Haber ve ToplumÜnlüler

Fedor Fedorovich Shalyapin - ünlü bir baba, biyografi, filmleri oğlu

Fedor Fedorovich Shalyapin ünlü Rus opera bas Fedora Ivanovicha Shalyapina oğlu başkası değildi. O Avrupa'da ve ABD'de hem tanınan büyük bir oyunculuk yeteneği vardı. O 1926 yılından 1991 yılına kadar bunu çünkü o rol aldığı filmler listesi, yeterince büyüktür.

Shalyapin Fedor Fedorovich: biyografi

O 6 Ekim 1905 doğumlu ve 17 Eylül 1992 yılına kadar yaşadı. Memleketi Chaliapin Moskova oldu. babasının ilk eşi - bir İtalyan balerin Iola Tornagi - ikizler Feodor ve Tatiana annesi oldu. Bu arada, bu evlilikte dört tane daha çocuk doğmuştur.

Oğlu Theodore Moskova'da mükemmel bir eğitim almış ve üç dil bilen başardı. Bir süre sonra, (1924 yılında) Bolşevik Devrimi'nden sonra, ailesini bıraktı ve Paris'te babası taşındı. Boris, kardeşi, ressam ve oldukça meşhur oldu bilinmektedir.

Ancak yakında, Fedor Fedorovich Şalyapin'in babasının gölgesinde olmaktan yoruldum ve onun oyunculuk kariyerine başladı Hollywood'a Fransa'yı terk etti. Sonra sessiz bir film filme. Kariyerine farkedilir aksanıyla konuşurken, çünkü o, şanslı başarıyla başladı.

aktör

Ancak, ana rolü o yoktu. saldırgan talkie Fedor özel şöhret getirmedi ederken. Bununla birlikte, Fedor Fedorovich Shalyapin mükemmel filmde ölen bir Kashkina rolünü oynadığı "Çanlar kimin için çalıyor" (1943). Seyirci çok iyi hatırlanır ve tanınır.

Savaştan sonra bir aktör olarak kariyerine devam etmek Roma'ya gönderildi. Yirmi yıldır, 1950 den 1970 kadar o güçlü ve spesifik rolleri çok sayıda oynamıştır.

anne

Uzun yıllar boyunca, kendi annesini görmez ama 1960 yılında, sırasında Kruşçev erimeler, Roma'daki ona hareket edecektir. Herşeyden aile heirlooms ve değerli eşyalar, o babasının bir fotoğrafını getirecektir.

1984 yılında babasının külleri Novodevichy mezarlığında Moskova'ya Paris'ten aktarılır ve tekrar gömüldü sağlayacaktır.

Fedor Fedorovich Shalyapin: filmler

o ileri yaşta zaten iken Şaşırtıcı genç Chaliapin başarısı geldi. Her film ile "Gülün Adı" ile başlayan Shonom Konneri Fedor Jorge Burgos rolünü oynadığı başrol.

Sonra o popüler Amerikan oynadığı kahraman eski İtalyan, dede, oynadığı filmi "Ay Gücü" (1987), bir başka parlak rolüydü şarkıcı Cher. Sonra diğer filmler vardı - "Katedral" (1989), "Stanley & Iris" (1990).

Son görevi o, boyama Stalin diktatörlüğü döneminde Sovyetler Birliği'nde hayat hikayesini anlatır "Inner Circle" (1991) oynadı.

Fedor Fedorovich Shalyapin Roma evinde (Eylül ayında, 1992 yılında) 86 yaşında öldü.

baba

ayrı vokal hediye gelen, diğer yetenekleri vardı, alışılmadık yetenekli bir kişi - - oğlu hakkında konuşan, biraz ve babası F. I. Shalyapina (- 1938 Paris 1873, Kazan) geride kalabilir istiyorum ressam, grafik sanatçısı, heykeltıraş ve hatta O filmlerde oynadı.

Ailesi sıradan köylüler vardı. Çocukken, Shalyapin Fedor (onun biyografi kesin gerçekleri içerir) bir chorister oldu. Onun sanatsal kariyeri VB Serebryakov eşliğinde gelmesiyle başladı. Sonra göçebe ve yetenek geliştirme vardı. Bir gün kader kendi sesini evreleme konusunda ciddi hale Tiflis'te, ve Chaliapin şan dersleri için ödeyemediği şarkıcı Dimitri Usatova sayesinde her götürdü ve o ücretsiz olarak onunla dağıtılır.

Arama başarısı

Petersburg - 1893 yılında Moskova'ya taşındı ve yıl boyunca. Eleştirmenler ve izleyiciler onun şaşırtıcı ses tarafından hayrete düşürdü. O Mariinsky Tiyatrosu ile gerçekleştirmek için taraf olmuştur.

Ardından ünlü Moskova patronu S. I. Mamontov opera (1896-1899 biennium) ona gitmesini ikna eder. Tüm yaratıcı özgürlük - Mamut şarkıcı tiyatro böyle anlamıyla şey yapmak için izin verir. Bolşoy Tiyatrosu'nda zaten 1899 Chaliapin beri.

1918'de Chaliapin Mariinsky Tiyatrosu sanat yönetmeni oldu ve "Halk Sanatçısı" aldı ve daha sonra, 1922 yılında, Amerika'ya çalışmaya gitti. Ülkenin sonra liderlik yaptığı uzun yokluğunda hakkında endişeliydi. Bir gün, göçmen çocuklara para bağışladı, ancak Beyaz Muhafız destek için kabul edilir ve Chaliapin 1927 yılında "milli" unvanını elimden. Sadece 1991 yılında, şarkıcının ölümünden sonra elliden fazla yıl sonra, bu düzen asılsız olarak kabul ve geri başlık oldu.

Kişisel yaşam

Chaliapin iki defa evlendi. (- Köyde Gagin daha doğrusu) ve bunlar 1898 yılında evlendiler ilk eşi Iola Tornagi ile o Nizhny Novgorod buluştu. Igor Boris Fedorov, Tatiana, İrina ve Lydia - O ona altı çocuk doğurdu.

Sonra Chaliapin zaten onun ilk evliliğinden olan iki çocuk sahibi Maria Valentinovna Petzold, ikinci bir ailesi var almıştı. Singer o üç kız Martha, Marina ve Dasiyu doğurdu. İki aileler için yaşadı. Petersburg - Bir Moskova, diğerinde oldu.

Maria Valentinovna Chaliapin Evliliği Paris'te 1927 yılında yayınlandı.

Birçok onur Chaliapin layık, ama 1922 yılından beri o hareket ve münhasıran yurtdışında yaşadı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.