SağlıkDişçilikte

Diş Apse: Belirtileri, nedenleri ve tedavisi. yirmilik diş çıkarma sonra Apse

diş abseleri - zonklama eşliğinde sakızlar, içinde cerahat ciddi hastalık bir belirtisidir. Onun merkezi genellikle kök kısmında lokalize edilir. Tedavi edilmediği takdirde, hastalık süreci kemik de dahil olmak üzere, bitişik alanlara, yayılabilir. Hastalık bulaşıcı bir karakterdir ve yana onun komplikasyonu insan hayatı için tehlikelidir.

patoloji Sebepler

Diş apsesi genellikle tedavi edilmemiş diş hastalığı arka plan üzerinde gelişir. Bunlar diş eti iltihabı, Dişözü, çürüğü bulunmaktadır. Bu hastalığın diğer nedenleri arasında, doktorlar aşağıdaki noktalara dikkat edin:

  • mekanik hasarı;
  • bulaşan enfeksiyonlar kan dolaşımına;
  • oral mukozaya hasar görmesi;
  • kaynar;
  • Enjeksiyon sırasında enfeksiyon.

Bu faktörler diş minesi ve dokuların bütünlüğünü yok neden olabilir. Bunun bir sonucu olarak, patojenik mikroflora bir enflamatuar süreç vardır, hamura erişim alır. Bu şiddetli ağrı eşlik eder. hamuru öldüğünde, rahatsızlık uzağa gider. Değilse - diş apsesi gelişir, yeni dokuyu yok ve uzak kendi sınırları dışında yayılıyor.

semptomlar

Patolojik sürecin başında en önemli delili görevinde ağrıyan gibi davranır. Bu diş basarak arttırılır. Bir süre sonra şişer sakızlar etrafında, küçük mühür oluşturur. Hastanın durumu hızla kötüye gidiyor. Artan lenf düğümleri, ateş, iştah azalır. ağızda acı bir tat ve kokuşmuş karakteristik bir kokusu vardır.

Otopsi apse doktorların yardımı olmadan, kendiliğinden olabilir. Bu ağrılı sendrom ortadan olarak, şişme azalır. Spontan diseksiyon apse insan sağlığı için tehlikeli. Bu durumda, patolojik sürecin yeni alevlenme olasılığını arttırır.

diş apsesi Çeşitleri

Hastalığın sınıflandırmada dikkate enfeksiyon kaynağı ve iltihaplı işlemin doğasına lokalizasyon bölge sunar düşünülmektedir. periapikal ve periodontal apse diş: nedenle hastalığın iki tür tanımlamak mümkündür. Her hastalığın belirtileri formları belirtilmiştir.

Yumuşak dokuya enfeksiyonun yayılmasını eşliğinde Periapikal apse. hasar gören alveoler kemik ile bu patolojik proses bulamaçta. Soğuk veya sıcak yiyecek hasarlı alana sahip İletişim deşarj akımını andıran şiddetli ağrıya neden olur.

Periodontal apse donuk ağrı, pürülan akıntı ile karakterize edilir. Basınç uygulandığında etkilenen diş rahatsızlığı yoğunlaştırır. Enflamatuar süreç, genellikle halsizlik izlemektedir. Hastalar ağız boşluğundan ateş, titreme ve kuvvetli pis koku şikayetçi. Eğer hamuru içinde enfeksiyon penetrasyon önce apse açarsanız, diş kaydedilebilir.

yirmilik diş çıkarma sonra Apse

Hastalık kesinlikle kimse çene bölgesini etkilemek, ama çoğu zaman çiğneme gelen ve muzdarip olabilir yirmi yaş dişinden. Son derece hızlı bir şekilde yok etti. Bu durumda, hastalık ve eksikliği geliştirme çürük öncesinde ağız hijyeni. Bilgelik diş yıkmak başlıyor, doktor silmek için karar verir. yaralı bölgelere Ameliyattan sonra ağız boşluğunun apse irin etyolojiyi başlayabilir. Iyileşmemiş yara bakterilerin yaşam aktivitesi için uygun bir ortamdır. Bu nedenle, onun yerine hızla apse oluşmuş. Tedavi edilmediği takdirde komşu dokulara yayılır.

