GüzellikBakım ürünleri

Doğal makyaj: ipuçları ve püf noktaları

Makyaj sanatı bir kadın abartmadan tüm hayatını öğrenir. Bu, mükemmelliğe ulaşmanın imkansız olduğu bir alandır - her geçen yıl yeni araçlar ortaya çıkar, eğilimler değişir ve bu nüansların bilgisi her zaman kendini geliştirmeyi gerektirir. Fakat bu, daha doğrusu, her gün uygulanmayan törensel, akşam makyaj sürümlerini ifade eder. Günlük kullanım için doğal makyaj çok daha popülerdir, bu da aşırı dikkati çekmez, ancak aynı zamanda tüm eksiklikleri giderir.

Böyle bir gündüz makyajını uygulamak, genellikle, bir kadından, muhteşem bir akşam versiyonu yaratmaktan çok daha büyük bir beceri gerektirir. Sonuçta, görünüşümüzün gün ışığından daha şiddetli ve gerçekçi bir düşmanı yoktur . Acımasızca en ufak cilt kusurlarını vurgular, gölgeler veya pudra uygulanmasında herhangi bir ufak hata yapmaz, bu nedenle doğal makyaj İstisnai doğruluk gerektirir.

Gündüz makyajını uygulamak için temel kurallar .

  • Doğru ışık. Gündüz makyajı yalnızca gün ışığında yaratılır - bu değiştirilemez bir kuraldır, ihlal kaçınılmaz olarak görüntünüzün hırpalamasına ve kişinin "yorgun" olmasına yol açacaktır.
  • Temizleme ve nemlendirme . Doğal makyaj, önceden bir nemlendirici ile nemlendirilmiş temiz bir cildi gerektirir, bu nedenle bir görüntü oluşturmaya başlamadan önce yüzünüzü bir losyon veya tonik ile temizleyin, emdirin ve günlük krem uygulayın.
  • Ton tesisini düzeltin. Çok yoğun bir doku ya da aşırı derecede koyu bir gölge, makyajı gerekli doğallığından mahrum bırakır, bu yüzden gündüz makyajı için cildinizden bir veya iki ton daha seçin - bu yüze yeni bir görünüm kazandıracaktır.
  • Maskeleme. Konsol - kozmetik torbasında mutlaka gerekli olan bir şey, çünkü onunla gözlerin altında koyu renkli dairelerden kurtulabilir, kızarıklığı veya sivilceleri gizleyebilir, genel olarak cildi kusursuz hale getirin.
  • Toz. Kompakt, kompakt toz - Gündüz makyajı yapılırken en iyi seçenek değil. Çatlak kırışıklığı kullanmak daha iyidir - dokusu, doğal bir makyajı düzeltmeye izin verir, tartılmaz.
  • Allık. Sadece hafif, doymamış tonlar ve yalnızca küçük bir miktar, aksi takdirde makyaj hemen acımasızca ve kaba olur.

Göz makyajı gelince , çoğu burada gölgelerine bağlıdır, çünkü kahverengi gözlerde doğal görünecek olan şey yeşil veya mavi saçma görünebilir.

Kahve gözleri için doğal makyaj

Uygun renk tonlarının seçimi, yalnızca gözlerin gölgesine değil aynı zamanda saç rengine de bağlıdır. Koyu kahverengi gözlerin sahipleri pembemsi, kremalı veya kahverengimsi mat gölgeleri seçmeli ve açık kahverengi, hafif şeffaf gözler için şeftali, bej ve krem tonları mükemmel. Saç rengine gelince, kahverengi gözlü sarışın pastel veya altın gölgeler için uygundur, kahverengi saçlı kadınlar gözlerini pembemsi ve kahverengimsi renklerle boyamakta avantajlıdır ve brunetler zeytin, çikolata ve gri göz farı farklı sürümleri için idealdir.

Yeşil gözler için doğal makyaj

Yeşil gözler çok parlak ve etkileyicidir, bu yüzden doğru makyajı yaratırken renk paletinin seçimine dikkatle yaklaşmanız gerekir. Onları çok parlak renklerle vurgulamayın ve iris renginde bir makyaj yapın. Ana rengin pembemsi bir tonunda kalması, bunun üstünde geçişlerin yerlerinin dikkatli gölgeli olması, grimsi, şeftali veya kahverengimsi tonların tonlarını uygulamanın daha iyi.

Her neyse, gözlerdeki renk ne olursa olsun, gündüz makyajında siyah renk çok parlak gözüktüğü için, gündüz makyajının ana kurallarının gölgelerde ideal bir gölgelendirme ve kahverengi astar ve rimelin kullanılması olduğunu hatırlamaya değer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.