SağlıkMüstahzarlar

Cilt için Antifungal ajanlar. Antifungal Ayak

Mantar hastalığı , insan vücudunun belirli mantarlar içerisinde replikasyon sırasında oluşabilir. Çoğu zaman, enflamasyon ayak ve tırnak lokalize olur. Nadir hastalık derisini etkileyebilir. Her durumda hemen bir dermatolog gitmek zorundadır. Doktor mantar türünü belirlemek ve uygun tedavi reçete edecektir. Mantar enfeksiyonu dokunsal bir şekilde aktarılabilir unutulmamalıdır. Ailemizi tehlikeye gerekli değildir.

bir mantar nedir?

Herhangi mantar enfeksiyonu bağışıklık sistemi zayıflamış öncelikle insanları etkiler. kronik hastalıklardan muzdarip insanlar, derin mikozlar olabilir. Bu durumda, mantar cildin daha derin katmanlarına nüfuz. Hızla enfeksiyon devam tedavi ve antifungal ajanlar cilt için ayrı ayrı tayin edilir. Kendini iyi bir sonuç vermez.


fungal vektörleri esas hayvanlarıdır. Mantar, örneğin, en sık görülen mantar hastalıklarından biridir. onları yakalamak için, başıboş kedi ve köpeklerden yapabilirsiniz. Gelen farklı bölümlerinin arasında cilt görünür pembe pürüzlü noktalar olduğunu do not iyileşmesi için uzun bir süre. Mantar kafa derisi görünebilir. Hasta kaşıntı ve saç dökülmesine başlar. Cilt kuyu için Mantarakarşı merhem hastalığı ile başa çıkmak için. Tedavinin gidişatı yaklaşık bir ay sürebilir.

Kepek - Alarm

Bugün, kafa derisi ile ilgili sorunlar, dünya nüfusunun en uğrar. Birçok şikayet ait kepek. Ama soyulması en vakalar o kaynaklanırı tarafından bir mantardır. Bir tek enfeksiyon kurtulmak gelmiştir sağlıklı saçlar büyümeye başlıyor. Böyle kepek olarak İhmal belirtiler, bu gerekli değildir.

Sebum kalıp için mükemmel bir üreme alanıdır. Çoğu durumda yağlı saçlı insanlarda görünür içinde bu bir rastlantı kepek olduğunu. Faktörler katkıda etmek gelişiminin mantar enfeksiyonlarıdır da kronik bir hastalık, düşük dokunulmazlık. Kepek geçenlerde soğuk algınlığı acı sonra ortaya çıkabilir. sorunun kurtulmak için, vitamin bir ders içmek kalmayacak. antifungal tedaviye ihtiyacı vardır. Trichologist dikkate organizmanın bireysel özelliklerini alarak kaliteli ürün seçmenize yardımcı olacaktır.

mantar önleyici maddeler nelerdir?

Son birkaç yıldır görmedin büyüme mantar hastalıkları. Böyle sorun oluşmadan önce yaşlı sadece ilgili, ama bugün ise çocuklarda hasar vakaları da vardır. enfeksiyon yayılır kalmaması nedenle, eczacılar gezegen mümkün olan her şeyi yapıyoruz. Çocuklar ve yetişkinler için masraflı yeni antifungal ilaçlar mevcuttur. Ama iyi sonuçlar karmaşık bir yaklaşımla elde edilir.

İlaçlar mantar enfeksiyonları kaynaklı ve etki mekanizmasına göre sınıflandırılır mücadele. eczanelerde bu deri ve sentetik, doğal olarak antifungal maddeler olarak sunulmaktadır. Az invazif araçlardır kullanılan etmek engellediği için mantar enfeksiyonları. Onlar remisyona önlemek için reçete edilmektedir.

Cilt polien antibiyotikler, triazol türevleri, imidazol türevleri, alilaminler, ehinokandidy ayrılır tüm antifungal ajanların kimyasal bileşimine ve yapısına uygun olarak. Ayrı neden olduğu hastalıkların tedavisi için kullanılan para, tahsis patojenik mantarların.

polien antibiyotikler

Doğal kökenli antimikotikleri derin mikozis tedavisinde kullanılan. polien Antibiyotiklerin etki mekanizması oldukça zaman inceledi. İlaçlar gelip güçlü bağlantı ile erogesterolom hücre zarı arasında mantarlar. İlaç zarının bütünlüğünü yok eder. Bu mantar hücreleri sayesinde ölmektedir. cilt için bu antifungal ajanlar eylemlerin oldukça geniş bir yelpazesi var. Sistemik uygulama dimorphic mantar ve maya kurtulmak için yardımcı olur. Topikal preparatlar etkili bir kandidiyasisten yarışırlar.

