Ev ve AileÇocuklar

Anaokulun hazırlık grubundaki kart dosyası hikaye-rol oyunları

Anaokulundaki çocuklar birbirinden farklıdır, birbirlerine benzemezler. Bazıları hoşsohbet ve sevecen, bazıları sessiz, bazıları telaşlı ve zorba. Oyun yoluyla, çocuklar başkalarıyla nasıl etkileşim kurmaları gerektiğini, iyi ve kötü olanı, hangi sonuçların hangi sonuçlara yol açtığını anlamaya başlarlar. Bu bilgi , harika bir hayatta onlara çok faydalı olacak, bu da hazırlık grubundaki hikaye-rol oyunlarının kart dosyalarının her eğiticiye aşina olması gerektiği anlamına geliyor. Çocukların ortak çıkarları içinde yaşamayı, bakış açısını kanıtlamayı ve uzlaşma aramayı, iyiniyet göstermeyi öğrenmesi bu faaliyetler sayesinde gerçekleşir.

Bakıcı tarafından bakılan görevler nelerdir?

Çocuklarla çalışmak sürekli yaratıcı bir süreçtir. Her bir kişilik benzersiz olduğu için burada sağlam bir çerçeve yok. Fakat eğitimcinin cephanesinde, hazırlık grubunda hikaye-rol oyunları dosyası olmalıdır; böylece öğrenme ve geliştirme süreci yapılandırılabilir. Öyleyse, öğretmen şunları yapmalıdır:

  • Bir çocuğa ortak oyunda çocukların birleşmesini teşvik etmek için oynamalarını öğretin.
  • Oyun sürecine öncülük edin, onları kurallara uymaya dikkat edin.
  • Gerekli oyun ortamını yaratın ve komplo geliştirin.

Bir oyun ortamının yaratılması hakkında daha ayrıntılı bir şekilde konuşacağız, çünkü bunun olmadan hazırlık grubundaki hikaye-rol oyunları dosyası yararsızdır. Biraz sonra, öğrenme unsuru olarak programa dahil edilmesi gereken en önemli oyunları ayrıntılı olarak tartışacağız.

Oyun materyali

Geniş bir "operasyon nesnesi" setine ihtiyacınız olacaktır. Bunlar gerçek ev eşyalarını taklit eden oyuncaklardır. Bunlar, mevcut eylemin anlamını yeniden yaratmaya yardım eden araçlar, araçlar ve insan etkinlikleri anlamına gelir. Bunlar oyuncak gereçleri, ev aletleri, ütüler ve çekiçler, çeşitli araçlar.

İkinci büyük grup ise karakter oyuncağı. Bu andan itibaren her şey net, bunlar bebek, insanlar ve hayvanlar figürleri. Bir kişiyi mesleğin bir temsilcisi olarak tasvir edebilirler, bu amaçla giysilerin unsurları kullanılır: bir doktor kıyafeti, bir öğretmenin işaretçisi, bir itfaiyenin kaskı, bir postacı çantası.

Oyuncak işaretleyiciler - bu büyülü bir alan yaratan önemli bir gruptur. Eylemin gerçekleşeceği yeri tam olarak oluşturmanıza izin veriyorlar. Bu bir kağıt sahte gemi veya bir mutfak duvarı, bir roket modeli, bir çadır evi ve çok daha fazlası olabilir. Aynı zamanda, komple bir komplo oluşturma setleri (Lego kilidinin düzeni), bir çocuğu fantezi için bir yere bırakmayan katı bir düzen olduğundan, istenmemektedir. Görebildiğiniz gibi hazırlık grubundaki hikaye-rol oyunlarının kart dosyası da oyunların uygulanabilmesi için uygun ekipmanı gerektirir.

