SağlıkMüstahzarlar

İncelemeler, analoglar ve kullanım talimatları "Abrola"

Öksürük için para arayan tüketicilerin tüm yeni ilaçları denemesi gerekir. Tedaviye yönelik bu yaklaşım doktorlar tarafından önemsiz sayılır. Sonuçta, bir uzmanı ziyaret etmeniz ve durumunuza uygun bir randevu almanız daha iyi. Genellikle, doktorlar "Abrol" ilacı reçete eder. Kullanım talimatları aşağıda dikkatinizi çekecektir. Kompozisyonu çocuklarda ve yetişkin hastalarda kullanmanın özelliklerini öğreneceksiniz. Ayrıca, hangi preparatların incelemeler ve analoglar içerdiğini öğrenebilirsiniz.

Abrol nedir?

Bu ilacın kullanım talimatı, ilacın iki farklı biçimde mevcut olduğunu gösterir. Bu formülasyon, çocuklarda ve yetişkinlerde kullanım kolaylığı için sağlanmıştır. Bebekler daha sık süspansiyona alınırlar. 6 yaşından sonra ise tablet kullanabilirler.

İlacın etken maddesi ambroksol hidroklorürdür. Bir tablet, bu bileşenden 30 miligram içeriyor. "Abrol SR" adlı kapsül var. Kullanım talimatında, içeride 75 mg ambroksol bulunabileceğini söylüyor . Şurup, 30 ve 15 mg olmak üzere iki dozda mevcuttur. İlacın türüne bağlı olarak, ek bileşenleri de içerir.

Tarif edilen yöntemlerin değiştirilmesi: analoglar

Tanımlanan tıbbın etken maddesi olduğunu zaten biliyorsunuz. Bundan hareketle, tüketici bağımsız olarak bir yedek seçebilir. Bununla birlikte, doktorlar bunu yapmalarını tavsiye etmez. Uzmanlar, atama ile yapılan bu tür manipülasyonların sadece olumsuz tepkilere değil, aynı zamanda kötüleşmesine neden olabileceği konusunda uyarıyorlar.

Tanımlanan ilacın tam analogları aşağıdaki ilaçlardır: "Lazolvan", "Ambrobene", "Khaliksol", "Flavamed" ve benzeri. Bütün bu ajanlarda ambroxol var. Ancak, bunları almadan önce, bu maddenin dozaj dikkate değerdir.

İlaç nasıl çalışır?

Hazırlık talimatı nedir? "Abrol" - mukolitik, balgam söktürücü ve likör inceltici ilaç. Aktif madde aktif olarak bronş ve akciğerlerin salgılanmasını etkiler. Bu yapıların etkinliğini arttırır. Sonuç olarak, yapışkan ve yapışkan balgam sıvılaşır ve bronş ağacından ayrılmaya başlar .

Uyuşturucu öksürdü. Ancak, paroksismal hale getirmez. İlaç hakkında "Abrol" kullanım talimatlarına göre sulandırılmış balgam, bronşları azaltarak solunum borusundan kolayca çıkarılır. Kuru olmayan verimli öksürük aynı zamanda nemli ve hafif hale gelir.

İlaçun anestetik ve anti-inflamatuar etkiye sahip olduğuna dair kanıtlar vardır. Tedavi sonucunda hastalar boğaz ağrısının azaldığını farkediyorlar ve doktorlar inflamatuar süreci ortadan kaldırmayı teşhis ediyorlar.

Tedavi Endikasyonları

Kullanma talimatları "Abrol" (şurup) ilacı hakkında ne anlatıyor? Özet, ilacın önleyici amaçlarla kullanılmadığını gösterir. Bileşim sadece patolojinin tedavisi için endikedir. Bir ilacın verildiği durumlar şunlar olabilir:

  • Bronşlarda hırıltılı solunum varlığında verimli olmayan öksürük sağlayın;
  • Akut ve kronik, aynı zamanda obstrüktif bronşit;
  • Farklı kökenli pnömoni;
  • Mukusun solunum yollarından ayrılmasında güçlük.

Bildiğiniz gibi ilaç iltihaplanmayı giderir ve boğaz ağrısını ortadan kaldırır. Bununla birlikte, bu endikasyonlar, tarif edilen kompozisyonun kullanımı için dolaylı yollardır.

Kontrendikasyonlar hakkında bilgi

İlaç "Abrol" (tabletler) kullanım talimatı ne demektir? Ek açıklama, bu ilaç biçiminin 6 yaşın altındaki çocuklara verilmediğini söylüyor. Gerekirse, böyle bir terapi kapsülleri şurup ile değiştirmelidir.

