. 1996 yılında başkanlık seçimlerinde Jirinovski'nin bir sırdaş oldu.

Aynı zamanda Volgograd Belediye Başkanı sandalye için yarışacak niyetini açıkladı 1999 yılında Ischenko, Liberal Demokrat Parti, bölgesel şube başkanı pozisyonunu aldı. seçim kampanyası sırasında iltihaplı büyük skandal. Muhabirler bir yıl önce Nijni Novgorod Belediye Başkanı Volgograd Yuri Lebedev programı ile adayın programını karşılaştırdık. Onların özdeş olduğunu ortaya çıktı. Bunun sonucunda, kazanan görevdeki belediye başkanı Yuri Chekhov oldu.

Ishchenko için bu ciddi sonuçlara yol açtı. O Liberal Demokrat Parti federal listeden atıldı, bu nedenle, Devlet Duma tek görev seçmen gitmek zorunda kaldı ve listede olmayan, o üstlendi.

Devlet Dumasında,

1999 yılında yine federal parlamento Evgeny Petrovich Ischenko için seçimleri kazandı. Volgograd bağımsız aday olarak onu destekledi.

Bir politikacı meclis grubu "Halk Yardımcısı" oldu bir düşünce olarak, Mülkiyet Komitesi parçasıydı. 2000 yılında, Ishchenko arası hizip dernek "İşletme Rusya" katılmaya karar verdi.

Parti "Revival"

"Rönesans" - 2002 yılında, tarafından fotoğraflarda siyasi yayınlarda düzenli görünen Ischenko Evgeniy Petrovich, kendi partisini düzenledi. Bu "Rus Ulusal Birlik" bazı üyeleri dahil - hareketi Aleksandrom Barkashovym kurdu.

Parti Rus milliyetçiliğinin fikirlerini teşvik etmektedir. Ancak, Adalet Bakanlığı ile kayıt mümkün değildi. Bu nedenle, partisinin "Rusya Revival Partisi" katılmaya karar verdi.

Volgograd Belediye Başkanı Seçim

2003 yılında, Ishchenko yine Volgograd başkanı seçiminde yer aldı. Aktif kullanılan seçim öncesi teknoloji, örneğin, kitlesel "Gün be gün" özgür gazete dağıttı. Çehov istifa olarak seçimlerin erken yapıldı.

Ishchenko bağımsız aday olarak kampanya, ancak oylamadan önce iki hafta boyunca parti "Birleşik Rusya" üyesi oldu. sadece% 33 - Katılım düşüktü. Ishchenko Evgeny Petrovich kazandı. Volgograd Başkanı seçmenin yaklaşık yüzde 40 desteğini aldı. İkincilik Vladimir Goryunov oyların% 30'undan daha az kazandı.

City Hall'da Onun işi sürekli skandallar eşliğinde. Ishchenko o kamu parasının "Mercedes" de satın aldığını suçladı. Kişisel sürücü cinayet ve uyuşturucu kaçakçılığından suçlu bir suçluya aldı. Eşi binada kendi iş projelerini uygulamak için şehir merkezine anaokulu tahliye etmeye çalışır. Ve annesi tüm kentsel pazarlara yönetmek için oldu belediye kurumsal açtı.

kimin biyografisi yakından vali için çalıştırmak amacıyla doğduğu şehrin, ilişkilendirilmiştir bu Ishchenko Evgeny Petrovich'in rağmen. Ama üzerinde yapmadınız. başarısızlığın nedenlerinden biri seçim komisyonuna ibraz belgeler ile dekore edildi Eugene P. pasaport, kaybı oldu. belgeler 4 farklı pasaportlara veri belirtilmedi çünkü Sonuç olarak, seçim komisyonu, reddedildi. Çünkü bu olayı, onun pasaport belediye başkanı kaybetti asistanı Konstantin Kalachev, istifa etti. Ancak, Ishchenko almadı. Kalachev yardımcısı belediye başkanı, o bilgi politikasından sorumlu oldu.

Ishchenko seçim komitesinin karara itiraz etti. O kayıt ret minör argümanları kabul Bölge Mahkemesi tarafından desteklenmiştir.

Ancak, seçim komisyonu başkanı ve bölgesel savcı istedi Yargıtay, için son söz. Yargıtay kesin valinin koltuğu için mücadele katılmak için Ishchenko fırsatı mahrum.

kovuşturma

Mayıs 2006'da, o Ishchenko siyasi kariyerinde büyük skandal kırdı. politikacı tutuklandı. Soruşturma Rusya Federasyonu Ceza Kanununun çeşitli maddeleri üzerinde suçladı. Ishchenko su hayvan ve bitki, yetkinin kötüye, girişimci faaliyeti yasadışı katılım ve görevi kötüye yasadışı çıkarma suçlandı.

güç ve su hayvan ve bitkilerin yasadışı çıkarma kötüye kullanmaktan daha sonra eşyalar kayboldu, ancak yasadışı silah eklendi. gerçek cephane politikası apartmanda arama sonucunda bulundu.

Savcılık yasadışı Volgograd "Pyaterochka" alışveriş merkezleri ağının ve şirketin kişisel yarar kazanç Volgograd başkanı "Tamerlane" hamiliğini sağladığını savundu. Ishchenko mahkeme salonunda gözaltına alındı.

Onun yetkileri Eugene P. o basit Volgograd kurmay başkanı olmadan sol oluyor rehine yapmazdı bildiren, altı ay sonra sadece istifa ve hatta ısıtma sezonu arifesinde.

deneme 2007 yılında başladı. Savcılık Ishchenko hapis dört yıl için talep etti. yasadışı iş faaliyetleri ve silah bulundurmak: Mahkeme sadece iki suçlamanın politikacı bulundu. Volgograd Eski belediye başkanı yılda tutuklama aldı. o zaten Volgograd tutukevinde iken görev yapmış zamanı.

onun durumunda araştırmacı Rus mafyası Zacharias Kalashova temsilcisi durumunda ilgili yolsuzluk suçlandı bir kaç yıl sonra Denis Nikandrov oldu.

Kurtuluştan sonra Ishchenko siyaseti bırakması ve girişimcilik odaklanarak, Volgograd bıraktı. O 2011 yılında memleketine döndü. Ana hedefi - onun şehir yönetiminin anda geliştirilen set, yeniden projesini gerçekleştirmek.

Kişisel yaşam

Ailesi Ishchenko Evgeny Petrovich, yeterince büyük - Ortodoks Hıristiyan. O beş çocuğu var.

Kardeşi Pskov bölgesi Savcı çalışır. Kuzen de emniyet yetkililerine ilgilidir. 2000'li yıllarda o Kuzey-Batı Federal Bölgesi Başsavcılığı Soruşturma Departmanı açtı. Amcası Moskova Devlet Hukuk Akademisi kriminoloji öğretir.

Ne mutlu ki Ischenko Evgeniy Petrovich evlendi. Yıllardır onunla Eşi Eugenia Hatt.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.