Polyene antibiyotikler pratikte gastrointestinal sistem organlarının emilmez. Bu nedenle, yan etki riski minimumdur. Bu is tesadüf antifungal ilaçlar için çocuklardır sadece polien antibiyotik. Bu araçlar hızla çeşitli vajinal enfeksiyonlar dahil mantar mukoza, başa yardımcı olur.

"Natamisin"

mantar karşıtı geniş bir aktivite spektrumuna sahip popüler bir antibiyotik. tabletler, kremler ve vajinal fitiller şeklinde mevcuttur. cilt için Antifungal merhem çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullanılabilir. En etkili ilaç is içinde kontrolü mayalar. Buna ek olarak, doktorunuz "Natamisin" Tabletleri atanabilir. Bu formda, preparat sadece bağırsakta etkilidir.

Eğer çocuklar için antifungal seçerseniz, bu ilaç tamamen uygun olacaktır. Sadece bir hafta içinde "Natamisin" kurtulmak yardımcı olur demektir kandidiyazis bağırsak. Çocuklar günde iki kez bir tablet tayin. günde Yetişkin dört tablet sürebilir. deri lezyonunun yüzeyinde en yaygın olarak, bir merhem şeklinde ilaç kullanılır. "Natamisin" isimli uygulamalı etmek etkilenen bölge günde bir kez, tercihen gece.

Anlamı "Natamisin" Gebelik ve emzirme döneminde kullanılabilir. Mantar ilacı tabletler halinde ilk gün uygulanması mayıs nedeni bulantı ve ishal. Bu yan etki dikkat değmez. Tatsız belirtiler birkaç gün içinde kaybolur. Krem "Natamisin" hafif tahrişe neden olabilir.

"Levorinum"

İlaç vücutta birikir bir özelliği yok, düşük toksiktir. İlaçlar maya mantarların neden olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır. İlaç "Levorinum" hastalığın gelişimi olmadan vücut mantar oluşmasını önlemek amacıyla verilebilir. Antifungaller tabletler öngörülen için tedavi hastalıkları arasında bağırsak. Ile mumlar ve merhem dış genital ve mantar enfeksiyonları ile tedavi edilir.

randevu anlamına Önce hekim florası kendi bireysel bileşenleri duyarlı olup olmadığını belirlemek gerekir. Bu ilk kullanım için en az bir dozajda oluşur. "Levorinum" Tabletler yetişkinler tarafından günde üç defa kullanılır. İki yıla kadar çocuklar bir tabletin yeterli olacaktır. Için muamele mantar enfeksiyonları dış kullanımı yüzde 5'i merhem.

Imidazol türevleri ve triazol

ortak adı "azoller" birlikte en çok grubu, kafa derisi, ayaklar ve mukoza zarları için sentetik mantar karşıtı maddeleri içerir. Tüm fonlar iki gruba ayrılır. Bazıları topikal uygulama için reçete edilir. örneğin "Ketokonazol", "Vorikonazol" "Flukonazol" olarak Araçlar sistematik olarak uygulanır.

polien antibiyotikler durumunda olduğu gibi azollerin etki mekanizması, mantar bozulmuş hücre zarları ile ilişkilidir. Ihlali ana bileşenidir ergosterol sentezini ortaya çıkar. Buna bağlı olarak, imidazol türevleri ve triazol türevleri eylem oldukça büyük bir aralığı vardır. Hatta, iyi mücadele kalıplar.

"Fundizol"

Bu preparat içinde azol grubu is biri en popüler içinde muamele mantar tırnak enfeksiyonları. bir krem şeklinde eczanelerde mevcut demektir. Ana bileşenleri arasında ilaç are salisilik asit, çinko oksit, metil esteri, kırlangıçotu ot özü ve meşe kabuğu. Bu içerikler sadece yardım etmek çabucak olsun kurtulmak ait mantar enfeksiyonu, aynı zamanda katkıda bulunmak restorasyon arasında tırnak plakası. Küçük bir fiyat için de "Fundizol" takdir. Eczanelerde Onun fiyatı 100 ruble aşmıyor. Bu bacaklar için mükemmel bir mantar karşıtı bir maddedir.

"Fundizol" mantar hastalıklarının tedavisinde sadece kullanılabilir anlamına gelir. krem "tırnak batması" sonuçlarından kurtulabilirsiniz ile kaba cildi yumuşatmak ve döküntü tedavi. "Fundizol" da önlenmesi için kullanılır. İlacın Fiyatı gerçekten demokratik. Bu krem irade be edebilmek göze biri.