Tema "Okul"

Bütün çocuklar kreşten kısa süre ayrılır, okula gider ve yolculuklarına harika bir hayat sürmeye başlarlar. Aynı zamanda, birçok kişinin zaten okul günleri hakkında çok şey okuduğu ve konuştuğu kardeşler var. Elbette, bu konu çok ilginç ve çekici. Bu, hazırlık grubunda uygun hikaye-role oyunları olduğu anlamına geliyor. Kart dosyası, takdirinize bağlı olarak ekleyebileceğiniz ve değiştirebileceğiniz ana faaliyetleri dikkatinize sunar. Bu sınıfların amacı, çocukların okulu hakkındaki bilgileri genişletmek, öğrenme arzusunu arttırmak, öğretmenlerin çalışmalarına saygıyı göstermek, bir takımda iletişim kurabilme yeteneğini oluşturmaktır.

Belirlenen hedefleri gerçekleştirmek için, bu okula geziler düzenlenmektedir. Çocuklara bir okul parkuru ve gelecekteki bir sınıf gösterilir, birinci sınıf öğretmeni tanıştırırlar. Oyuncak yardımıyla, birinci sınıf öğrencisi, çiçek buketi, öğretmen ve okul tahtası şeklinde bebekle gerçek bir etkinlik düzenleyebilirsiniz. Çok önemli olan "Okul portföyünün toplanması" oyunu. Bu, çocuğun eğitim malzemeleri ile tanışmasına, onlara dikkatli bir tutum takınmasına izin verir. Tespit için şiirlerin ("To school", "Считалочка") ve şarkılardan ("Okulda Öğretme") öğrenmeyi kullanırlar. Eğitimci çocukları "İlk Eylül", "İlk Gün" ve "Kız Arkadaş Okula" okur. Bunlar hazırlık grubundaki hikaye-rol oyunlarıdır. Kart dosyası, öğretmenin deneyimi büyüdükçe düzenli olarak güncellenebilir ve güncellenebilir.

Başlık "Demiryolu"

İlk geziler genellikle tren üzerinde yapılır, çünkü çocuklar tarafından en kolay tolere edilirler. Çocuklara şaşırtıcı demiryolunu tanımak, hazırlık grubunda hikaye-rol oyunlarına izin verecek. Dosya dolabı (hedeflerle birlikte) demiryolları çalışanlarının yanı sıra Anavatan'ın diğer şehirlerinde yapılan çalışmalar hakkında çocukların bilgisinin derinleştirilmesine yardımcı olur ve bir dizi oyun önerisi sunar. Her şeyden önce, istasyona bir gezi yapılması, şalterin, trenin ve demiryolunun cihazının çalışmasını göstermesi önerilir.

Gruba geri döndükten sonra masa demiryolunu oynamak çok güzel. Bunu yapmak için, yolcuların ve şefin rollerini dağıtmanız, çantaları, kapakları, biletleri, yol haritalarını dağıtmanız, seyahat yönünüzü ortaya çıkarmanız gerekir. Döndüğümüzde şefe teşekkür ediyoruz. Sonunda, çocuklar kendileri anahtarcılar için alarm bayrakları hazırlayabilirler.

Tema "Uzay"

Bu çağın yaşındaki çocukların çoğu, uzaktaki gökyüzünde, orada olup bitenlere aktif olarak ilgi duyuyorlar. Günümüzde, çocuğa evrenin nasıl çalıştığını göstermek için çok sayıda yol var . En ilginç şeylerden biri de planetaryum ziyaretidir. Eğer kasabada yoksa, önemli değil. Bir gerilim kubbeli ev projektörleri var. Bu tur doğrudan gruba davet edilebilir. Sonra hazırlık grubundaki hikaye-rol oyunları izlenir. Kart dosyası (hedeflerle birlikte) çocuğun bilgisini zenginleştirmeye ve onları konsolide etmeye yardımcı olur. Aşağıdaki dersleri veriyor. Kozmos konusundaki resimlerini göz önünde bulundurun, çocuklara ilk kozmonotlar ve havacılığın tarihi hakkında bilgi verin. Onları bir boşluk çizmeye davet edin. Dersi ilginç kılmak için, her çocuğu "Rocket" konusuyla ilgili bir başvuru yapmaya davet edebilirsiniz. Rol oynayan bir oyun, herhangi bir hikayenin ifşa edilmesini, aya uçuş yapılmasının, uzaylılarla bir görüşme yapılması, mekana konukların dönüşünün veya dönüşünün yapılmasını gerektirir. Uçuş öncesi özel bir eğitimin yanı sıra doktor muayenesinden geçtiğinizden emin olun. Hazırlık grubundaki oyunculuk rolleri bir patlama ile yapılır.

