Gıda ve içecekYemek tarifleri

Evde Kurutulmuş erik: tarifleri

Uzun boşlukları için mükemmel bir erik hedef olarak kabul edilmiştir. meyve köylerde ıslak, kuru ya da komposto bunları hazırlamak için alındı. Ama bu güne kadar en popüler hala güneşte kurutulmuş erik vardır. oldukça uzun bir pişirme işlemi, ancak sonuç mükemmel tadı ile bir üründür.

pişirme teknikleri

en az bir kez güneşte kurutulmuş erik çalıştık olanlar, onlar güzel kokulu tatlı veya aperatif olabilir sadece biliyoruz.

özel bir şekilde işlenmiş bu sulu meyve, bazı durumlarda, ete özgün Garnitür olarak kullanılmaktadır. Olağandışı bir ek olumlu ana yemek tadı kıran ve daha keyifli hale getirmek. -kurutulmuş erik hazırlamak için, yüksek bir sıcaklıkta, ürünün işlem yapmak için gereklidir. Bunu yapmak için, kullanabilirsiniz:

 • Rus soba;
 • fırın;
 • Elektrik kurutucular.

Bu seçeneklerin her biri için kendine özgü modları ve elde edilen ürün, istenen gereksinimleri karşıladığını uyulmalıdır koşullara sahiptir. Temel olarak, yöntem aşağıdaki eylemleri uygulamaktır:

 1. Genel olarak işleme ve meyvenin kısmi bir ezme. Erikler da tamamen pislik olabilir.
 2. ilk ısı işlemi.
 3. Ek bileşenlerin tanıtımı.
 4. Bitirme.

Belirli tadı ile son üründe elde edilir seçilen seçeneğe bağlı olarak.

Yararları ve baharatlı erik zararları

Bildiğiniz gibi, erik ağacının meyveleri - insan vücuduna mükemmel bir asistan. Onlar edebiliyoruz:

 • sindirim sistemi sorunlarla başa;
 • kan pıhtılarının oluşumunu önlemek;
 • İnsan mide asit seviyesini ayarlamak;
 • karaciğer üzerindeki olumlu etkisi;
 • görme korumak;
 • toksinler ortadan kaldırmak;
 • metabolizmayı normale.

bunlar gençleştirici ve daha esnek hale deri hücreleri besleyen mümkün olduğu gibi ek olarak, erik, genellikle, kozmetik bir aracı olarak kullanılır. Bu yararlı özelliklerinin tümü emin ve kurutulmuş erik kalır. Onlar bu ürün Bazı tıbbi durumlar yapmak zorunda olanlar dışındaki tüm kullanabilirsiniz. Halkın bu kategori nedeniyle yüksek kalori içeriği günlük diyette bu meyve dahil etmek daha iyi değil diyabetli veya obez hastaları içerir. Bebeklerde kolik veya ishale neden olmayacak şekilde Hemşirelik anneler de, tahliye dikkatli olmalıdır.

Kendi elleri

Kokulu baharatlı erik gerçek bir mutfak başyapıt haline bile en basit bir yemek açabilirsiniz. her kadın rezerv gibi yararlı ürünlerinde bir ev olması arzu edilir nedeni budur. Ama illa bunun için mağazaya gitmez. Evde güneşte kurutulmuş erik yapmak oldukça kolay olabilir. Taze erik 1 kg, sarımsak, tuz 3 diş, zeytin yağı, yenibahar, karabiber, hem de kuru otlar (biberiye, kekik, kekik), 100 mililitre: Ayrıca, ürünlerin biraz gerektirecektir.

Evde güneşte kurutulmuş erik kolay yapma. Bunun için:

 1. Sadece, olgun etli, daha çok yoğun meyve için seçin. Bundan sonra, yıkanmış ve iyice kurutulması gerekmektedir.
 2. Her bir keskin bıçak, iki eşit parçaya ve onlardan çekirdeğin çıkartılması için batarlar.
 3. Hafif dilimleri tuzu ve kuru ot karışımı serpin ve daha sonra dikkatli bir şekilde bir fırın tepsisine dizin.
 4. Fırın 120 ° C'ye ısıtıldı ve daha sonra 5 saat süre ile hazırlanan gıdaların gönderilir.
 5. Şu anda, Sarımsak temizleyip gerekli donanımlara hazırlayabilir.
 6. erik işleme segmentleri hacmindeki kaybedecek ve az buruşuk olması gerekir sonra. Şimdi, geri kalan baharatlar ve sarımsak dilimleri ile sırayla değişen bir cam kavanoz içine katlanmış şekilde olması gereklidir.
 7. Ayrıca yağ, mantar ve buzdolabına dökmek gerekir.

