ÇirkinlikInşaat

Kanal 20: Uygulama, boyutu, ağırlığı

masif yüksek katlı binalar, endüstriyel tesislerin yapımında kullanılan kendi inşaat, duvar ve ayak kalınlığı, bağlı Kanallar 20. Bunlar GOST 8240-97 uyarınca sıcak haddelenmiş çelikten imal edilmektedir. raflar duvarın bir tarafı üzerinde düzenlenir. Zeta farklı özel yapıları, standart boyutlarda ve kütle içinde% 5 içinde izin sapma üretilir. Satın alma şartname ve çelik yapıların kapsamını gözden teşvik önce böyle kanalları, duvarların eğimi farklı bir açısı olabileceği göz önüne alındığında.

kanal 20 yapmaya başladı kadarıyla?

Göre GOST 8240-97, kanal işaretleri 20 sıcak haddelenmiş ve imal edilmiştir soğuk haddelenmiş çelik. Üretim kanal içinde kullanılan çelik tipi etiketleme göstermiştir. Sıcak kanal daha sağlam, metal malzemeden yapılmıştır binalarda yük taşıyan duvar yapımında kullanılır. Onlar raf yatay kayması dikey yerel viraj ile iyi yapmak. Soğuk haddelenmiş çelik kanalı uzun 20 binanın taşıma kapasitesinin ayrıntılı hesaplamalar gerçekleştirilir olmayan zeminler için kullanılır.

marka boyutları ve özellikleri 20 kenarları

Kanal 20 (1 m 18.95 kg ağırlık) iki versiyonu yapılmıştır:

 1. Bu bir iç eğimli hedef oluyor Tipi W., açı 4-10 derecedir.
 2. Paralel duvarlarla P. Kanal yazın.

Tipik boyutları U20 kenarları:

 • - 200 mm duvar genişliği;
 • 76 mm standart raf genişliği;
 • Duvarlar 5.2 mm'lik bir kalınlığa ve% 0.5 salınım en fazla 9 mm'lik bir flanş kalınlığına sahiptir;
 • iç kenar flanşı ile duvarın birleşme yerinde dönme yarıçapı - 9,5 mm;
 • bitmiş ürünlerin bir ton yaklaşık 54.43 m eşik olacaktır.

dizi P Kanallar

9 mm - birçok parametre ve boyutlar tamamen U dereceli U20, 5.5 mm, iç ters dış flanşın eğrilik sadece çapındaki gelmektedir. eşik kütlesi biraz daha az öylesine bitmiş ürünün bir ton daha tasarlar.

çelik tipine bağlı olarak hesaplanan Eşiği kütle 7850 kg / m3 arasında bir yoğunlukta kullanılır. Bu referans değeri. Duvar kalınlığı% 1 içinde değişebilir, bu parametre de, bileşimine bağlıdır.

uzunluk parametreleri eşik özel teslimat

üretim tesislerinde bütün kanallar 2-12 metre aralığında uzunlukta makinelerde kesilir, tek bir şerit şeklinde yapılır. uzunluk bazı üreticilerin kurulur, koşullar, diğerleri bir dizi bağlıdır - Metal:

 • Tam uzunluğu. O 1,1-2,0 metre mesafededir.
 • % 5'e kadar tedarik grubunda parti ölçülmeyen kısmında boyutlu ve rastgele uzunlukta bir kombinasyon.
 • Çoklu boyutlu uzunluğu.
 • Sadece farklı uzunluk - 1,1 metre.
 • Bireysel müşterinin sipariş altında.

Kanal 4,5-8 ton miktarlarda paketlenir, çeşitli yerlerde çelik bandı sözleşmeli. Oyunun sonunda marka belirtmek etiket etiketleri, kurulan kanal, boyut ve türünü. taşıma modu - kara ve demiryolu taşımacılığı.

kapsam

Marka kanalları 20 yanı sıra çiftlikleri, kemerli tavanları inşası için, yük taşıma metal sanayi ve konut binalarının yapımında kullanılır. Ürünler hav rostverkovyh temeller yapımı için ve küçük yol köprü için bir destek olarak uygundur. Bir ürünü satın Kaynak bağlantılarının minimum yapılması tavsiye edilir, bu ara eklem olmadan hazır monolitik yapı kurmaya daha başlangıçta olduğunu. Gerekirse, kaynak dikey desteklerin ve parantez kurulumu yerlerde izin verilir.

Kanal 20 en olumlu eleştiriler aldı. Üreticileri hızlandırır ve montaj işlemini kolaylaştırır yeterince yüksek dayanıklılık, güvenilirlik ve bu malzemenin maliyet etkinliğini hem de montaj kolaylığı, iyi kaynak yapılabilirlik, not.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.