Ev ve AileÇocuklar

Çocuk ne boğulma olur? ilk yardım

Ya bebek oyun sırasında küçük ayrıntılar yuttum eğer, öğleden sonra dönemin, anne sütü veya su banyo içinde kırıntısı? çaresizce her tarafta bir bebek sallama Birçok anne, histerik panik düşmek veya gözetimsiz kurban bırakarak hızla ambulans çağır. durumlar farklıdır, ama her zaman sakin ve tam olarak ilk yardım kurallarını bilmelidir.

beslerken Bebek neden boğuyor?

beslerken Bebek her anne sütüne Yutabilirsin. beslerken Bunun nedenleri bir ağır açlık, bol süt, bebeğin yanlış pozisyon olabilir.

Ağır kıtlık sırasında bebek beslenmesi sırasında boğulma bir bebek sonuçlanan süt yutmak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde emmeye başlar. Bu durumda, genellikle yavaş yavaş yemeye, meme bebeği koymak ve o yavaş yavaş yemeye öğrenir.

Bir kadın bir bebek dokunarak tıkandı bunun sonucunda "çeşme" dökmek başlar süt bir sürü olabilir. Bu durumda, beslenme veya süte eşit alınan önce periyodik süzün veya göğüs çekmeniz gerekmektedir.

Ayrıca, bebek dolayı besleme sırasında yanlış duruş ağız ve burun içine, sıvı boğulmuş. Ağız o göğüs anne üzerinde olmalıdır. pozisyon bağımsız olarak her annenin seçilmelidir: sırt ile pozisyonunda tek bir uygun besleme düz, ikinci - Yalan ve üçüncü - sandalyede eğimli bir konumda.

Bir çocuk beslenmesi sırasında boğulma durumunda ne yapmalı?

Bebek sütüne yuttum, o öksürük ve yardım için anne sinyaller vermektedir başlar (ağlama, öksürme, gürültülü nefes, göğüs yüz çevirirse). Her besleme sıvı burun ve ağzından aktığı çocuğu, boğulma eşlik ettiği zaman Bazen zamanlar vardır. Bu durumda, bir çocuk doktoruna başvurmak gerekir.

bebeği kendin çok fazla süt, tükürük kadar öksürük ve boğulmaya başlar yapamıyorsanız, o zaman aşağıdakileri yapmanız gerekir.

 1. grudnichka tamamen kucaklamak sanki yani Yardıma ihtiyacın, bir bebeği tutarken mide ve çene onu iterek, onun koluna bebeği koyun. Daha sonra, sırt üstü hafifçe öne bebek ve pat eğin. Aynı anda nefes geri yardımcı olur artmış mide ve okşar öksürük, üzerine basarak. taraftan tutmak zor ise, onun uzattığı bacağına bebeğini aşağı yüz ve aynı prosedürü yok.
 2. ilk yardım sağlamak için başka bir yol - aşağı başınızın arkasındaki çocuğu koymak ve iki parmak (sternum bebeğin üzerine işaret ve orta parmak) ile göğüs kompresyonu yapmaktır. Sıkıştırılmış ve dik göğüs verdi. Ağır vakalarda, bu iki yol alternatif.

çocuk üç yıl boğularak ne yapmak gerekir?

Çocuklar bu yaş tat ve gücüne öğelerin tümünü denemek isteriz. Onlar oyun sırasında küçük Devreler yutmak ekmek, et, balık kemik, şeker, meyve ile boğulma, katta vida ve cıvataları bulmak ve hatta kendi tükürük olabilir.

Bu durumda, bir şeyi unutmayın olmalıdır - çocuk, yüksek sesle öksürük zil başlarsa, sen müdahale ve yabancı cisim serbest bırakılmasını takip etmemelidir. Öksürük ve kusma - yabancı cisimlerle temas halinde vücudun koruyucu mekanizmaları. Ve cahil müdahale yabancı cisim daha da düşecek olması neden olabilir.

Bir iskambil baş edemez (boğulma belirtileri gösterdiği: salya akması ve ağzı açık, gürültülü nefes nefese nefes, sakin zayıf öksürük, mavi deri, obhvatyvanie kurbanları boyun), kusturmaya gereklidir. Bunu yapmak için, dil köküne tıklayın ve çocuğun yüzü zemine açıktır.

Bu yardımcı olmazsa, o zaman onun kürek kemikleri arasına elini kenar birkaç kez pats yapmak gerekir. bu pozisyonda çocuğun diğer kol veya bacak uzunluğuna göbek yalan gerektiğini lütfen unutmayın.

Büyük çocuklar için Yardım

Ağırlığı Çocuklar, tek elle tutması farklı bir şekilde ilk yardım sağlamaz:

 • Onu ve toka eller mide alanına çocuğu geri koy;
 • hurma kaburga ve göbek arasında olmalıdır;
 • Bir yumruk el sıkmak diğer fırça kavramak;
 • yanlara dirsek seyreltmek ve sonra aşağıdan yukarıya doğru karın birkaç kez tıklayın.

yabancı cisim sinek kadar bu eylemler kadar tekrarlanmalıdır. Bir çocuk şeker, gıdanın büyük parça, meyve yuttum Bu yöntem kullanılabilir. Bir öğrenci bir balık kılçığı üzerinde boğulma, o zaman ani hareketler yapma ve su ile bol su ile yıkamak ve itmeye çalışan, ekmek kabuğu sopa olamaz.

