SağlıkMüstahzarlar

Hareket hastalığından gelen tabletler - rahat seyahat ediyoruz.

Nakildeki bulaşma belirtileri - baş dönmesi, mide bulantısı, genel zayıflık, pek çok kişiye aşina. Kinetozdan, tıp dilinde böyle bir durumun adı, çoğu zaman çocuklar ve kadınlar acı çekiyor.
Yolculuğunuzu kendiniz ve akrabalarınızı yağmalamaya kalkışmamak için, seyahat için bir ilaç sandığı toplarken içine bir hareket hastalığı koymayı unutmayın .

Uzmanlara inanıyorsanız, yolculuğumuz sırasında sağlığımız kötü olduğunda, vestibüler cihaz sorumludur . Orta kulakta bulunan reseptörlerin tahrişi mide bulantısı veya kusma şeklinde reaksiyona neden olur. Geziyi kolaylaştırmak için vücuda en rahat pozisyon vermeniz gerekir. Baş desteğine rahatça oturarak düz oturmaya çalışın. Ufuk çizgisine bakarsanız, bu, görsel görüntülerin değiştirilmesinden geri adım atmanıza olanak tanır. Okumayı veya bir dizüstü bilgisayar kullanmayı reddetmek daha iyidir. Hareket hastalığı tabletleri satın alınamadığı takdirde, başarılı bir şekilde limonlu kamışlar veya "Kalkış" gibi ekşi şekerlemeler ile değiştirilecektir.

Seyahatinize katlanmak zor iseniz, bunun için düzgün bir şekilde hazırlanmayı deneyin. Bu arada atıştırmalık olarak, sebze, meyve, az yağlı yoğurt kullanın. Gaz olmadan daha iyi sıradan su içirin, şekersiz çay. Tatlı, baharatlı ve yağlı kategorik olarak kontrendikedir.

İşte, hareket hastalığının belirtileri ile baş etmeye yardımcı olacak birkaç tavsiyeler.

  • Yolculuk esnasında bulantı ataklarını kışkırtan hoş olmayan kokulardan kaçının.
  • Mümkünse gece uçuşlarını seçin, daha kolay aktarılırlar.
  • Yol öncesi, iyi bir gece uykusu olduğundan emin olun.
  • Boş bir karnın üzerinde gezinmeyin, bununla birlikte, yemek yemenin de önerilmez.

Hareket hastalığı eczanesinden bir hap almadan önce, bir doktora danışın veya en azından ilacın talimatlarını okuyun. Herhangi bir farmakolojik ürün gibi, bu tür ilaçların kontrendikasyonları vardır. İlaç seçimi kesinlikle bireysel olmalıdır.

Bugün eczane piyasasında, hareket hastalığına yeni bir araç - akupunktur bilezikleri. Bilekte bulunan perikardiyal nokta üzerindeki sürekli hareket beyne bir darbe vererek bulantı hissini engelliyor. Bu ürün, üç yaş ve yetişkinlerden gelen çocuklar için uygundur. Bileziği çiftler halinde daha iyi kullanın, bunları her iki elinizin bileklerine koyun.

Hareket bozukluğu için bir tablet olarak kullanın, normal Validol kullanabilirsiniz. Basitçe dilin altına koyun ve bayılma çok kısa sürede olsa olsa hemen geri çekilir. Benzer bir eylem "Valokardin" ve "Corvalol" 'e sahiptir. Bu yöntemi, cazibe merkezlerine binmek isterseniz kullanabilirsiniz, ancak tepkinizden korkuyorsunuz. Tabii ki, 12 yaşın altındaki bir çocuğa geçerli olmak için gelmemektedir.

Kinetozdan alınan özel farmakolojik preparatlar validol, limon veya şekerden daha etkilidir.

Bugüne kadar, ulaşımda en çok görülen hareket hastalığı - "Aeron". Seyahatten yaklaşık bir buçuk saat önce önceden al.
Bundan sonra, uyuşturucu hastalığını önlemek için her 6 saatte bir ilaç tekrarlanır.

Tüketicilerin mükemmel yorumları "Kinidril" ve "Dramina" ile aynı hazırlıklara sahipler. "Aeron" ın aksine, 2-3 saat aralıklarla içilmeleri gerekir.

Hapları seyahate çıkmadan önce hareket hastalığından almayı unutursanız, ilacın iki misli dozunda daha önce görülen belirtilerin engellenmesine yardımcı olunur.

"Kinidril "'in baş ağrısı ve uyuşukluk şeklinde yan etkileri olduğunu unutmayın. Ek olarak, ilaç laktasyonu azaltır, bu yüzden laktasyondan geçen anneler için kontrendikedir.

Evcil hayvanlar da genellikle hareket hastalığından muzdarip. Veteriner hekimlere göre köpek yavrusundaki köpeklerin% 75'i kinetozdan etkileniyor. Modern ve güvenli bir hazırlık "Serenia" evcil hayvanınızın sizinle birlikte seyahat etmesini sağlayacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.