OtomobilArabalar

Elleriyle arabanın tavanına kutularını nasıl yapılır

Genellikle aracın çatısına kutuları büyük dört çeker SUV ile, hatta dinlenme ve heyecan verici bir yolculuğa ile karşılaştırılır. Eğer daha yakından bakmak ise de, bunların gerçek bir tane, uygulamaların geniş spektrumlu belirlemek kolay olacaktır. Ama raylar arabanın tavanına monte edilir, sadece estetik için - onlar çok pratik işlev vardır. Kendiniz için Yargıç - kolayca herhangi kargo, ev eşyaları, giysi, dağ bisikleti veya bebek arabası taşıyabilir birkaç çelik crossbars sayesinde. Nedeniyle çok yönlülük, bu öğe yaygın, minivan ve SUV, aynı zamanda arabalarda sadece yerli ve yabancı üretim hem kullanılmaktadır. kendi bağımsız üretim için ihtiyaç vardır neden Ancak, bazen çok yüksek kendilerine maliyeti olan. Nasıl elleriyle arabanın tavanına kutuları yapılır? Bu sorunun cevabı bugünkü makalesinde sırasında öğrenecektir.

doğaçlama parmaklıklara avantajı nedir?

İlk olarak, maliyetidir. 4-4.5 bin olabilir çatıda araba VAZ "Kalina" türüne kutuları satın alın. Ruble. ev yapımı muadillerinin maliyetleri ve bin ruble geçmeyecektir. İkinci olarak, bu ilkbahar görünüşüdür. Eğer endüstriyel amaçlar için yapılmış tam boy SUV, çatı raf, sahibiyseniz, açıkça görünümünü süslemek olmaz, hatta daha çok agresif vermek. 1.5 santimetre çapraz besbelli genişliğinde 2 veya daha fazla metre olarak 4-5 metrelik cipin arka plan üzerinde saçma appendage bakacağız, Katılıyorum. Üçüncüsü, gücüdür. Tabii ki, fabrika ürünleri de büyük yük için tasarlanmıştır, ancak burada bir 60-120 kilogram pek koydu. Ve aşağıda kesinlik bile kayrak yaprak yapısıyla taşınabilir resimde gösterildiği gibi rayların üzerinde:

çizme yapma Hakkında

doğru boyutunu belirlemek için gerekli herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce. Boyutlar tırabzan araç çatı (ya da en azından bunların sabitleme yerler) genişliği ve uzunluğu açıkça farklı olmalıdır. Size hoş herhangi bir değer alabilir böylece yükseklik parametresi gelince, o araba için o kadar önemli değildir. boyutlar belirlendikten sonra uzunluk boruları istenilen kesme traversler için. çapraz sayısı - 2'den 4'e, destek 8 puan (çatı eğmek için) için genişletilmelidir. Bir alt tabana ile başlamak daha iyidir.

Biz alt tabanını üretmek

Biz bu eserlerin inceliklerini anlatmak önce, başka bir demir kaynağı üzerinde kaynak makineleri daha iyi uygulama ile deneyim yokluğunda unutmayın. Bilgi ana metal eritme teknolojisi çok basittir - bir seferde 1-2 saatten fazla sürer.

parmaklıklar üretimi üzerine çalışmalar, bir pürüzsüz bir yüzey gerekir. İdeal olarak, bir metal tablo veya metal birkaç rafları gibi uygun. Ahşap o kıvılcım bir parçası alev veya yüzeyden yakmak mümkündür birkaç bin santigrat erime sıcaklığına beri, hemen reddeder. dikişlerini sonra mutlaka zashlifovyvayut. önemli ölçüde yapının mukavemetini azaltır - Ayrıca, eklemlerde yanmalar yoktu dikkat edin.

Biz üst tabanını üretmek

çizme bu bölümü alt tabanının boyutuna kesinlikle yapılmalıdır. Hatta en ufak bir sapma önemli ölçüde görünümünü bozar unutmayın. Daha sonra, jumper, bu iki yarım parçalarını kullanarak bağlayın. tüm sıkıca kaynaklı düzeltmek için ya bir platform olarak tasarımın kullanılmasına izin vermek için çıkarılabilir kapak üst bırakın - Burada iki yol gidebilir.

Daha zashlifovyvayut dikişleri kalan ve yapıyı boyama başlar. gövde bir makinede kullanılması durumunda genellikle reflektörler, yedekleme freni ve vites farı monte etmek seçilen, ancak bu zorunlu değildir edilebilir. Tabii ki, bu teknolojinin tüm güç şebekesine bağlantı için ek delikler ve kabloları gerektirir. Renk tasarımı şey olabilir, ama ya mat siyah veya gümüş metalik kullanmak daha iyidir. (Her zaman metal bir parça vardır ovmak çünkü, tercihen 3 kat) ön çapraz parçalar, pas temizlenmiş yağdan arındırılır ve prime edilmelidir.

Nasıl elleriyle arabanın tavanına rafları vardır?

Son aşama - on yapısını ayarı arabanın gövdesine. Daha karmaşıklık burada genellikle kendi üretmek için gerekli olan bağlantı elemanları vardır. her ekin için, fındık ve çap civata içinde tüplerin aynı sayıda 2 vidayı kullanmak istiyorum. gövde araç zarar, bu nedenle bu yerlerde özel kauçuk contalar zorunlu bir dizi gerektiğini unutmayın.

Ne kadar bu tüm çalışmaları sürüyor?

Birçok sürücüler kendini inşaat ve portbagaj kurulum süreci çok uzun ve karmaşık olduğuna inanıyoruz. Ama aslında, serbest zaman en fazla 2 gün var için yeterlidir. Bir profesyonel tasarım mühendisleri olmak ve kaynak için pahalı ekipmanlara sahip olmak gerekli değildir.

Ne faydaları yapacak?

arabanın tavanına monte ev yapımı raylar ek olarak güvenli götürmesine malların çok çeşitli, çok sayıda izin, veri çapraz çubuk anlamlı aracınızın görünümünü değiştirmek unutulmamalıdır. üst üste birkaç çelik crossbeams varlığı makine tasarımı dönüşümde son akor olabilir. Çatı (özellikle krom) çok şık ve zarif görünüyor. Buna ek olarak, bu tür bir gövde de dış vurgulamak ve araba daha bireysel bir görünüm yapabilir.

Yani, biz kendi elleriyle arabanın tavanına korkulukları yapmak ve ne gibi avantajlar bize makinede bu tasarımın varlığını verir nasıl anladım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.