Haber ve ToplumÇevre

Moskova'da ilk beyaz taş Kremlin

Neden Moskova beyaz taş denir? turistlerin ilgi olarak bu sorunun cevabı, gerçekten onun şehir ve muhteşem tarihinin gurur sever, onun sakinlerinin belki biri bilir. Bu sermaye beyaz taş verdi Ad Moskova Kremlin 1367 inşaat. varlığını uzun yüzyıllar boyunca, birçok kez yeniden inşa edildi ve şehir, onun kalp ve ilgi çekici özelliklerinden birinin gerçek simgesi haline gelmiştir.

Günümüzde Kremlin yaklaşık 27 bir alana ve bir buçuk dönümlük ile, dünyanın en güzel mimari topluluklarından biridir. Biz bu büyük yapının tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek.

Kremlin'in sitede ilk yerleşim. Moskova baz

Kremlin'in yere ilk antik yerleşim çok uzun bir zaman ortaya çıktı. kanıtladığı gibi , arkeolojik kazılar yaklaşık beş bin yıl önce. Ve zaten VI yüzyılda ilk Slav kabileleri ortaya çıktı.

Moskova ilk 1147 yılında kroniklerinde geçiyordu. O daha sonra Yuri Dolgoruky küçük sınır kasabasında bir toplantıya kuzenini Novgorod-Seversky Svyatoslav Prensi davet etti. Bu olay Moskova'nın kuruluş tarihi olarak tarihe geçti.

İlk Kremlin'in tarihi

Kremlin'in hikayesi biraz sonra başlar - dokuz yıl sonra Dolgoruky yüksek duvarlarla kenti güçlendirmek karar verdiğinde. Bu daha yüksek güvenilirlik için büyük bir toprak mili tarafından desteklenen bir çam çit oldu. Bu arada, inşaat için yer tesadüfen seçilmedi. kale Moskova Nehri ve Neglinnaya çevrili yüksek bir tepe üzerinde yer olduğu gerçeği. Bu izin süresi düşman görmek ve onu geri vermekle. Buna ek olarak, tepe çevredeki çok güzel bir görünüm açtı. İlginçtir, ilk Kremlin alanı yaklaşık dört hektar idi ve artık kendi topraklarında yaklaşık sekiz kat arttı!

Ancak, bu kale önemli bir dezavantajı kolayca kazara yangın veya kundaklama sırasında yanabilir böylece ahşaptan inşa edildi ve olmasıydı. bir dahaki sefere Kremlin XIV yüzyılın başlarında, Moskova Ivan Kalita kuralları ile yeniden inşa edildi. O güçlendirilmesi ve kent güzellik içinde para, zaman ve çaba yatırım yaptı. Bunun için yeni duvarları dik emretti. Bu engeller onlar en güçlü ve sağlam meşe varil inşa edildi çok daha güçlüdür. Moskova'da yeni bir beyaz taş Kremlin bile onlarca yıl sonra Dmitry Donskoy inşa edilmiştir.

zaman Dmitriya Donskogo sırasında Moskova

Moskova'nın sonraki hükümdarı Prens Dmitry Donskoy oldu. O torunu İvana Kality oldu. Dmitry Donskoy genişletilmesi ve Moskova toprakları güçlendirilmesi, aktif bir dış politika izledi olduğu bilinmektedir. Buna ek olarak, bu Tatar-Moğol sürüleri şiddetli korsanlarınca not edilmiştir. Bütün bunlar yeni, daha güçlü surları gerektiriyordu.

önce de belirtildiği gibi ek olarak, eski Kremlin ahşaptan inşa edilmiştir. o düşmanın işgali dayanacak kadar güçlü olsa nedenle, hala Yangına hassas kalmıştır. Ve 1365 yılında meydana gelen yangın, (Church of All Saints başladı gibi o, Tüm Azizler seçildi hikaye) toprağa bütün şehri yok etti. O Kremlin'in meşe duvarlarını yedek vermedi. Sonra, şehri korumak için Dmitry Donskoy Moskova'da bir beyaz taş Kremlin inşa etmek emreder. inşaat başlangıç yılı - 1367. Bu, bu dönemin yıllıklarına bahsedilmiştir.

beyaz taş Kremlin inşaatı

Böylece, Moskova'da beyaz taş Kremlin inşaatı başladı. Kış aylarında, kale inşa etmek malzemeleri sürdü. Moskova bölgesinde inşaat, şehirden otuz kilometre boyunca quarried Beyaz taş. Uzun Rusya'da kullanılan ve en popüler malzemelerden biriydi edilmiştir. beyaz taş dayanıklı ve güzel bir oldu, ama üretim zordu ve söz ustaları azdı. Bu nedenle, yaygın olarak kullanılmamaktadır.

Moskova'da Beyaz Taş Kremlin Suzdal tür ilk bina oldu. Onun inşaat tüm malzemeler hazır olduğunda başladı ve bahar 1367 yılında. Yeni kale duvarlarının altında mutlu günümüzde duruyor sağlam bir temel, koydu.

Moskova beyaz taş Kremlin'in yapı (- 1368 tamamlama) hızlı bir şekilde gerçekleştirildi. Bu acele tamamen haklı idi. Nitekim kısa bir süre Moskova'da inşaatın bitiminden sonra Litvanyalı Grandük Algirdas ordusu tarafından saldırıya uğradı. O Kremlin duvarları altında üç gün boyunca durdu, ancak kaleyi almak ve yapamadım. İki yıl sonra, Algirdas tekrar şehre saldırdılar, ama aynı zamanda boşuna.

