ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Dengeleme valfi: işletim prensibi. vanayı Dengeleme: sınıflandırılması, türleri, kuralları tesisatın

Ne olursa olsun ısıtma sistemi, bu belli bir şekilde yapılabilir bir yapılandırmayı gerektirir. Bu, bazı bölgelerde parametreler yerleşime yakın olduğunu sağlamaktır. Bu da verim elde etmek kılar. ayarlamak için, çok çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz, ancak en yaygın ve modern makalede sunulan prensip hangi bir dengeleme valfi vardır.

Gerek kullanma

Isıtma sistemleri hidrolik ayardır dengeleme ihtiyacını göstermektedir. Bu idarelerin amacı getirmektir su akışı ısı sadece gerekli miktarı her radyatöre temin edilecektir, yani arzu edilen bir değere devresinin ayrı dallar üzerinde. basit sistemler söz konusu olduğunda, gerekli su akışı uygun bir şekilde seçilmiş boru çapları ile sağlanır.

Karmaşık sistemlerde kullanılması

işlerinde karmaşık sistemler uygun miktarda su akışının açılması oranı sağlar özel pul ayarlanması için sağlar. Bu yöntemler, eskimiş olan hemen dengeleme valf tesisi olarak ifade edilir modern yöntem kullanılır. Bu cihazlar, soğutucu akış ayarı yapıldığı yoluyla manüel vanalar vardır. mekanizma parçaları, bu amaç için kullanılan akış çakışan bir tamamlayıcı sahiptir.

Çalışma prensibi

Bir kez için kullanılan, lokalize valfi dengeleme, aşağıda tarif edileceği prensibi, cihaz yüklemeye hazır olabilir. Isıtma sistemi dengeleme prensibini anlamaya başlamak için. Bunu yapmak için, birkaç radyatör, enerji tüketici olarak son hareket vardır çıkmaza, gönderebilirsiniz. bunlara Borulu tasarım sıcaklığına önceden ısıtılmış soğutucu akışkanın belirli bir miktarda beslenir. Bu uzay ısıtma için gerekli olan ne kadar ısı bağlı kararlıdır.

Manuel dengeleme valfi radyatörler yoksun durumda kullanılır termostatik vana ve kalıcıdır bunların her biri için su akış hızının. ortak ray kesilebilir konumda, geri dönüş borusu cihazı Bahsedilen. Bu istenilen hıza valfi tutan, gerekli ölçümleri yapmak için izin verir. kontrollü bir branşta suyun belirli sabit akış güvence altına alınacaktır. Ancak, kullanıcılar sık sık termostatik düzenleyiciler radyatör yüklendiğinde akış hızı değişir, oluşabilecek ki karşılaşıyoruz. Bunlar, oda ısıtma yoğunluğunu kontrol etmek ve gelirler miktarının azaltılması, su bir engel oluşturmak için tasarlanmıştır. Ters ortak kanalı soğutma suyu hacmi akış hızı değişir olarak.

kayıt için

Manuel dengeleme valfi hücre sayısı azdır ve 5 adet bulmuyor zaman istenen etkiyi sağlayacak soğutucu belli bir miktar sağlayacaktır. Biz termostatlar düzenlenmesi kapsamını sınırlamak, mevcut düzeni kolayca ayarlanabilir. radyatör sayısı artık söz varsa, bunlar yarış gidin. ilk pil üzerine monte edilir termostat ikinci radyatördeki akış artışa neden olacaktır soğutucu akım örtüşür. Bu akış üçüncü radyatör ve benzeri gider, vanayı kapatacak. Sonuçta bu iş diğerleri soğuk kalırken bazı bataryalar dolayısıyla dengesizlik dallar olacak, çok serin olacağı gerçeği yol açacaktır. Otomatik dengeleme valfi ısıtma cihazları yeterli sayıda yükseltici ya da dal üzerinde monte edilmelidir, ancak o zaman sistem iyi çalışacaktır.

bir radyatör sayıda yükseltici üzerinde valf çalışma prensibi

Yukarıda tarif edildi koşullarda otomatik dengeleme valfi kullanacaksa, eylem ilkesi biraz farklıdır. valf ayarlama sonra maksimum nominal akış hızında gerçekleştirilir. Her türlü termostat akü sıcak su tüketimini azaltacaktır iken Operasyonda, basınç sitesinde büyüyecek. termostatlara geri kalanı çalışmaya zamanım yok iken kılcal tüpten Otomatik kontrol ivme kazanması, bu suyun akışını düzenleyerek, cihaz hızlı cevap sağlayacak, akış örtüşmeyen ve sistem hidrolik olarak dengeli olacaktır.

sınıflandırma

vanayı dengeleyen prensibi o geniş satışa sunulmuştur, yukarıda tanımlanmıştır. bir satın alma yapmadan önce, sınıflandırma anlamamız gerekir. Böylece, yerleştirme noktasında sistemin tasarım parametreleri dikkate almaya gerek seçerken. Usta çalışma ortamı ve itibari parametresinin maksimum basınca dikkat gerekir ve dikkate arz ve dönüş devresinde basınç farkını almak.

valfi ile ilgili olabilir ya da başka bir sınıfı, kullanım alanına bağlı olarak değişir. Böylece, cihazlar endüstriyel tesislerde bireysel konut inşaatı, konut ve toplumsal hizmetler, nesneler üzerinde ve ana boru hatları alanlarında kullanılmaktadır. valf dengeleme, cihazı satın almadan önce bilinen gereken ilkesi, klima, sıcak ve soğuk su temini, soğutma veya ısıtma için tasarlanmış boru hattı sisteminin tipine bağlı olarak seçilebilir. Diğer şeylerin yanı sıra, tarif edilen cihaz, buhar, su veya glikol çözeltisi, soğutma sıvısı türüne göre ayırt edilir. türüne göre yükleme vanalar, sabit ve ayarlanabilir ayrılır.

valf ana tip

Eğer vana MSV dengeleme ilgileniyorsanız, diğer modeller arasında, bunu, sistemin bazı parçalarını ve tüm boru hattı özelleştirmek basıncını belirlemek ve kontrol noktalarında ortamın akış hızı kolaydır hangi vasıtasıyla, Elle ayar cihazı görebilirsiniz çeşitli satışa sunulmuştur. kılavuzu dengeleme valfleri kullanılarak çalışma sıvısından serbest, ayrı ayrı kısımları devre dışı bırakabilir. önemli avantajı düşük maliyetli, ancak bazı eksikliklere dikkat edilmelidir. Sadece ortalama hesaplama DC parametreleri için denge belirleme yeteneği - tuşu arasında. su sistemlerinde meydana akış salınımları da dengeleme kırılabilir.

kimin fiyat Otomatik dengeleme valfi 6000 ruble olduğunu ve otomatik olabilir, bu sırt ve giriş devresi üzerine monte edilmiştir. valf başka tür ortamının sıcaklığını ayarlamak için bir fırsat sağlar.

Özel özellikler

Eğer bir dengeleme valfi "Danfoss" satın almaya karar verirseniz, o aslen tesisatın özelliklerine aşina olmalıdır. önce ve cihazı ardından ölçümlerin doğruluğunu sağlamak için virajlarda yoksun boru bölümlerini konumlandırılmalıdır. uzunluk çapına bağlıdır. Önceki valf düz boru uzunluğu, iki ya da daha fazla çapları olmalıdır valf uzunluğunun aşağı akış boruları 5, çapına eşit olmalıdır. Valf "Danfoss" dengeleme yüklerken dikkate bu önerileri yapmazsanız, ölçümlerdeki hata% 20'ye kadar olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.