Bu durumda, ürünlerin en fazla 3 ay süreyle saklanabilir. Her an onlar alabilir ve diğer amaçlar için kullanın.

İtalyan ustaların tavsiyesi üzerine

Akdeniz ülkelerinde, baharatlı sebze ve meyveler çok popülerdir. Örneğin, İtalyan mutfak fırında lezzetli kurutulmuş erik yapmak için kullanılabilen bir tarifi vardır. 1.2 kilogram olgun erik, 80-90 mililitre ve 50 mililitre zeytinyağı bitki deniz tuzu, sarımsak 5 diş, fesleğen ve sıvı bal çorba kaşığı ile kurutuldu otlar 2 çay kaşığı Akdeniz karışım tutam: Bu bileşenlerin aşağıdaki grubu gerektirecektir.

Pişirme işlemi belirli bir sırayla yapılmalıdır:

 1. yıkandı meyve, taş kaldırma ve kalan hamur 4 parçalar halinde kesilir.
 2. Pişirme üzerinde soyma, koydu folyo veya parşömen onları uzan.
 3. Ayrı bir kapta aromatik otlar tereyağı ve bal ile karıştırılarak. Elde edilen karışım ürünleri dökün.
 4. Bundan sonra onlar tuz ekleyin ve tekrar otlar serpin gerekir.
 5. 130 derecede ısıtılmış, 3 saat fırında koymak meyve hazırlanabilir baking.
 6. Sonuç olarak tedavi dörtte ince doğranmış sarımsak ve taze otlar (biberiye, fesleğen) ile temiz kavanozlara katlanmış olması gerekir ve daha sonra zeytinyağı ile hepsini dökün ve sıkıca kapağı kapatın.

Soğutma sonrasında Mağaza böyle iş parçası serin bir yerde daha iyidir.

En basit seçenek

baharatlı tatlar için kullanılmaz olanlar, fırında tatlı tedavi erik yapmak sunabilir. Taze erik 2 kg şeker ve 400 gram: sadece iki ana bileşenleri için gerekli olan gibi, çok kolay olacaktır.

Macaristan en çeşitli seçmek daha iyi bir çözüm için. Onun meyveleri oldukça büyük ve etli. bu durumda, süreç teknolojisi biraz farklıdır:

 1. Birincisi, her zamanki gibi, meyve yıkanmalıdır ve sonra tohumlarını çıkartın yarıda bunların her kesti.
 2. suyu yüzeye kadar olmaz birkaç saat boyunca serin bir yerde koymak basının üst, ayarlayarak sonra Daha sonra parçanın, bir emaye kap (tava) içine katlanmış gereken şeker ile onları dökün ve.
 3. Sıvı bir süzgeçten geçirilir süzme ile ayrılmış ve kendileri de bu parşömen bırakmaya unutmadan, tepsi yarımları koymak gerekir.
 4. fırın 60 dereceye kadar ısıtmak ve sonra kapıyı hafifçe aralık bırakarak ürünlerde koymak için. Tedavi süresi istenen kurutma derecesine bağlı olacaktır.

Nihai ürünler, steril kavanozlara kat kolay olması ve serin bir yere konulan kapak ile bunları kapsayan gerekir.

doğal koşullar altında,

lezzetli kuru erik elde etmek için, tarif mümkün olduğu kadar basit olabilir, herhangi bir ek cihaz sebep olur. Yani, ille ısıl işleme fırını kullanmayın. Bu doğal güneş ışığı yerini alabilir. Bu tür bir düzenleme, aşağıdaki oran ana malzemeyi gerektirir için: 5 kg drenaj, iki tas su ve kabartma tozu 80 gram (perespevshih) içerir.