İlaç kullanımına kontrendikasyon, bir veya daha fazla bileşen bileşene aşırı duyarlılığın varlığıdır. Bileşim, plasental bariyere nüfuz edebilir ve fetüsü etkileyebilir. Gebeliğin ilk yarısında tarif edilen ilaç kullanımı önerilmemektedir. Gerekirse, 30 hafta sonra alınabilir. Emzirme döneminde, tedavi gerekliyse, emzirmenin durdurulup durdurulmayacağına karar vermek gerekir. Öksürüğü bastıran bileşiklerle aynı zamanda "Abrol" alması kesinlikle yasaktır. Bu kombinasyon ile mukus birikimi ve şiddetli pnömoni gelişme olasılığı vardır.

Tablet kullanma yöntemi

İlacın talimatı hastaya "Abrol" (tablet) ilacı hakkında ne anlatıyor? Ek açıklama, 6 ila 12 yaş arasındaki çocuklar için, ilacın 30-45 mg ambroksola dozunda verildiğini bildiriyor. Bu miktar 1-1.5 tablete denktir. Bir günde iki ila üç ilaçlar uygulanır.

12 yaşından ve yetişkinlerden sonra günde üç kez 90 mg ambroksol gösterilmektedir. Bu miktar, "Abrol" ilacının 3 tabletine eşittir. Bir doktor tarafından aksi önerilmediği sürece, çocuklardaki ve yetişkinlerdeki tedavi süresi 5 günden fazla olmamalıdır.

"Abrol SR" ilacının ilacın olağan formundan neredeyse üç kat daha fazla aktif madde içerdiğine dikkat edin. Bu nedenle doğru dozu hesaplamak gerekir. İlacın kullanılmadan önce dikkatli bir biçimde ek açıklamayı ve bileşimi inceleyin.

Süspansiyon uygulaması

Çocuklar için "Abrol" (şurup) ilaç talimatı ne anlama geliyor? Ek açıklama, ilacın bebeklerin ve çocukların 6 ila 12 yıl sonra alabileceğini bildiriyor. Bununla birlikte, doktorun reçete ettiği ilacın hangi bölümüne dikkat etmeniz ve mevcut tıp ile doğru bir şekilde karşılaştırmanız gerekir.

2 yaşın altındaki çocuklara günde iki kez 15 mg süspansiyon verilir (ilaç biçimine bağlı olarak 5 veya 2.5 ml'ye eşdeğerdir). İki ila altı yaşları arasındaki çocuklara günde 22.5 mg ambroksol dozu verilir ve üç doz verilir. Çocuğun 12 yaşına gelmeden önce, ilaç günde üç kez 10 mg aktif madde reçete edilir. Yetişkinler 30 mg ambroksola'yı günde üç kere süspansiyona alırlar.

"Abrol" adlı uyuşturucunun incelemeleri

Çocuklar ve yetişkinlerin kullanım kılavuzunun "Abrol" ilacı hakkında ne söylediklerini öğrendiniz. Bazı tüketiciler yan etki geliştirme olasılığını bildirmektedir. Bunların arasında en yaygın olanları ateş, kaşıntı ve ürtiker şeklinde alerjik reaksiyonlardır. Daha seyrek olarak diyare, kabızlık veya mide bulantısı ve ardından kusma ile ortaya çıkan bir sindirim bozukluğu vardır.

Hastalar, "Abrol" (tablet) adlı çocuk talimatının bebeğe bu formu vermesine izin verdiğini söylüyor. Bununla birlikte, doktorlar, bu tür bir tedaviyi yalnızca süspansiyon kullanımının kontrendike olduğu durumlarda kabul etmektedir. Bu durumda ilacı ezmek veya az miktarda suyla karıştırmak gerekir.

Doktorlar terapi sırasında mümkün olduğu kadar çok su içmeyi düşünüyorlar. Bu ekleme, öksürük bronş ağacının duvarlarından ayrılacağından balgamını hızla yumuşatmanızı sağlar. İlacın uzun süre kullanılması durumunda aşırı doz belirtileri olabilir. Bu yüzden uzmanların tedaviye başlamadan önce bir doktora danışmaları şiddetle tavsiye edilir. Genellikle, doktorlar aynı anda antibakteriyel ve antiviral ajanlar şeklinde ek ilaçlar reçete eder.

Sonuç olarak ...

İlacın "Abrol" (şurup) alması ne kadar doğru? Çocuklar ve yetişkinler için kullanım talimatları dikkatinize sunulmuştur. Bununla birlikte, sıklıkla doktorlar bireysel bir tedavi rejimini önerir ve bağımsız olarak bir dozaj seçerler. Bu düzeltme yaklaşımı, tedaviden maksimum etkiyi elde etmenizi sağlar. Bu tür ilaçların kullanılmasına ihtiyacınız varsa, o zaman doktorlarla iletişim kurduğunuzdan emin olun ve tavsiyeler alın. Belki de, tarif edilen bir ilacın analogunu seçebilen sensin, bunun bir incelemesi de yukarıda belirtilmiştir. Başarılarınız ve sağlıklı olmanız!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.