Ev ve AileAksesuarlar

Elastan - kendine has özellikleri olan kumaş

Elastan - bu sentetik ışık elyaf gibi başka bir şey değildir. giysilerin imalinde kullanın. Ana özelliği şeylerin kullanımı ile yapılır germek için onların yeteneğidir.

spandeksin kökeni ve bileşimin

İlk kez bir sentetik elyaf geçen yüzyılın ellili başladı kullanın. Bu lastik değiştirmek gerekiyordu. Yavaş yavaş dokuya yeni uygulamalar bulundu.

Elastan Kumaş (verilmedi aşağıya bakınız), yapı, sentetik bir polimer gereğidir.

Bu malzemenin lifler, bir diizosiyanat ile birlikte uzun zincirli poliglikol vardır. bir parçası olarak, aynı zamanda , bir sentetik polimer ve poliüretan yüzde seksen beşi değerindedir.

sentetik elyafların özelliklerini

Son derece elastik spandeks. Bunu liflerden oluşan kumaş, kendi uzunluğu beş yüz yüzde uzanıyordu. malzemenin kimyasal bileşimi ile gösterilen bu esneklik. İki çeşit sayısız polimer liften ibaret. Bunlardan ilki, amorf ve uzundur. sert ve kısa - ikinci tip iplikler. Tüm bu özellikleri ve sergiler spandeks. bundan oluşturulmuş kumaşın yüksek mukavemet ve iyi gerilme vardır.

Temel özellikleri elastan malzemesi

sentetik polimer filamentlerden oluşturulmuş kumaş, bir kereden fazla gerilebilir. Ancak, her zaman orijinal şekline ve büyüklüğüne dönecektir. düz ve yumuşak kumaş olan elastan, kolayca renkli. malzemeye Renk uzun süre saklanır. Kumaş elastan insan terleme tepki vermez. Onun ayırt edici özelliği ısıtılan olmadığı gerçektir. Spandeks süper çeşitli malzemeler ile birlikte. Bu da yeni üretilmesini mümkün kılar kumaş türleri.

yüzde yüz spandex içeren Nadir materyal. Tipik olarak, bir polimerik lifli pamuk, keten ya da sentetik malzemeler eklenir. Spandex onlara daha fazla güç ve genişletilebilirlik verir.

Sentetik polimer liflerinin oluşan doku, bakımı kolaydır. Neredeyse çökmek yok ve iyi ütülenmiş. onlar tarafından üretilen elastan kumaş diyoruz Bazı üreticiler, abartılı. Bu malzemelerin bir parçası olarak, sentetik elyaf, sadece belirli bir yüzdesinin. Ancak, bu kumaşların tüketici özelliklerini arttırmak için izin verir.

Elastan ipliklerin tamamen oluşan malzemeler vardır. uygun bakım amacıyla bu tür malzemelerin tanımı için dikkatle etiket incelemek gerekir. özelliklerinde benzer bir elastan lifleri, yumuşak bir kauçuktan tamamen oluşan kumaş. Bu malzeme buruşuk değildir ve vücut ikinci bir deri gibi uyuyor.

Neden spandex kullanılır?

Farklı giysi dikiş için kullanılan hafif ve esnek dokuma. Kural olarak, bu sahibinin önleyecek kadar dar olmamalıdır şeylerdir.

Örneğin, bir spor takım. Dikiş mayolar, bisiklet pantolon, iç çamaşırı, sütyen ve çorapların için bu kumaşı kullanın. Fantezi elbiseler genellikle spandex gibi bir malzemeden imal edilmiştir. metrekare başına 135 ruble dahilindedir fiyat olan Kumaş, genellikle toptan mağazalarında, satın aldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.