TeknolojininElektronik

EMF akım kaynağı nedir?

kondansatör kutupları arasında bir kısa devre şarj durumunda, etkisi altında bir elektrostatik alan, iki plaka arasındaki birikmiş negatif yük taşıyıcı hareketine pozitif kutup gelen bir doğrultuda kondansatörün harici devre başlar - elektronları.

Bununla birlikte, boşaltım sırasında kondansatör elektrik arasında hızla hareket eden yüklü parçacıkların üzerine etki eden alanda tam yok olma kadar azalır. deşarj devresi hızlı bir şekilde bastırılır, kısa süreli bir elektrik akımı ve süreci vardır bu nedenle ortaya.

yanlış günlük yaşam olarak adlandırılan kullanılan iletken devre cihazlarının mevcut uzun süreli bakım için akım kaynakları (sıkı fiziksel anlamda değil). Çoğu zaman bu kaynaklar kimyasal pillerdir.

Onların terminalleri üzerindeki bu elektrokimyasal süreçlerde yer alması nedeniyle zıt bir birikimidir elektrik yüklerinin. bu yük dağılımı aksiyonu altında gerçekleştirilir elektrostatik tabiattaki, Kuvvetleri yabancı kuvvetleri adlandırılır.

Tedarik kavramlar aşağıdaki örneklere yardımcı EMF gücünün doğasını anlamak.

bunun içinde de bir elektrik alanı mevcut olduğu şekilde, şekilde gösterildiği gibi, bir elektrik alanında yer alan bir iletken, yani, düşünün.

Iletkende Bu alanın etkisi altında elektrik akımı akmaya başlar bilinmektedir. Şimdi soru onlar iletkenin sonuna ulaşmak ve akım olmadığını zamanla sabit kaldığında yük taşıyıcılarının ne olur, ortaya çıkar.

Biz kolayca iletken biter üzerinde yükler birikir zaman açık devre nedeniyle elektrik alan etkisi olduğu sonucuna varabiliriz. Bu bağlamda, elektrik akımı sabit kalmayabilir ve Şekil l'de gösterildiği gibi, bir iletken elektronların hareketi, çok kısa olur.

Bu şekilde, iletken devre akımının bir sabit akış muhafaza edilmesi amacıyla, bu devre kapalı olmalıdır, diğer bir deyişle, bir döngü şeklini alır. Ancak, şarj her zaman daha küçük bir kapasiteye yönelik hareketlerin ve elektrik alanı her zaman şarj olumlu işi olduğu için cari bile bu durum, yeterli olmadığı iddiasını.

o hareketin başında olduğu gibi şimdi, şarj görevine başladı başlangıç noktası, döndürülen bir kapalı devre boyunca seyahat sonra, bu noktada potansiyel aynı olmalıdır. Bununla birlikte, mevcut akış daima potansiyel bir enerji kaybı ile ilişkilidir.

Bu nedenle, elektrik yüklerinin bir hareket artan enerji, bir harici devre, hangi potansiyel farkı ile desteklenir terminalleri gerekir.

Bu kaynak sayesinde daha düşük bir potansiyel için daha yüksek gelen şarj itmeye çalışan elektrostatik kuvvetlerin etkisi altında elektronların hareketine zıt bir yönde daha yüksek bir potansiyel için daha düşük bir yolculuk şarj etmek yapar.

Daha yüksek potansiyele düşük taşınmaya şarj zorlayarak bu güç, denir elektromotor kuvveti. EMF akım kaynağı - Kaynak yabancı güçlerin içeride ücretleri taşımak için harcanan işi karakterize eden fiziksel bir parametresi.

cihazları EMF akım kaynağı sağlayan olarak, belirtildiği gibi, piller ve jeneratörler, termokupl, vs.

Şimdi biliyoruz pil nedeniyle iç emf elektrostatik kuvvete ters yönde elektron sürekli hareketini kolaylaştıran, kaynak terminalleri arasına bir potansiyel farkının sağlar.

bir potansiyel farkı Volt olarak ifade edilmektedir EMF akım kaynağı, formülü aşağıda gösterilmiştir:

E, A h / AQ =

burada A v - dış kuvvetlerin eser AQ - şarj kaynağı içine taşındı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.