ÇirkinlikInşaat

Yeraltı yapılarda su geçirmez genleşme derzi

Kapalı garaj veya girintili, hem de bu tür diğer yapılar zaman dış hava sıcaklık dalgalanmaları, hem de üniform olmayan çökeltme primeri oluşabilir deformasyonlara maruz kalırlar. sismik ve diğer fenomenler sırasında elde edilmiş ve deformasyon. Yukarıdaki faktörlerin etkisi altında yapıların çatlaklar nedeni haline kendi stresleri ortaya çıkabilir. Onlar su yalıtım tabakası bütünlüğünü kaybeder gerçeğine taşıma kapasitesini ve potansiyel azaltır.

ortadan kaldırmak ve kuşatan ve yapıların altı yapılar genleşme derzleri olmalıdır destek, bu olguyu önlemek için. Bunlar büyük deformasyon noktalarında bükülme stresleri azaltmak, dahası, dikişleri ile bu tür fenomenler tehlikeli değildir.

Adresleme

genleşme derzi su yalıtım teknolojisi eserlerin seçiminden sonra yapılması gerekir. Nedeniyle bu tür tasarımlar üzerinde yük enine ve boyuna yönde bakımından çok yüksek olması nedeniyle, yeraltı yapılarında genleşme derzleri binaların diğer bölgelerinde mevcut olanlar farklı olmalıdır. Çoğu zaman sayede bir su geçirmez tabaka sergiler kalite güvenilirlik ve dayanıklılık, çeşitli sistemler sağlayan bir entegre yaklaşımı kullanmak gereklidir. Günümüzde çeşitli teknikler derz genişliği, zorlama ve teknoloji yalıtım yapısına bağlı cihazlar bu gibi parçalar da bilinir. bir çözüm seçmeden önce kendi artılar ve eksiler düşünülen tüm olası seçenekleri ile aşina olmalıdır.

sızdırmazlık malzemelerinin kullanımı

Su yalıtım genleşme derzi monolitik işlerin tamamlanmasından sonra uygulanır sızdırmazlık ürünleri, yardımı ile yapılabilir. Bu düzenleme, dikiş betona, yüksek yapışma özelliklerine sahip iki-bileşenli bir bileşim, dolgu içerir. bir dolgu tabakası tatbik mühürleyen monte edilmesi için alt-tabaka rolü, genişliği dikiş boyutuna uymak zorundadır.

Düğümler su yalıtım genleşme derzleri kolayca en basit, ama işin bazı kısıtlamalar vardır bir biçimde verileri koruyabilir. Bunlar kendi deforme% 15'ten fazla olmamalıdır ise, 30 mm'yi geçmez küçük dikiş genişliği ifade edilmiştir. Diğer şeylerin yanı sıra, bu şekilde döşenmiş tasarımı, yeraltı sabit bir basınç olmamalıdır.

yer altı basınç etkisi altında kullanılacak dikiş, deformasyon sızdırmaz hale getirmek için, yöntemin ilave olarak, 0.5 mm paslanmaz çelik saçtan imal edilmiş olan koruyucu kapak iptal edicisi, kullanılır.

Esnek membranın kullanımı

Gerekli su geçirmez genleşme derzi genişliğini arttırmak ve daha sonra esnek bir membran kullanılır. "Lastin C" de onun görevi görebilir. Bu montaj metali ile tespit gerçekleştirilir kelepçeler beton kenarında. yüksek yapışkanlık sahip yüzey dolgu macunu Ön işlenmiş.

Bu yöntemin daha az sürekli yeraltı basınca maruz tesislerine uygulamak mümkün olmadığıdır. Bu tür koşullar yerine getirilirse, daha sonra ilave olarak bir koruyucu mahfaza giderici paslanmaz çelikten yapılmış olan bir membran, için kullanılabilir. Yukarıdaki sistemleri için yalıtım ana rolü malzeme nüfuz kullanılabilmektedir. Onlar beton yüzeye uygulanan ve su geçirmez hale getirir edilir. Bu tür su yalıtımı bir dezavantajı, çatlaklar yapının oluşturulması binaya su nüfuz neden su yalıtım bütünlüğünü kaybedebilir vurgulamıştır.

uydurma üyelerin Kullanımı

Su yalıtım genleşme derzi PVC veya kauçuk profil form var uydurma elemanlar kullanan yapılabilir. monolitik beton çalışmalarının yürütülmesi sırasında yapılır aynı zamanda koydu su yalıtım anahtarına anda. kalıp özel uçlar gibi işlemler sırasında genleşme eklem su tutucu beton oluşturulabilir beton döküldükten sonra bunları kullanarak, monte edilmelidir, bu tavan veya duvar dahilinde olacaktır.

