Haber ve ToplumKültür

Fiesta nedir? duygu ve benzersiz duyumları Bu sulu havai fişek

İspanyolca, sözcük "Fiesta" Bir kutlama, tatil, sokak gösterileri olduğunu. Bu bir fiesta ne olduğu sorusu, İspanya veya Latin Amerika'da meraklı Avrupalılar ikamet cevap nasıl. Nitekim, bu ülkelerde ve son yıllarda daha da büyük bir anlam kazanmıştır ve dünya çapında çok popüler hale gelmiş bir sözcük doğdu.

geleneksel

Modern insan için bir fiesta nedir, çok uzun açıklayabilirim, ama biz sözcük "fiesta" neden olduğu dernekler konuşacak olursak, bu sevinç ve iyimserlik duyguları yanı sıra havai fişek canlı duyumlar ve renkler gerçek bir çeşme. Gerçek İspanyol tatil öfori almak için şanslı olanlar, tam olarak geleneksel müzik aletleri performans kostümleri, müzisyenler kostümlü aktörler karnavalda, antik kentin sokaklarında tarafından bir sürü insan sizi geçmek ve taklit anda heyecanlı duyguların telaş belirlemek (ranchers) . Ve her zaman gökyüzü renkli geçit törenleri renkli havai fişek kesti. Bir sen bir fiesta ne olduğu sorusuna cevap bulmak nerede bu olduğu gerçeği katılmıyorum olamaz.

modern

Belki yine bir İspanyol fiesta gitmeyi planladığı ortalama Rusça, için, örneğin, Rusya'da kabul edilmiştir halk festivalleri ile karşılaştırarak, tatil özünü anlamak kolay olacaktır Gözleme hafta. Doğal olarak, her ülkenin kendi eşsiz bir lezzete sahiptir ve insanların kutlamaları, hiçbir şekilde gibi söylemek. Ama, aslında, bu denizaşırı olay - bu sadece yabancı tavırları üzerine, bütün insanlar eğlenceli aynı.

Kelime "fiesta" Akdeniz'in her vatandaş için anlaşılabilir. Hatta Roma İmparatorluğu'nun altın çağında kavramını kökenli, ancak bu güne kadar oldukça popüler ve ilgili olduğunu. Bazı modern Roman dilleri (İtalyanca, Portekizce) Herhangi bayram veya partiye başvurmak için kelime "fiesta" türetilmiş sözcük kullanır. yurttaşımız çoğu için, terim eğlence, dans programları ve zengin koydu tablolar ile özdeşleşmiştir. Ve birisi ofisinde, örneğin öğle yemeği için bile bir ara, işaretlemek için İspanyolca fiesta kökleri vardır "fete" Fransız kelime kullanır. Böylece, İspanyolca kelime iyileştirilmesi ve resmi tatil günlerinde kendi görünümler altında "ayarlamak" tarafından, hemen hemen tüm modern diller renkli "Akdenizliler" türetilmiş onun sözlükte varlığını övünebilir.

Kim ve neden?

Tamamen neyi kelimesini anlayabilmek için "fiesta" ulusal kutlamalara İspanya veya Latin Amerika'ya gitmek zorunda değildir. Tabii ki bu istenen uçuş için bir bilet almak ve onu, örneğin, boğa güreşi görülecektir yeri belirlemek için daha sahiptir - Yukarıdaki eyaletlerde ekstra para ve yakın arkadaşlar asgari varlığını gerektiren değil, kolay bir görev. Ancak, internetin büyük expanses nedeniyle, sen Madrid fiesta kutlama ortasında gidebilir ve gerçekten unutulmaz bir tatil atmosferini hissetmek. Ve sen, iyi bir ruh halinde herhangi bir iş anlaşmazlıkları bildiği gibi. Yani, sanal olaylara bakarak, bizim toplumun kültürel uygulamaları altında dönüştürülmesini, kendi fiesta organize başlayabilirsiniz. Eğer böyle bir şey düşünüyorsanız, şirketin çalışanları için ya da yakın arkadaşları için bir kutlama düzenlenmesi, muhtemelen her ziyaretçinin kendi hayal hayal ölçeğine göre hoş bir sürpriz.

duyguların Parlak paleti

Biz güvenle kelimenin bizim konuşma tanıtımıyla, hatta geleneksel festivaller daha aktif hale gelmiştir ve bol bayram ve müzik programı ile sınırlı olmadığını söyleyebiliriz. fiesta nedir? Bu hareket, maskeli, entrika, beklenti göz kamaştırıcı duygusu ve her katılımcı için canlı deneyimler bütün bir palet.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.