Tema "Buharlı"

Havacılıktan denizlere ve okyanuslara doğru yola çıkıyoruz. Çocuklar, gemilerden çok seviyorlar ve tamamen yüzüp gitmek zorunda kalmalarına bakılmaksızın. Hazırlık grubundaki tematik hikaye-rol oyunları çocukların su taşımacılığı çalışanlarının bilgisinin genişlemesine katkıda bulunur. Çocuklar, ne tür buharlı gemilerin, ne nakliyelerinin yapıldığını öğreneceklerdir. Bir ön çalışma olarak liman işçileri hakkında bir film görebilirsiniz. Temayı güçlendirmek için, her çocuğun gerçek bir denizci haline geleceği, dürbün yapmasının, bağırmanın, renkli bayraklar oluşturmanın ve yaşam halkasının yaratıcı bir etkinlik yapmasını sağlayın .

Her şey hazır, sen yuvarlak dünya gezisi yapabilirsiniz. Hâlâ yapacak çok şeyin var, gemi tamamlamalı veya tamir etmeli, yiyecek ve su toplamalı, dürbün, seyahat haritası ve pusulayı hazırlamalısın. Dağıtık roller - kaptan, tekneler, denizci, yolcu. Geminize bir isim verin ve rotayı düşünün.

Şimdi kaptan köprüye yükselir ve çapanın kaldırılmasını ister. Samimi bir ekip emirlerini yerine getirir ve gemi bilinmeyen denizler için ayrılır. Sonra her şey öğretmenin imgelemine bağlı. Afrika'ya gidiyoruz ve oradaki muzleri alıyoruz, maymun yemekteyiz ve halkla iletişim kuruyoruz. Ardından kutup ayılarının ve penguenlerin yürüdüğü Kuzey'e gider. Ve yine de Avustralya'ya sarılıp kuyruklu kangurulara bakabilirsiniz. Bu durumda, arsa, nehir veya balıkçı teknesi boyunca yürüyüş yapmak için değiştirilebilir. Anaokulunun hazırlık grubunda çok yararlı bilişsel arsa-rol oyunları, ufkunu genişletip yeni bilgiler veriyorlar.

Açık Oyunlar

Hazırlık grubundaki bir yürüyüş için hikaye-rol oyunları özellikle önemlidir. Kart odası, çoğu çevremizdeki dünyayı tanımaya yönelik birçok sınıf sunuyor. Yatmadan önce üç domuz hakkında bir masal okursanız, neden şimdi uygulamaya koymuyorsunuz? Bunu yapmak için, sadece evler inşa etmek için malzeme hazırlamanız gerekir ve bir tuğla ev büyük bloklardan katlanabilir-lego.

Çocuklara bir atın veya arı kovanının nasıl düzenlendiğini anlatın. Şimdi bir süre karıncalar veya arılar haline gelebilir, nektarı toplayabilir ve dünyadaki en güzelleri bir anthill oluşturabilirler. Bir bahçıvan çiçek açacak bir çiçek yatağında oynamak için bilişsel olacak, ancak yalnızca sulama ve gübreleme yapanlar büyüyecek. Hazırlık grubunda bir yaz yürüyüşü öyküsü-rol oyunları için harika. Oyun sırasında alınan fotoğraflar uzun süre bant süslemeleri yapacak. Röle oyunları hakkında unutma, örneğin, havuçları mahkemede gizleyebilir ve bunları toplamaya davet edebilir ve kurtları ödünç almaya çalışabilirsin.