Su tutucu PVC veya kauçuk gibi farklı malzemelerden yapılmış. Onlar monolitik yapıda farklı biçimler ve yükleme yöntemleri var. bu tür bir prosedürün taşınan su geçirmezlik eklem akılda ne zaman bu şekillerde genleşme yönünde farklı tuş türleri, boyuna ve enine kayma, hem de su basıncı basınç farklı olabilir. Her şey anahtarının türünü belirleyecek kabul suşu, bağlı olacaktır. Buna ek olarak, bir beton özel bir sınıf su direnci özelliklerine sahip su geçirmezlik için kullanılabilir. Seçenek olarak ise, su geçirmez altı yapıları için bir zar göre olan, kullanılabilir.

malzeme kullanılarak

Su yalıtımı eklem içi kaynaştırma prosedürü etrafına yerleştirilmiş bir polimer zift malzeme kullanılarak gerçekleştirilebilir. Diğer şeylerin yanı sıra, bir turnike sızdırmazlığı geçerlidir. Bu sistem, monolitik beton çalışmanın tamamlanmasından sonra monte edilmektedir. herhangi bir tabanı olan su dışında malzeme,% 1000 kopma enine ve boyuna uzama katsayısına sahiptir. Bu su yalıtımı 10 kez uzatabilirsiniz gösterir.

Malzeme 330 mm ile 1000 mm arasında bir genişlikteki rulolar halinde temin edilir Bu nedenle, eklemlerin her türlü de kullanılabilir. Bu açısal eklem ve komplike bir yapıya dikişleri yatay ve düşey plakalarının birleştiği bağlantı yerleri olabilir. Uygun bir gaz brülörü ile malzeme yüzüne. Tüm altı yapılarda böyle bir yalıtım eklemler, yeniden boyutlandırma, herhangi bir sınırlama olmadan 50 mm ulaşabilir. Bu değer aşılırsa, sen enjeksiyon sistemlerinin kullanımını içerir kompleksini kullanmalıdır.

su geçirmez "Neodymium" Kullanma

"Neodimyum" sistemi ile su geçirmez eklem astar üzerine kaplama malzemesinin birleştirilmesi içermektedir. Bundan başka yalıtım üst kaynaklanabilir kaplama tabakasının kablo ve koruma gerçekleştirilir. Gerekli döşerken 100 ° C olan bitüm ısı direnci, dikkate Ana dikiş su yalıtım zarar görmüşse Sistemi, yürürlüğe girer.

önceden tespit edilmiş bir basınç boruları ek yeri oyuğu nüfuz eder ve tamamen kapatılmış hale getiren özel bir sızdırmazlık maddesi beslenmesi gerekir. agresif ortamlara dayanıklıdır "Tegapar TP 431," Polimer-bitüm zar kullanılarak birincil olarak su geçirmezlik sistemi için, kurulumu kolay ve büyük bir boyuta sahiptir.

Su tutucu Kullanım Özellikleri

özel bir anahtar oluşabilir yeraltı yapılan, bileşenleri su yalıtım eklem, monolit kısımların doldurulması gerektiğinde aşamasında kalıp monte bant biçimine sahiptir. Bu genleşme derzleri hareketli ulaşmasını sağlar. su tutucu montaj elemanı kolayca olabilen birkaç özel boşluklara ve kaburga sahiptir ve güvenilir ve süneklik bileşikleri sağlamaktadır.

poliüretan mastik teknolojisi

Yukarıda belirtildiği gibi içinden su yalıtım eklemler, kullanılarak gerçekleştirilebilir bir poliüretan sızdırmazlık maddesi. Bunu yapmak için, eski su yalıtımı, toz ve beton gevşek malzemelerden temizlemek için, polietilen köpükten demeti yatmaktadır. O mastik tüketimini azaltmak için gereklidir. iç yüzey yapışmayı iyileştirmek için bir astar bileşimi ile muamele edilmektedir. Bir spatula veya mastik tabancası kullanarak genleşme eklem boşluğuna uyar.

Sonuç

mastik yüzeyi ile bunları dolduran düz bir yüzeye alana kadar sabunlu su kullanılarak, bir spatula ile düzeltilir gerekirken eklemlerin için su yalıtım montajları, en güvenilir olsun. Ipotekli turnike büyük derz genişliği 10 mm olmalıdır hatırlamak önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.