Çalışma şu sırayla yapılacaktır:

 1. Öncelikle, çürümüş meyve kaldırarak, erik sıralamak gerekir.
 2. Bundan sonra onlar boylamasına kesilmiş ve tohum kaldırmak gerekir.
 3. (10 litre 80 gram) soda suyu kaynat ve daha sonra bir kevgir dilimleri yerleştirerek, 3 dakika boyunca kaynayan solüsyona dönüşümlü olarak bunları göz ardı.
 4. İşlenmiş gıdalar hemen soğuk su dolu bir kovaya koyun.
 5. Bundan sonra, iş parçası durulanmaya ve havlu güneşe maruz bir filtre elemanı ile belirlenen, kaplama üzerine yayılması, kurutun.
 6. 5 saat üzerinde üç saatlik tedavi meyve gölgesinde sonraki temiz sonra.
 7. Isıtma ve kurutma birbirini basınç altında bir sıvı içinde duracak gibi uzun ürün yeterli elastik bir yapıda, ve bunların birkaç kez tekrarlanır.

Çok ihale ve lezzetli kurutulmuş erik çıkıyor. tarifi kırsal sakinleri ve yazlık evler sahipleri için iyidir.

Aletleri yardım

Çok kolay güneşte kurutulmuş erik Elektrik kurutucular yapmak. Bu birim parçası fırını değiştirir olduğunu. Bu nedenle, aynı reçete her iki cihaz bazen uygundur. Birçok üründe ile tedavi elektrikli fırın kullanma. Ve bazen çok az antrenman ana madde gerektirir seçenekleri uygulanmaktadır. Yani elektrikli kurutucular içinde kuru erik yaparız.

Sadece taze meyveler gerekli, su ve kabartma tozu vardır çözüm için. şöyle solma ürünler:

 1. ilk şey ağartma için meyve gerekir. Bu amaçla, ilk önce soda çözeltisi (sıvısının 1 litresine tozun 15 gram) kaynar 30 saniye indirilmesi gerekir, ve daha sonra hemen soğuk su ile yıkanır. Bakım çatlakları görünmez yüzeyinde meyve alınmalıdır. Bu durumda, ısıl işlem süresini azaltmak için, ya da çözeltinin konsantrasyonunu azaltmak için ya da gereklidir.
 2. Hazırlanan erik bir tepsi, koydu pişirme kağıdı üzerine yayılmış ve 50 derece sıcaklıkta 3 saat boyunca kurutma odasına gönderirler.
 3. ürünlerini alın ve onları tamamen soğuması ve 4 saat bekletin.
 4. Yine kurutma makinesinde erik gönderin. Sıcaklık 75 dereceden daha az olmalıdır.

Bu değişim iki gün boyunca tekrarlanabilir. Önemli olan ürünü dokunma ve meyve suyu dışarı durmazsa hamuru baskısı ile esnek kalmıştır olmasıdır.

baharatlı tatlılık

Kolayca o tatlı tedavi erik pişirebilirsiniz hangi yardımı ile orijinalin başka versiyonu vardır. Bu durumda, zamanın biraz gerekir, ancak ek maddeler sadece tuz, baharat ve şeker gerekiyor.

hazırlama metodu, önceki versiyonları biraz benzer:

 1. Yıkanmış erik zamanki gibi ikiye bölünmüş ve onlardan çekirdeklerini çıkarın.
 2. Bundan sonra onlar seçilmiş isteğe bağlı bileşenleri ile serpilmelidir. En güneşte kurutulmuş meyve tatlı hale getirmek için, şeker dışındaki tüm malzemeler tamamen ortadan kaldırılabilir.
 3. 120 ° C'lik bir sıcaklıkta bir kaç saat için bir pirinç haznesinde ürünleri koyun ve biraz kuru dilimleri kadar bekleyin. Aynı zamanda onlar plastik özelliğini korumak zorundadır.

Bitmiş ürünler sadece temiz bir cam kavanoza vardiya ve yağ ile dolduracaktır. kapağı kapalı altında Saklı ürünler serin bir yerde olmalıdır. lezzet için, kurutulmuş erik ile birlikte, biraz sarımsak koyabilirsiniz. Sadece şeker kullanıldığı takdirde, yapmamalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.