İlaç "Fundizol" için tedavi mantar tırnak enfeksiyonları isimli uygulamalı etmek virüslü alan günde iki kez. gazlı bez yapın ve en az 6 saat boyunca çivi krem tuttu. Eğer hastalık is not koşu antifungal bir ajan için bacaklar irade göstermek iyi sonuçlar bir hafta.

allilaminler

fonjisit bir etkiye sahip bu sentetik ilaçların. azoller farklı olarak, alilaminler daha erken bir aşamada ergosterol sentezini bloke ederler. İçinde bir mantar hücresi ergosterol eksikliği vardır. Mikro-organizmalar yavaş ölür. Allilaminler eylemlerin oldukça geniş bir aralığı vardır. Ama ilaçların daha sık bu grup tinea tedavisinde kullanılmaktadır. Bu tür yerel etkilerin olarak sunulan ilaçlar, hem de iç kullanım.

"Naftifine"

Sentetik hazırlık değil, sadece bir antifungal etki, aynı zamanda etkin bir şekilde öldürür mikroplar ve kabartmalar kaşıntı. Anlamı "naftifın" kremler ve tabletler şeklinde üretilir. İlaç onikomikoz ve tinea kurtulmak için yardımcı olur. Ayrıca is çok kullanılan için tedavi Microsporum, mahrum deri ve kandidiyazis.

ilaç hamilelik ve emzirme döneminde kullanılabilir. Anlamı çocuklar iki yaşına ulaştıktan sonra reçete izin verilir. Yan etkileri gelen kullanımı hakkındaki ilaç olduğu gözlemlendi. Ürün bileşenlerinin olası tek idiyosenkrazi.

Bir krem formundaki ilaç "naftifın" günde iki kez etkilenen cilde uygulanır. Tedavi 8 hafta kadar sürebilir. Of onikomikozis bu ilacı kullanan 6 ay kurtulmak mümkündür.

Ehinokandidy

İlaçlar bu grup var başlamıştır için üretim fazla 20 yıl önce. lipopeptit bileşikleri bazında oluşturulan bu sentetik maddeler. ilaçların etki mekanizması sentezi glyukotana blokajına dayanır. Bu madde is kurucu ait hücre duvarı arasında mantarlar. Yeni mikroorganizmaların etkisiyle ilaçlar görünmez ve eskileri çabucak ölür.

etkili bir maya, yanı sıra bazı patojenik mantarlar ile rekabet Ehinokandidy. Ama sadece bu grupta uzun süre ilaçlarla tedaviye devam etmek tavsiye edilmez. Bunun sonucunda FKS1 mutasyonlar mikroorganizmaların ehinokandidam direnç oluşabilir.

"Mikafunginin"

Klinik çalışmalar göstermediniz o en etkili yolu "Mikafunginin" isimli tedavi ve önleme arasında kandidiyazis. ilaç, bir çözelti formunda eczanelerde mevcuttur. Bu is kompoze ait yardımcılar gibi sitrik asit, sodyum hidroksit, laktoz monohidrat. "Mikafunginin" sistem kullanıma hazır olduğu anlamına gelir.

ilaç intravenöz olarak uygulanır. Genellikle "Mikafunginin" bir hastanede veya hematopoetik kök hücre nakli sonrası mantar enfeksiyonlarının tedavisi için reçete edilir. Günlük doz, 12 ila 200 mg arasında değişir. Amaç hastalığın şeklinde, hem de hastanın bireysel özelliklerine bağlı olarak doktor yok.

İlaç gebelik ve emzirme sırasında iki yaşından büyük çocuklar, hem de kadınlara atanabilir. Böyle bulantı, baş dönmesi, ishal, anemi gibi yan etkilerin olması durumunda, ilacın kullanımına son verilmelidir.

"Kaspofungin"

İlacın çekirdek bileşenlerinin kaspofungin asetattır. İlaç uygulaması için bir çözüm olarak eczanelerde mevcuttur. "Kaspofungin" - ilaç sistemik uygulama. Aynı zamanda avantajlı bir hastane ortamında uygulanır.

Eczanelerde kaspofunginin temelinde çeşitli antifungal ilaçlar var. Kendi fiyat menşe ülke, hem de dozaj bağlıdır. İlacın ortalama maliyeti yaklaşık 12 bin ruble olduğunu. yüksek fiyatına rağmen "Kaspofungin" yaygın cilt ve mukoza zarının çeşitli mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. İlaç bile size verir üstesinden ağır biçimi hastalık içinde en kısa süre.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.