Entelektüel gelişimiAstroloji

Cüce gezegen Plüton

Bizim için en ilginç ve bazen korkutucu ne olur? Gizli. Keşfedilmemiş. Açıklanamaz. Ve bu kesinlikle her alanda uygulanır. Hatta alanı. Daha doğrusu, özellikle uzay. uzay olduğundan cevapsız sorular sayısız doludur ve tahmin edilemeyen ve bilinmeyen bize korkutuyor. Bunlardan biri, sırlarını çeken Plüton - gezegen 1930th keşfedilen güneş sistemimizin, en uzak olduğunu. Her ne kadar daha sonra, 1914 tarihli eski fotoğrafları, okuyan, bu gezegen daha gören.

Hatta belirlemek için yeterli bilgi sağlamak halen devam etmekte olan gözlemler,: Plüton - gezegen, ya da değil? Bu pyatnadtsatizvezdnoy değerine sahip bir yıldız gibi görünüyor. Mars, belki de bu bizden aynı uzaklıkta bulunan, benzer bir parıltı olurdu. Bu Plüton Mars'ın bir büyüklüğe sahip olabileceği anlamına gelir. Gezegenin çapının daha doğru değerlendirme 1950th verdi. J. Kuiper çevirmek "Bizim ölçümleri "Eğer 23.", çap 2.900 km olacak, ifadesinde, 0 açısal çapı ölçmek başardı.

1968 yılında, 28 Nisan'da, 29, 12 gözlemevleri Plüton başka yıldız, büyüklük onun eşit geçecek bekledi. Fikir Kuiper boyutunda yanlış alınmadıysa, Plüton kapatmak zorunda olmasıdır. Ama parıltı zayıflamış değil. Ve o Plüton çapı en fazla 5500 km söylüyor. Plüton'un kütlesi daha da zor hesaplamak oldu. elindeki Sahabeler, onun etrafında kuyruklu aktarılmaz.

Amerikan astronomlar R. Duncombe P. Seydelmanom E. Jackson ve işin büyük yapılmıştır B. Klepchinskim Polonyalı astronom: onlar 1868 yıl 1846 dönemi için Neptün Statüsü 5426 gözlemlerini işlenir ve öğrendim: Plüton'un kütlesi, ilgili yeryüzüne olduğunu 0.11. Bu Mars kütlesidir, ancak Pluton'nun Mars daha azdır. Ona bunun için alınması yaklaşık 5500 km kütle çapı hesaplanır ve ortalama yoğunluğu Plüton elde - 8 gr / cm ^ 3, ve aslında çok fazladır. . 1978 yılında J. Christie beklenmedik bir keşif yapar: o eski fotoğraflar Plüton içinde bulur. Açılış konfirme dört metre reflektör gözlemevi de Cerro Tololo. Yani uydu tedavisi ve yardımcı Plüton kütlesini belirlemek için: 1.1 10 ^ 25 g ve bu - bizim Dünya'nın kütlesinin 1/500! Ve yeni bir uygulamaya yol açtı bu hesaplamalar: sistemimizin gezegenleri arasında Pluto küçüğüdür!

İyi ısı, teorik olarak, bu sıcaklıkta yaklaşık olarak 40 K ile, yoğunlaşma metandır olmalıdır. Bu metan buz iyi Pluto üzerinde olabileceği anlamına gelir. 1977 yılında gözlemler varsayımı teyit: kızılötesi tayf nihayet karakteristik bantları düşünün izin verdi. Biraz önce, 1970, 60 santimetrelik yansıtıcı şeritleri ile demir emilim izleri ile benzer olduğu bulunmuştur. 1930th yılında 12 Mart başka bir mesaj vardı: Neptün ötesinde bulunan uzun vadeli keşif ve araştırma Lowell ilgilenen gezegen, yeni, bilinmeyen nesnenin keşfine nihayet açtı, onun yedi hafta yörüngesi ve hızı sürekli gezegenin yörüngesinin ötesinde bulunan, vücuda karşılık Neptün, Lowell ile gösterilen bölgede büyüklüğü - on beşinci. Gezegenin hareketi bizim güneş sistemimizin karanlık, dış bölgelerindeki gerçekleşti beri, gezegen Plüton, ona en uygun - Yakında astronomik dünya, öyle gezegenin adını vermek karar verildi. İlk iki harf başlığında kullanılan - bilinmeyen bir gezegenin varlığını iddia baş harfleri Persivallya Lowell, henüz yayınlanmamış tahminler sonra bir yıl ölen.

Plüton'un keşfi 1919 yılında gerçekleşebilir. Müdahale kazası. Sonra Milton Hyumansonom, gezegenin konumunu hesaplamak mümkün hale konumunu ve gezegenin elde görüntüleri mümkün alanını fotoğrafları çekildi. Görüntünün kısmında emülsiyonu vurmak ve varlığını kanıtlamak için ilahi bir bedenin mümkün değildir. Plüton güvenilir Plüton ve yörüngesinden varlığı hakkında bilerek Zaten 1930th içinde ... keşfedilmeyi bekliyordu, daha önce alınan görüntüleri tespit etmek mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.