SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ne aşırı terleme ve buna karşı nasıl

Aşırı terleme (hiperhidroz) genellikle tezahürü muzdarip olanlar için büyük rahatsızlık nedenidir. Ve böyle insanlar, bu arada, dünya nüfusunun% 1'ine karşılık gelir.

bilinen bir nedeni sahip olanlar (tiroid hastalığı, tüberküloz, Chlamydia ve bu gibi), hem de bir sorun kaynağı tarafından ifade edilmez olanlar: hiperhidroz neden duran iki gruba ayrılabilir. İlk durumda, altta yatan hastalığın kurtarmak, ve hastalık ile kaybolur, çünkü bir şekilde aşırı terleme unutur için. Biz de henüz mümkün değildir, böyle bir reaksiyonun nedenlerini anlamak için zaman konuşuruz.

temel hiperhidroz oluşma mekanizması

iki tip ayırt : İnsan sinir sisteminin somatik ve otonom. Ve ilk eğer - bu bizim gönüllü bir eylemdir: ikinci vb, telefon numarasını arayabilir veya bir kaşık alıp - bu bilinç bizim işlevlerine görünmez: mide, kalp hızı, solunum ve Diğer. Otonomik sistemin vücut sıcaklığının düzenlenmesinde rol oynar. amacıyla deri yüzeyinden artan nem buharlaşmasını azaltmak için. Bu, bizim ter bezleri bu sorumludur.

esansiyel hiperhidroz zaman otonom sinir sistemi küçük bozukluklarına bağlı olarak çalışan yapar ter bezleri deri ter görünür yüzden acil modunda, buharlaşması için zaman yok. Bu, elbette, bu daha da terleme çirkin ıslak giysiler endişelenecek bir kişidir neden olur. Bu bir kısır döngü: Endişe - terleme - endişe ediyor.

Nedeniyle ıslak ortamda mükemmel mikropları, aşırı terleme bacaklar, kollar geliştirilen olması nedeniyle, sırt, ayrıca hoş olmayan bir koku eşlik eder. Ve çevrenizdeki insanlar için çok rahatsız edici.

Nasıl aşırı terleme var olduğu gerçeği ile başa çıkmak için

Bu sorun ter önleyiciler azaltmada en etkili. nedeniyle alüminyum, çinko, kurşun, demir, zirkonyum, formaldehit ve etanol tuzları içeriğine Bunlar, terleme inhibe eder. Bu deodorantı sayesinde ter bezlerinin% 40 engelledi. Ve çoğu zaman neredeyse terleme görülebilir tezahürleri ortadan kaldırır edilir.

eczane satın alabilirsiniz Teymurova, yapıştırmak durulanır sonra en terleme deri 20 dakika boyunca uygulanır ve kapanır. Elbette sadece 5 gün sürer.

verimsiz olduğu durumda, sorunu gidermek için daha fazla radikal araçlarını gerektirmektedir. Eğer aşırı terleme koltuk altı varsa, tedavi ter bezlerinin bir çok cilt kısımlarını çıkararak gerçekleştirilir.

engelleyen Botox kullanarak sorunu çözmek için
sinir uçlarını işleyen. Ancak, etkisi genellikle en fazla 4 ay hiçbir sürer ve sonra hiperhidroz döndü.

Başka bir yöntem küretajı etmektir. Bu ter bezleri bulunur kazıma dilimini içerir. Bu onlara zarar etmek ve sonuç olarak, çalışmayı durdurur neden olur.

Artan terleme de iyontoforez kullanılarak tedavi edilir. Sorun alanları hiperhidrozu azaltmaya yardımcı akım maddeler yardımıyla tanıtılmaktadır. Bu yöntem, bu arada, en güvenli olarak kabul edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.