Ev ve AileGebelik

Çocukların halk ilaçlarında Öksürük tedavisi

Öksürük - öncelikle vücudun bir savunma reaksiyonu olduğunu ve vücut hava yolu boşluğunu üreten çocuğu yardımcı olabilir. irritan veya patojen öksürük mukoza üzerinde alır ve bu noktada onlardan kurtulmak için vücudun bir girişim olduğunda Bir öksürük refleksi genellikle. mukus yabancı solunum yolu tüm parçaları üzerinden tahrik (burun, gırtlak, soluk borusu, bronş ve akciğer) ile hava yolları kaplı özel kirpikli epitel.

kasların kasılması Paroksismal denilen öksürük, bitirmek için bu süreci yardımcı olur. gövde herhangi bir sıradan solunum hastalığı pnömoni dönüştürülebilir böyle bir şekilde saflaştırılmış değilse. Tabii ki, öksürük gereklidir, ancak balgam getiren sadece ıslak, bir. Diğer öksürük türleri - can sıkıcı havlayan, kuru, paroksismal, zararlı ve yorucu hasta çocuk vardır. Eğer çocuklarda öksürük tedavisi başlamadan önce Yani, onun oluşum nedenini belirlemek için gereklidir. Uzman, gereken hastalığın klinik tablo soğuk hazırlıkları tayin bağlı ve çocuklarda ıslak veya kuru öksürük tedavisinde belirlemek için.

Öksürük refleksi solunum yollarını temizler beri vücudu teşvik edebilir kötü tasarlanmış anti-öksürük enfeksiyonla mücadele edemez ve hastalık komplikasyonları neden olacaktır. öksürük tedavisi çocuklarda çocuğun sürecini kolaylaştırmak ve mukoza zarını temizlerken baskıyı çıkarmak vücut yardımcı olur. ilaç, tedavi ve halk ilaçları için iyi yardımına ek olarak. tavsiye etmek öksürük tedavisinde daha bir çocukta, bazı tarifler vermek:

soğan, pirzola -vzyat yarım kilogram ve karıştırın 400 ile gr. şeker, bütün bu çıban kısık ateşte üç saat sonra 50 gr ekleyin. bal. Eğer bir bardak gereken araçları tutun ve günde 60-90 ml yedikten sonra vermek;

şeker ile karıştırıldığında -sok lahana iyi bir balgam söktürücü olduğunu. Bu günde birkaç kez bir çay kaşığı içmeli;

Yemeklerden önce günde 3 kez alınması gereken elecampane veya meyan kökü köklerinin öksürük kaynatma yardımcı olur;

-en yaygın halk reçete - bir siyah turp, harika söktürücü, o çocuklarda öksürük tedavisi için idealdir. Dikkatlice sonra, üst turp kesti duvarı zarar vermemek için, bıçağın ortasında delik kesilmelidir. Bu tatilde turp günde 3-4 kez, balda suyu yaymak yemeklerden önce meyve suyu almaya ne zaman, bal, yarım çay kaşığı koymak. yatmadan önce bu suyu çekmek için özellikle kullanışlı, ertesi gün özsu için delik büyütebilirsiniz durmayacak suyu serbest bırakılana kadar durmaya devam;

- halk tıbbında çok ilgi taşlama ve sıkıştırma verilir, bunlar çocuklarda öksürük etkili bir tedavi yürütmek. Gres bal lahana yaprağı, yatmadan önce bebeğin göğsüne takmak, çocuk o zaman iyi bir wrap gerekir. öksürme veya ayı porsuk yağ dokunmazsan iyi yardımcı.

Çocuklar genellikle öksürük çocuk buna alerjik değilse, her zamanki inek sütü ısıtmak yardımcı olabilir. Süt Eğer kabartma tozu ve bal biraz eklemek gerekir. dikkatle çocuğun yemek için öksürük saatinin tedavisinde, öksürük hafifletmek ve balgam söktürücü etkiye vermek yardımcı gıdalar almak. Bu üzüm suyu ve içecek vererek önerir haşlanmış kızılcık, lingonberries ve kızılcık. Çocuk gündüz 10-12 kez öksürük ise, o zaman, çünkü hafif bir artış genellikle havanın en kirli bölümünü içine çektiği bir çocuk olarak, ince, bu yüzden küçük bir çocuk öksürük hava yollarının açık bir tepki olabilir ve özellikle gerekli değildir dert açabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.