Tema "Zoo"

İstisnasız olarak tüm çocuklar hayvanları seviyorlar ve bu yaş tarafından genellikle bütün yerli halkı tanıyorlar. Vahşi ormanda yaşayanlarla tanışalım. Bu, bir karikatür, bir kukla tiyatrosu ya da bütün bir performansla yapılabilir; bu esnada, her bebek bir hayvan kostümüyle çıkacak ve bir başkası da onun hakkında konuşacak. Vahşi hayvanlar nerede yaşıyor Elbette hayvanat bahçesinde. Bu nedenle, anaokulu hazırlık grubundaki dosya öykü-rol oyunları, doğanın krallığının bu adasına adanmış oyunları içerir. Bir hazırlık çalışması olarak, hayvanat bahçesi gezisi düzenleyebilir veya hayvanları tarihlemek için listelenen seçeneklerle sınırlayabilirsiniz. Bundan sonra, çocuklarla hayvanat bahçesi ve hayvanların orada iyi olup olmadığı hakkında bir konuşma yaptığınızdan emin olun. Konuyu düzeltmek için masaya kendi hayvanat bahçenizi yaratabilirsiniz. Bunu yapmak için, özellikle sevdiğiniz herhangi bir hayvanı şekillendirebilir veya çizebilirsiniz.

Şimdi doğrudan oyunlara gidin. Üreticiler, küplerden, hayvanat bahçesi işçilerinden kafesler inşa etmeli - onlara hayvanlar koymak için. Artık hayvanları besleyip suya almalı, onları temizlemeliyiz. Veteriner, hayvanları inceler ve tedavi eder. Kasiyer bilet satacak ve rehber geziye başlayacaktır. Bu gibi meslekler, GEF hazırlık grubunda hikaye-rol oyunları dosyası içermektedir.

"Poliklinik"

Her çocuğa aşina. En genç yaştan itibaren, bölge çocuk doktoru tarafından gözlemlendi ve çocuklar, beyaz bir katta bir doktor bekliyorlardı hastaneye geliyorlardı. Bu nedenle, tanıdık bir konuyla sınıflar çok kolay. Bu oyunların amacı, doktorlar hakkındaki bilgileri genişletmek, bu mesleğe saygı duymak ve doktorlara karşı iyi tutum geliştirmektir. Yaratıcılık sürecinde, çaprazlarla kapaklar oluşturabilirsiniz. Oyunun daha da geliştirilmesi planlanan plana bağlı. Pediatriste zamanlanmış ziyaret kayıt ile başlar ve doktor ofisinde sona erer. Hastanın poliklinik başvurusuna katılırsanız, başlangıçta hemşire hemşiresince muayene edilir . Sonunda, bir ambulans eve çağrıldığı acil bir dava ile onu hastaneye götürür. Çok önemli olan oyun "Eczane" dir. Sadece eczacıların çalışmalarının özelliklerini ortaya çıkarmakla kalmayıp , aynı zamanda çocuklara ilaçlar ve otlar konusunda sorumlu bir tavır getirme olanağı da sunuyor.

"Trafik kuralları" teması

Gelecekteki öğrenciler yakında ebeveyn olmadan derslere devam edecekler. Bu, yolun nerede geçileceğini ve sokakta nasıl davranacağını bilmeleri gerektiği anlamına gelir. Bu amaçla, hazırlık grubunda trafik kuralları için bir hikaye-rol oyunları dosyası oluşturuldu. Hedef, çocukların yol bilgisini sistematize etmek ve zenginleştirmektir. Bunun için, temel kurallar hakkında bir karikatür seçildi. Yaratıcı bir görev olarak çocuklar "trafik ışığı" uygulaması yapmaya davet edilir. Yaya, trafik ışığının üç sinyali, polisin düzenleyicisi, arabaların birkaç sürücüsü olmak üzere roller üstlenmek gerekiyor. Kavşaklar, "zebra" ile yol ve karayolu geçişi için diğer seçenekler kağıt üzerinde işaretleme şeklinde yapılabilir. DOW'daki hazırlık grubundaki oyunculuk-rol oyunları, küçük çocukların karıştığı kazaların önlenmesine katkıda bulunur.