1382 yılında kale vahşice onu büyük bir hasara yol açtı, ancak tamamen restore edildikten sonra Tokhtamysh, saldırıya uğradı. Bu nedenle, beyaz taş Kremlin binası, hiç şüphesiz, ayrıca şehrin gelişimi ve Ortodoksluğu bir merkezi ve Grandükleri konut olarak oluşumunu etkilemiş seçkin bir tarihsel olaydır.

Bir beyaz taş Kremlin benziyordu?

Ne yazık ki, Moskova'da ilk beyaz taş Kremlin bakmak için nasıl bugüne kadar belgesel mesajlar olmadı. Bunda hakim nedeniyle sadece tarihlerin ve çizimler A. M. Vasnetsova gelen haberlere olabilir.

Taş duvarlar ve kuleler eski binalardan oldukça uzakta inşa edildi bilinmektedir. Bu nedenle, Kremlin'in toprakları büyük ölçüde genişlemiştir. duvarların kalınlığı üç metreyi - Bazı tahminlere göre iki ulaştı. Savunma ekipman rolü boşluğunu dolduran geçtiği geniş bir hendek, yerine getirmektir.

Duvarlar kapalı sağlam ahşap tahtalar vardı boşluklar monte edildi. Altı kuleler geçiş kapısı tarafından inşa edildi. Neglinnaya Nehri Üzeri Moskova'da ilk taş köprü atıldı. onun yerine yarım yüzyıldan sonra bugün hala duruyor bir Trinity, inşa ettiler.

beyaz taş tamamlanmasından sonra Kremlin Avrupa'daki en güçlü kale haline geldi. Bu arada, zaman bir alan neredeyse bugün ulaştı.

Nasıl yeni Kremlin'i inşa etmek?

Yaklaşık 150 yıl Moskova'da Kremlin beyaz taş duruyordu. o ve kuşatılmış olan Çoğu zaman şiddetli saldırısına dayanacak. Yine de sık sık yangınlar olarak ancak ciddi hasara ve yıkıma, uğratmıştır. birçok yerde kale duvarları, artık koruyucu rolünü yerine getirebilecek yıpranmış ve.

Bu nedenle, XV yüzyılın ikinci yarısında, Ivan Üçüncü döneminde, Kremlin'in büyük ölçekli yeniden yapılanma başladı. Bu tanınmış İtalyan ustaları Moskova'ya davet edildi. kale eski beyaz duvarların sitesinde, kademeli olarak yeniden inşa edildi, yeni, kırmızı tuğla bina inşa edildi. Genel olarak, Kremlin rekonstrüksiyon on yıl sürdü. Ayrıca tapınakları ve katedralleri inşa. Böylece Kremlin modern mimari görünümünü kuruldu.

Daha sonra, o birkaç kez yeniden inşa edildi. İlk değişiklikler Boris Godunov döneminde yapılmış, daha sonra Peter I. Büyük yıkım altında 1812 Kremlin Yurtsever Savaşı neden oldu. o geniş yapmıştı sonra restorasyon çalışmaları. Sovyet yönetimi altında, Kremlin defalarca kule yıldızlarla süslenmiş edildi ve kaidelere Çar Cannon ve Tsar Bell yüklenmiş, yeniden ayağa kaldırdı.

Moskova beyaz taş

Moskova'da Beyaz Taş Kremlin yaklaşık yarım asırdır duruyordu. O güvenilir bir düşmandan kenti koruyan, birden fazla şiddetli saldırı ve düşman kuşatması altında kalmıştı. Bu Moskova "beyaz taş" adını almıştır bu kale sayesinde. Bu arada, artık onun. Ama birkaç Kremlin kırmızı tuğla yeni duvarlar inşa edilmiştir dört yüzyıl sonra "beyaz taş" olmaya devam ettiğini biliyoruz.

Bu sıradışı durum, basit bir açıklaması var. Kalenin duvarları özel olarak XIX yüzyıla kadar beyazlatılmış. o Dmitry Donskoy inşa altındaki ilk taş Kremlin anısına bir çeşit - Bir yandan, bu, diğer tuğla güvenliği için endişe nedeniyle oldu. Örneğin, o 1879 yılında oluşturulan, ağartılmış tuval P. P. Vereschagina tasvir.

Kremlin bugün

Kremlin'deki Bugünlerde başkan ikamet eder. 1997 yılında, büyük ölçekli restorasyon içinde yürütülmüştür. bina ve Kremlin'in yapılarının çok sayıda sırasında restore edilmiştir. Şimdi büyük Ortodoks tatil günlerinde orada ciddi hizmetlerdir ve kale ve müzeler rehberli turlar topraklarında.

Ve belki bugün tüm Moskova'da beyaz taş Kremlin Dmitry Donskoy inşa edildiğini hatırlıyorum ama değil yerli sakinleri sermaye onların şehir tarihini biliyorum ve bundan gurur duyuyoruz.

ilginç gerçekler

  • mimari ensemble Kızıl Meydan ve Kremlin UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer alıyor.
  • Birkaç yüzyıl önce ise kale duvarları badanalı, ama şimdi bazen kırmızı boya ile boyanmış.
  • Kremlin Avrupa'nın en büyük korunmuş kale hala yürürlükte olmasıdır.
  • 1941 yılında, duvarlar pencereler boyalı. Bu konut yapımı için kale maskelemek amacıyla yapıldı.

hayatı için Moskova'da Beyaz Taş Kremlin birçok değişiklik yaşadı, ancak Moskova'nın sembolü ve kentin mimarisinin gerçek bir mücevher kalmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.