Eğer kemik görebiliyorsanız bir çocuğun boğaz içine bak, sonra cımbız ile çıkarın. araçlar değilseniz, birkaç dakika içinde kemik çeker cerraha en yakın hastaneye çalıştırın. Derin penetrasyon durumunda bir bronkoskop ile cerrahi müdahale gereklidir.

Bir çocuk ise boğulma, ancak velilere şey demedi?!

Hatta gençler gıda aceleci, yutma esnasında veya kaza olduğunda keskin nefes yoluyla küçük nesneleri (paralar, iğne, vida, boncuk, sakız), oynarken deneme sırasında, odak, yutabilir. Konuyla Yutma, çocukların sıklıkla rahatsızlık başında olmadan ebeveynlerden negatif korkusuyla bu gerçeği gizlemek.

Ama yutulan nesneler iki şekilde gidebilir. İlk durumda onlar bağırsak içine düşmek ve doğal olarak çıkıyor. İkinci durumda yabancı cisim neden yemek borusu, sıkışabilir artan salivasyon. Bu durumda, çocuk göğüs veya karın anksiyete ve ağrı görülebilir.

Ciddi durumlarda, öğrenci, boğmak maviye döner ve dışarı geçebilir. Bir çocuk boğulma ise, ilk yardım çağrısı uzmanları olarak ifade edilir. Hatta panik ve karışıklık durumlarında, hoparlör açık telefon koymak ve profesyonel talimat izleyin.

çocuk bilinçsiz ise

Eğer soluk bebek bilinçsiz bulursanız, ilk şey nefesini kurtarmak gerekir. Onun yüzüne kurban çevirin hafifçe çene kaldırarak başını geriye yatırın. Bu durumda tıbbi bakım olmadan, yapamaz, aynı zamanda çocuk imkansız katılımsız bırakmak. Nefes ise, doktorunuzu arayın ve birkaç saniye içinde nefes kurbanı kontrol edin.

Çocuk ne boğulma ve solunum değilse? Yardım ifade edilir suni solunum ve göğüs kompresyonu. Bunu yapmak için, aynı konumda kurbanı tutmak dial hava ve nazikçe bebeğin ağız ve burun içine nefes verin. Çocukların daha genç, daha az onlar akciğer kapasitesine sahip unutmayınız. Böyle ekshalasyonlar yaklaşık beş yapmak.

Sonraki Göğüs kompresyonu ile iki yapay süre sonu birleştirmek nefes dinlerken bir periodicity (yaklaşık 15 kat göğüs tıklayın). Kollar (bir) zihinsel meme arasında çizilen çizginin altında iki santimetre olmalıdır. Eğer basarsanız göğüs eğmek zorundadır üçte hareketi kuvvetli ve keskin olmalıdır. göğüs arkasında sert bir yüzeye yalan kurbanı masajına ne zaman hatırlayın.

su parkı ve havuzda Yardım

Bir çocuk havuzu ya da küvet, yüzme su parkında su ile tıkanmış olması durumunda ne yapmalı? Dahası, böyle bir trajik durum daha da sadece bir dakika çevirdi sevecen veliler, olabilir. Bazı anneler, hatta onların itaatkar bebek ve ikinci bir kayma için banyoda su altında gidebilir fark yoktur.

Yardım yukarıdaki yöntemlerden herhangi birine sağlanır. , Küçük bir çocuk aşağı çevirin onun uzattığı el ya da ayak üzerine oturan ve kürek kemikleri arasına pat-itme sıvıyı boşaltmak için verir.

Göğüs kompresyonu ile Bebek baygın CPR. İki parmak yapmak daha büyük çocuklar ise palm göğsüne bastırıyor bir yıl kadar. Dil gökyüzünü kapsayacak olmamalıdır.

Ama trajedileri önlemek için, hatta büyük çocuklar öylesine periyodik, küvet (dinlenmek ve uyku) boğmak sağlık durumu hakkında onlara sormak veya yüzerken bir şarkı isteyin unutmamalıyız. sular ve fiyatının kalabalık yerlerde çocuk gözlerini almaz. Hatta hafif bir şok panik ve trajediye yol açabilir.

Temel kurallar, bir çocuk boğulma ise:

 • Bebek tıkanmış ve öksürmeye başladı, sonra ebeveyn sessizce yabancı cisim vykashlyanut teşvik etmelidir;
 • Çocuğun balık kılçığı yuttum eğer, ilk yardım forseps yabancı cisim ile kendini çekerek cerrah veya çağrı uzmanları zam ifade edilir;
 • boğulma belirtileri varsa, o zaman gözetimsiz kurban bırakarak açıklanan eylem ve çağrı uzmanları yukarıdaki uygulamak;
 • Bilmiyorsanız veya sırt ve göğüs kompresyonu bir pat şeklinde ilk tıbbi yardım sağlamak için nasıl unuttuysanız, sen hoparlör açık acil durum numarasını, bahsi çevirin ve uzman talimatı gerçekleştirmek;
 • çocuk bilinçsiz olmakla solunum duyulursa, geniş açık kapı açma, kendi tarafında ters çevirin ve profesyonelleri çağrı;
 • Nefes almıyorsa, ambulans çağır kapıyı açmak, yarım saat dolaylı kalp masajı ile nefes veren tekrarlamak için bir dakika, suni teneffüs yapın.

durumlar farklıdır ve herkes bir çocuk evin veya sokakta yuttum zaman dakika konuda bazen ve ne yapacağını bilen hayatına bağlı! yetkin tıbbi bakım sağlamak için, daha iyi suni solunum ve göğüs masajına yapmak tıbbi ve bir trajedi doğru şey olması durumunda derslerini almaya.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.