Bir apse belirtileri yirmilik diş çıkarıldıktan sonra gece gündüz her ikisi için kafa karıştırıcı olabilir. Hastalar genellikle ağrılı rahatsızlık ve ateş şikayetçi. hastalığın birincil nedeni doktorun tavsiyelerine hastanın ihmalkar tutum olarak kabul edilir. Eğer patolojik bir süreç çalıştırırsanız, hatta güçlü antibiyotikler yardımcı olmayacaktır. apse tedavi sonrasında kaldırma arasında yirmilik diş oluşur iki evreleri. Başlangıçta, doktor apse açıp sır gelen boşluğu temizlemek gerekir. Daha sonra hasta, anti-inflamatuar tedavi atanır.

antibiyotiklerle çıban tedavisi

Bir kez teşhis, hasta is reçete antibiyotik. Ana amacı - enfeksiyon kurtulmak için. Ayrıca, böyle bir terapi doğal diş korumak ve komplikasyonları önlemek amaçlanıyor. Ne ilaçları bir diş apsesi tedavisinde kullanılan?

  1. "Amoksisilin". İlaç bakteriyel kökenli enfeksiyonların tedavisinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İlaç patojenleri öldürmek, ama onun üreme durur etmez.
  2. "Metronidazol". Bu araç, anaerobik bakterilerin neden olduğu bulaşıcı işlemlerin tedavisi için kullanılır.
  3. "Klindamisin". ilaç penisilin antibiyotikleri grubundan alerjisi hastalar için reçete ediliyor. Bu nedenle enfeksiyon ortadan bakteri büyümesini engeller.
  4. "Penisilin". Bu ilaç genellikle tanısı olan hastalara reçete edilir "bir diş apsesi." Antibiyotikler benzeri farmakolojik etki beta-laktamaz inhibitörleri ile bağlantılı olarak kullanılabilir.

Yukarıda belirtilen ilaçlar sadece reçeteyle alınmalıdır. kullanımları haklı ise, enfeksiyon hızla yayılmaya başlar. diş kaydet çok problemlidir. Bu nedenle, hastalar cerrahiye başvurmak gerekir.

apse sonra diş çıkarma

Cerrahi müdahale, öncelikle enflamasyon kaynağının çıkarılmasıyla yöneliktir. Bu prosedür, doldurma veya taç azalır sonra gerçekleştirilir drenaj için atanır. Drenaj özü sonra oymalı diş dişçi temizler ve özel bir çözüm ile ortaya çıkan irin boşluğu dezenfekte olmasıdır. Gelişmiş vakalar genellikle bu prosedürle ile tedavi edilemez. Bu nedenle tedavi dişin çıkarılması ile başlatılır, ve daha sonra alveol içinden boşaltılmasını.

irin o tek seferde temizlenemez o kadar çok ise, küçük bir insizyon attım ve drenaj hasarlı bölgede yüklenir. Bunun sayesinde, inflamasyon içeriği yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Daha iyi yara için fizyoterapi veya yıkama kursu reçete hastaları şifa.

olası komplikasyonlar

Başka bulaşıcı hastalıklar gibi, diş apsesi tatsız komplikasyonları verebilir. Hasta semptomları yok sayar ve tıbbi yardım isteyin yoksa, etkilenen molar kök giderek sönümlenecektir. Rahatsızlık ve ağrı azalır, fakat patojen komşu doku ve çene kemiği yayılan, geliştirmeye devam etmektedir. kan dolaşımı enfeksiyonu, hızla önemli iç organ sistemlerinde komplikasyonlara neden vücuda yayılır. En tehlikeli sonucu olarak kabul edilir bir beyin apsesi ve menenjit.

hastalıkları önlemek için önlemler

Diş apsesi, genellikle muamele edilmemiş çürük arka plan üzerinde gelişir. Bu hastalık derhal patoloji dişlenme, onların tanımlama için diş hekimine düzenli ziyaretler tedavi edilmelidir önlemek için. Öte yandan, hiç kimse ağız bakım temel kuralları maddeyi iptal etti. Dişçiler, diş fırçalama günde iki kez tavsiye özel kremi kullanın. Tedaviden sonra ağız boşluğunda enfeksiyon önlemek için, kanıtlanmış sağlık tesislerine yalnızca geçerli olmalıdır. Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.