ÇirkinlikTamirat

Cam cama yapıştırılır. Kurallar güvenilir bağlantı

Çeşitli yapıştırma kompozisyonların raflarda bir zenginliği ile sık sık seçim problemini ortaya çıkar. Farklı materyalleri, karakteristikleri farklı araçlar gerektirir. Her durumda, dikkatli tutkal seçmelisiniz. Evrensel tarifleri yoktur. Bu nedenle, soru "Nasıl pencereye cam tutkal?" o kesin ve kısa bir cevap vermek mümkün değildir.

Yeni ve etkili

en değil en popüler, fakat son derece etkili bir yöntem ile başlayalım. Bu sözde ultraviyole yapıştırma. Bu teknolojinin gelişi çeşitli oluşturmak mümkün hale gelmiştir oldu cam türleri masaları, raflar, bölmeler: Mobilya. yöntem herhangi bir şüphe gücü alınan tasarımları reddetmesi güvenilirdir.

Şimdi tutkallama yöntemiyle hakkında biraz. Ultraviyole ışıması doğrudan maruz yapışkan bileşimin polimerizasyon dayanır.

Eğer eklemleri vardı ki cama göre cam tutkal karar verirseniz en sıkı bir şekilde takıldığından, o zaman bir UV yapıştırıcı kullanmayı düşünmelisiniz. Hatta, aslında, olağanüstü bir ortak güç sağlayan en mikroskobik çatlaklar, doldurmak için eşsiz bir yeteneği vardır. böyle değerli kalitesine ek olarak: bileşim saydamdır. Bu bağ olmaz yerde hiçbir sarkma ya da elektrik kesintileri olduğunu. Ve bu araç içinde polimerizasyon süresi sadece bazı birkaç dakikadır.

Tabii ki, böyle bir ilerici yöntem ucuz değil. Ve böyle bir yöntem göze alamaz, eğer diğer seçenekleri bakarak değer.

Silikon yapıştırıcı cam için

Bu yapıştırıcının kullanılması güzel bir kuruş uçacak değildir. gücünün bir derece iyi sağlar. Bu nedenle, iç işleri için uygundur. kullanımları son derece saldırgan ortamlar değildir bu yüzden Ayrıca, silikon bileşimleri, çeşitli çevresel faktörlere karşı direnci vardır. Örneğin, iyi mutfakta ya da sokakta, banyoda onları çalışmak mümkün olabilir.

Silikon bileşiminin ayırt edici özelliklerinden biri, hatta polimerizasyonun tamamlanmasından sonra korunur elastikiyetini, olduğu

Ama silikon UV yapıştırıcı ile karşılaştırıldığında kadar etkili değildir kılan bazı dezavantajları da vardır. Eğer silikon vasıtasıyla cama cam tutkal önce, bu formülasyon tamamen açık olmadığı göz önüne almak gerekir. Yapışkan yamalar devre açıkça ayrıntılar görünecektir. Bu araç ile çalışırken nedenle, tüm yüzey üzerinde yapıştırıcı dağıtmak gerekir. eklemlerin aralık dışında kalıntıları edelim. kuruduktan sonra onları bıçak veya neşter kaldırmak zor değildir.

yapıştırıcı bileşim yavaş yavaş yanlış kapağı korozyona neden olabilir ve leke yüzünde görünen yana daha Silikon yöntem olup, aynaların yapıştırılması için uygun değildir.

yapıştırıcı ile çalışırken polimerizasyon esnasında doldurup taşmasına. Yaklaşık 24 saattir.

mühürleme

Bazen sadece birbirine iki yüzeylerini tutkal değil gerekir, ama aynı zamanda eklemlerin sızdırmazlığı sağlamak için. Bu gibi durumlarda, cama dolgu macunu uygulanır. Bu akvaryum olsun, ısı geçirmez cam veya araba camı - yüksek mukavemet ve nem direnci bileşiği ile formülasyonları al.

en sıkı şartlar servis istasyonunda kullanılan formülasyonlar için geçerlidir. genellikle onların güvenilirlik düzeyini çıkıyor ve bu süre içinde çarpışma testlerine tabi tutulur.

Güzel hakkında Biraz

Şimdi gündelik sıradan şeylerden sapmak ve güzellik bahsedelim. Şimdi birçok kişi dekoratif sanatlar bağımlısı. Örneğin, benzersiz bir nesne oluşturmak tutmak için Hoş, cam boncuk veya parıldayan taslar ile gözlüklerle şamdanlar orijinal dekor.

Ama soru ortaya çıkıyor: "camına boncuk tutkal nasıl?" iz bırakmak olmaz şeffaf bir yapıya gerektirir.

yapışkan kullanılarak dekoratif amaçlar için, organik silikon mevcut göre. pratikte son katılaşma sonrasında fark edilmez. Aynı zamanda nem mukavemeti ve termal stabilite ile karakterize edilir.

bileşimin kolayca fırça yüzeyi üzerinde dağıtılır. tabakasının uygulanmasından sonra boncuk desen ortaya koymak başlayabilir. tutkal sertleştirme oldukça hızlı gerçekleşir. Evet ve yüzeyleri basın gerekmez uygulandığında anlamlı kuvvet yapıştırmaya uygundur.

Bireysel elemanlar (kristaller, büyük cam boncuk) önerilebilir çalışmak için sıvı çivi. Ama mükemmel şeffaflık yok. Yani "follow" çalış.

yetkili kurallar
yapıştırma

Ve doğru yüzeyini takmak konusunda şimdi biraz. Asgari mukavemet tarafından nihai bileşiğin teknolojik gereksinimlerine bağlıdır.

Eğer cama cam tutkal önce, mutfak tezgahları ayrıntılı bir yağdan arındırma sağlamak için gereklidir. aseton batırılmış bir pamukla eklemlere yürüyün.

Yapışkan bileşim tipik olarak her ikisi de aşındırılmış kısımlarına uygulanır. Bazen talimatları derhal birbirlerine bunları basın ve biraz kuru bir yol sağlamaz öneririz.

kelepçeler kullanılarak veya bağlama yüzeylerinin bir sıkı geçme sağlamak için lastik bantlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.