ÇirkinlikPest Control

Frenk üzümü ve bunlarla mücadele etmenin yollarını zararlıları

Büyük, sulu üzümü çilek sadece yetiştiriciler tarafından değil ekledi. düşmanca böceğin Bir çok mahsul olmadan ana yatak terk etmeye çalışır. Üstelik meyve çalılar saldırılar sadece hayvanlar üzerinde duruldu, ama aynı zamanda Polifag eklem bacaklı değildir. Eski bu haşerelerin, yaprak bitleri, kuş üzümü gibi, böcek, tomurcuk akarları, tatarcık, sesiidae üzümü ve ark. Co, ikinci seviye leafrollers, coccid, bit, güve olarak.

En tehlikeli biri meyve çalı armut hatasıdır. Yetişkinler başarıyla ağaçların kabuğu altında kışı olabilir. gelişimin bütün aşamalarında, bu böcekler yaprakları arasından öz suyunu emerek zarar bitkiler neden olur. zararlıların etkisine itibaren rengini kaybeder bırakır ve düşmeye başlayabilir. hataların faaliyetlerinin bir sonucu olarak, çalılar meyve tomurcukları üzerinde oluşturulur. Tehlikeli zararlıları kendi eli ve yumurta altından yapraklar üzerinde yatıyordu currant. beş kez onun tüy dökme geçer ile otuz gün Larva, olgunluğa ulaşmıştır.

Meyve burçlar üzümü tomurcuğu akarı muzdarip olabilir. bitki kaydetmek için, hasarlı böbrekler koparmak ve onları yakmak için tavsiye edilir. Bunlar zararlının larvaları gelişebilir. bahçenizi ve büyük üzümü yaprak biti ziyaret edebilir. Böcekler sürgünlerde yumurta bırakmaktadır. Larvalar ilkbaharda ortaya çıkıp sürgün ve yaprak dışarı suları emmek başlar. yaprak bitleri tarafından tahrip bitki, şişkinlik ya da yeşilimsi sarı renkte yaprakları çıktı edilebileceğini belirler.

En etkili olmaya üzüm baş belası için, bitkinin durumuna dikkat etmek gereklidir. Meyve burçlar böcekler tarafından saldırıya olsaydı, özel hazırlıklar yardımıyla askere gerekir. gerçekleştirmeden önce bir kimyasal saldırıya tesisine talimatları okumak gerekir. Bu uygulama ve dozaj yöntemi tanımlar. "Malation" konsantre% 0.6 emülsiyon yüzde on emülgatör kullanabilir. Uzun süre çözüm tutun tavsiye edilmez. Hemen bahçede kullanımdan önce pişirin daha iyidir. Onun kaderi kaçmadı zararlıları kuşüzümü isterseniz, işleme tesisi sakin havalarda olmalıdır yürütmek için. yedi ile on arası, sabah Daha iyi, ya da akşamları - onyediden yirmi iki.

kimyasallarla çalışırken güvenlik önlemleri dikkate alınmalıdır. Bunu yapmak için, eldiven, bir elbise, bir gazlı bez bandaj ve gözlük emin olun. Kimyasal işleme tesisleri için en uygun aracı - spreyler. Bu yaprakların üst ve alt tarafında bir çözüm koymak için izin verecektir. Bu işlem zararlıları emin olmasını sağlayacaktır frenk üzümü bahçe fazla ziyaret etmez. Ama, kimyasallarla çalışma bittikten sonra, aşağıdaki kurallara uymak gerekir. tedaviyi gerçekleştirildi Giyim, etraflıca, yıkama yıkama ve sabun ve suyla ellerinizi yıkayın gerekir. kullanılan su ve fazla çözelti değil kuyu ve rezervuar yakın yerleştirilebilir. Bitki katılmadı için zararlılar meyve vermenin başlamasından önce otuz gün durmalıyız kimyasalların kullanımı ile işlemeden, currant.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.