SeyahatSeyahat İpuçları

Göl Whitefish (Tver bölge). Açıklama, Balıkçılık

Whitefish Lake - eşsiz ve güzel gölet Tver bölgesi. Bu Ostashkov alanında ilçe merkezine sadece 9 km uzaklıkta bulunur. muhteşem doğa ile çevrili yerel yerlere almak için, Ostashkov güneyindeki hareket etmelidir. Göl zengin av popüler sayesinde olmuştur. Bölgenin hemen hemen tüm balıkçılar balık suyun bu vücut üzerinde tam gelir.

Açıklama Gölü

güney-doğu, kuzey-batıdan uzatılmış Gölü Whitefish (Tver bölge). Su alan oval bir şekle sahiptir. Üst Volga göller üyesidir. Whitefish en güzel biridir. Bu grubun suyun en yakın gövde - Seliger. Geçmişte önemli bir pleso Whitefish Lake Seliger olduğuna inanılmaktadır.

Gölün toplam alanı - 27.3 metrekare. km. Dip bile, kum ocaklarının, orada ciddi aktığı oluşmaktadır. Gölün ortalama derinliği -. 96.3 metrekare -. 6 metre havza için rezervuar up merkezinde 4-5 m maksimum. km. Beyaz balık göl deniz seviyesinden 219 m yükseklikte yer almaktadır.

Özellikler

Göl suyu berrak, zümrüt yeşili olduğunu. favori balıkçılık nokta - bir ada vardır. Rocky onu yakın alt kıyıya dar bir yol uzanır. saz ve kamış çalılıklarıyla büyümüş sahil kenarı birkaç metre derinliklerine gidin.

Shiga sahil onlar alçak ve düz, slaboizrezanny rahatlama var. kuru - Doğu Kıyısı yerleri, Batı zemini suyla. Bu son rekreasyon merkezleri, tatil köyleri ve oteller en büyüğüdür. Ayrıca batı kıyısında sonraki kasabalarıydı.Aynı - köyler Kuryaevo, İvanova Gora ve Kraklovo.

göl sadece 8 km'nin küçük bir nehir Sigovka uzunluğu akar. Gölü Whitefish ve Seliger bağlar. Ayrıca rezervuar birkaç küçük akarsu içine akar.

Göl Whitefish Tatiller

Birçok turist defalarca göl whitefish geldiniz. sadece muhteşem bu yerlerde dinlendirin. Öncelikle bu havalarda katkıda bulunur. iklimi, orta olumludur. Ortalama yaz sıcaklıkları ... 17 ulaşır 20 ° C Kavurucu sıcaklar nedeniyle su organlarına yakınlığı görmedim. Yaz 100 gün sürer. Kural olarak, en yüksek sıcaklıklar Temmuz ayında meydana gelir.

medeniyetten gölün bazı uzak rağmen, harika bir zaman geçirmek ve rahatlatacaktır. güzel doğası ve ılıman iklim ek olarak, turistlerin tarihi mekanları tanışırken, gezerler.

gölde Otel hizmetleri ve tesisleri, rekreasyon bir sanatoryum inşa etti. hem pasif ve aktif dinlence eğlence yeri vardır. Kolaylaştırılmış kumsallar, spor alanları, otelde yüzme havuzları, hatta bir mini hayvanat bahçesi ve bir helikopter pisti - Tüm bu Whitefish kıyısında bulunabilir. Çam ormanı içinde yürüyüş parkurları gitmek mümkündür. Tek şey doğu kıyısında, 's bataklıklarını korku.

manzaraları

Bu yerde Tarihsel konumlar da mevcuttur. defalarca yeniden inşa ettiği gibi gölün kuzey-doğusunda bu Sigovke köyünde, sen, o korunmuş edilmemiştir orijinal biçiminde geri Tabii 1650 yılında keşişler tarafından inşa edilen eski değirmen görebilirsiniz. artık çalışmıyor. Ancak, tatilcilerin, Barajda süpürgelik, iki katlı binanın geri kalan bakmak için oraya gitmek.

aşırı Spor

Whitefish göl ekstrem sporlar sevenler için idealdir. Onlar da sıkılmayacağınıza edilir. 1941 yılında, Amerikan uçakları havuzda battı. 17 mürettebat su 10. altında öldürüldü düzlemi kaldırdı asla ve gölün ortasında hala. daldırma, özel bir su, enkaz haline iniş sağlar - bu batık dalış için bir nesne olarak kullanılır. Bu 6 m derinlikte uçağı "Douglas" dir, karalaşarak, dalgıçlar birkaç yönetmek çoğu içine girmek için. 3 m derinlikte bakıldığında.

Whitefish Lake: balıkçılık

Ama Shiga üzerindeki en popüler tatil balıkçılık olduğunu. Gölde yılın herhangi bir zamanda istikrarlı bir ısırık sağladı. gölet Karagöz, pike, ide, çipura ve hamamböceği bulunur. Daha önce sık sık daha da oluşmaz nedeniyle kaçak avcılık av için ise, beyaz balık bulunur. Nedeniyle aynı sorunun hiç de yerel balıkçılar rağmen birkaç yıl önce, balık büyük örnekleri kaybetti 7 kiloluk ide yakalandı.

güney ve batı kıyıları ile göl tarafına Uygun yaklaşımlar. tetiğin köyü yakınlarında bir baston olmadan en uzun bölümdür. Gölün Adada balık da mümkündür. Kış balık kıyıdan çoğunlukla gerçekleşir. çevre köylerden sakinleri tekne kiralayarak gece kalmak için fırsat sağlar.

Nasıl gidilir?

bölge merkezi (Tver) Gölü Whitefish uzak yaklaşık 200 km uzaklıktadır. Bu mesafe araba veya trenle aşılabilir. Göle ulaşmak için, Ostashkov kasabasına götürmek ve oradan Peno kentine gitmek gerekir. Burada Zamoshye köyüne bir sol ayrımını kaçırmamaya dikkat etmeliyiz. Bu kenti geçtikten sonra köye. Ivanova Dağı'na almak gerekir. Bu gölet batı kıyısında yer alır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.