Tema "Posta"

Bir mektup almak ilginç midir? Herhangi bir bebek evet der. Bu nedenle ilgili oyunlarda hazırlık grubunda bir hikaye-rol oyunları dosyası yer alıyor. Posta - çok ilginç, posta görevlisi Noel Baba'ya haberler, koliler ve hatta mektuplar gönderebilir. Grupa, posta dağıtım hizmetinin nasıl çalıştığını, kimin girişe götürdüğünü anlatalım. Önemli haritaları, yazışmaları ve bilgileri getiren alanı, askeri postacıları hatırlayabilirsiniz. Her çocuğa yaratıcı bir görev verilebilir, örneğin, kartpostal çekmek veya grubun herhangi bir arkadaşına mektup yazmak. Teslimat servisinin alacağı posta kutusuna atılması gerekecektir. Şimdi mektublar, postacının onları adrese götürecek olan postaneye varıyor. Alınan her mektup için çocuk postacıya teşekkür ediyor.

Tema "Hizmet alanı"

Bütün çocuklar zaten kuaför sedanlarını ziyaret ettiler, kahvelere, dükkânlara, eğlence parklarını ziyaret ettiler. Bu nedenle, bu sınıflar zorluklara neden olmaz, hizmet sektörünün çalışanları hakkında bilgi geliştirir, gerekli nezaket becerilerini öğretir. Seçilen senaryona bağlı olarak, rolleri dağıtabilir ve çeşitli durumları simüle edebilirsiniz. Annenin kuaföre gidebileceği kompleks bir kompleks oluşturabilir, baba - bir gazete satın alabilir ve çocuğu - bir kafede bir kokteyl içmek için. Durumun karmaşık hale gelebilir, çocuğun büyük bir süpermarkette annesi ve babası kaybolabilir. Kime yaklaşacak ve ne diyeceğini söylüyor? Bu beceri gerçek hayatta yardımcı olabilir.

Çok ilginç ve bilgilendirici oyunlar "kafede" olabilir. Genellikle çocuklar, garson bir emir getirdiğinde yalnızca bir tarafını bilebilir. Tezgahın öbür tarafında olan bitenler bir sır olarak kalır. Oyun sırasında aşçıların, fırıncıların, garsonlukların ve toplayıcıların, temizleyicilerin ve bulaşık makinelerinin işlerini gösterebilirsiniz. "Bir anneyi nasıl hazırlarsın" konusunu konuşmayı unutma. Genellikle, annemin yardım etmesi ve teşekkür etmesi gereken sorular ailede tartışılmaz.

Tema "Anaokulu"

Gün geçtikçe, anaokuluna gelince, çocuk yetişkinlerin onu rahat ve iyi yapmak için ne kadar emek harcadıklarını anlamıyor. Kafanın ve kantin, öğretmenler ve dadılar, tutsaklar, bahçıvanlar, çamaşır yıkıcılar, temizlik görevlileri hakkında konuşabileceğiniz çocuklarla konuşma yapın. Çocukların anaokulunda rahat hissetmeleri için hepsi günlük çalışıyor. Her kreşte bir öğretmen olacak, egzersiz yapacak, yürüyüşe çocuk yapacak veya arkadaşlar arasında bir tartışmaya varılacak kendi kreşinizi oluşturmaya çalışın. Bu, herkesin oyuncakları ve anaokulundaki şeyleri daha sorumlu bir şekilde tedavi etmesine yardımcı olur, tüm ekibin çalışmalarına saygı duyar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.