SağlıkMüstahzarlar

Doğumda travmalar ne atar veya aday gösterirler yenidoğanlar için "Pantogamum" anlamına gelir?

Servikal omurganın doğum yaralanmaları doğumda bebeklerde sıkça görülür. Patoloji buna böyle adlandırılamaz ve tedavi zamanında başlıyorsa bu konuda korkunç bir şey yoktur. Önemli olan - hastalığa yakalamayın, aksi takdirde bebeğin organizmasının tek başına üstesinden gelemeyeceği problemler olabilir. Bu annenin zamanında fark edemediği sorunlar, ancak nitelikli bir nörolog kesinlikle onu belirleyecektir. Bu gibi durumlarda öngörülen yaygın ilaçlardan birisi yenidoğanlar için Pantogam'tır. Bu oldukça zararsız bir çözümdür.

Çocuğun normal gelişiminden sapmalar genellikle deneyimli hemşireler tarafından fark edilir ve evde rutin muayene yapılır. Anne ve kendisi, öncelikle dikkat edilmesi gereken doğuştan gelen refleksleri test edebilir. Örneğin, çocuğun annesinin annesine koyduğu parmağı ne kadar sıkı tuttuğu. Göz ardı edilemeyecek bir diğer önemli refleks bacaklarda kontrol edilir. Bebeğin annesi tarafından belirlenen eli sıkıca tutması gerekir.

Bu refleksler zayıflarsa, artmış kas tonusunun zamanla azaltılması önemlidir, çünkü bir tedavi kompleksinde yeni doğan bebekler için Pantogam için bir çare yazabilen bir doktora danışmalısınız. Servikal bölge hasar gördüğünde beyn doğru sinyal gönderemez, motor bozukluklar ortaya çıkar ve çoğunlukla tortikolis eşlik eder ve kas tonusu belirgin olarak artar. Ve bu tür kasların büyümesine ve çocuğa doğru fiziksel gelişme zamanı gelmez. Tedaviye zamanında başlamazsan, ciddi patolojiler ortaya çıkabilir; bu daha sonra başa çıkılması daha zor, hatta imkansız olur.

Tedaviye başlamadan önce (yenidoğanlar için aynı "Pantogam"), özel çalışmalar yapmanız gerekir. Bebeğin fontanel üzerinden beyindeki ultrasonun yanı sıra omurga servikal bölgesi de incelenir. Ancak o zaman doktorlar nihai teşhisini koymuş ve uzun bir süre, genellikle birkaç ay sürecek bir tedavi önermişti.

Bir yenidoğan için "Pantogam" tıbbı, gelişimsel değişiklikler önemsiz ise reçete edilir. Ciddi ihlallerde doktor "Korteksin" veya "Cerebralizin" enjeksiyonlarını yazabilir. Ve ayrıca hipoksi varsa, ilaç "Actovegin" ilacı ile desteklenebilir. Bu durumda, Cortexin ve Actovegin enjeksiyonları her gün verilir.

İlaçlara ek olarak (basit durumlarda bile, tedavi Pantogam ilacını içerebilir) yenidoğanlarda fizyoterapi ve masaj yapmak çok yararlıdır. İyi deneyimli bir masör müttefiki esnek bir çocuk vücudu ile gerçekleştirebilir. İncelemelerden endişe etmek ve bebeğe güvenen kişinin vasıflarını sorgulamak sadece gereklidir.

Bir başka çok etkili prosedür, servikal omurganın elektroforezidir ve genellikle uzun süre dersler tarafından yapılır. Tedavi süresince, iyileşme dinamiklerini izlemek ve gerekirse tedaviyi değiştirmek için çocuk bir nörolog tarafından düzenli olarak muayene edilmelidir. Örneğin, enjeksiyonlar "Pantogam" ilacı ile değiştirilebilir . Çocuklar için dozaj, tabii ki çok küçük olacak ve genellikle bu şurubu bir şurup olarak reçete ettiler.

Pratikte ilaç "Pantogam" zararsızdır. Tek ciddi kontrendikasyon, çoğu ilaç için kontrendikasyon olan akut (şiddetli biçimde) böbrek hastalığıdır. Bu nedenle, şurup şeklinde "Pantogam" çare, bebeğe hayatının ilk günlerinden itibaren reçete edilebilir.

Uyuşturucu, beyin hipoksisine karşı direnci arttırarak, hem antikorvülsan etkinin yanı sıra hemotropik hem de toksik maddelerin etkisine karşı koyar. Pantogam ilacı, nöronlardaki anabolik süreci stimüle ederek motor eksitabiliteyi azaltırken aynı zamanda zihinsel ve fiziksel aktiviteyi de arttırır ancak ilacı çocuğunuza tek başına vermemelidir. Onu yalnızca bir doktor atayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.