ÇirkinlikInşaat

Binalarda perdeler

Herhangi bir binanın yapımının son aşamalardan biri de kör alanın aracıdır. Bu, yalnızca yapıyı yağmur suyundan korumanın bir yolu değil, çöküntü temellerini değil aynı zamanda bitişik topraklardaki iyileşmenin önemli bir unsurudur. Genellikle, cihaz panjurları cepheyi bitirdikten sonra veya santral bittikten sonra başlar .

Sahne alanının asıl amacını haklı kılabilmek için belirli kurallara uygun su geçirmez materyalden yapılmalıdır. Aygıtının doğru olması, binanın yer altı bölümünün su yalıtım yükünde bir azalma sağlar ve böylece ömrünü uzatır, bu nedenle uzun süre kapatmaya değmez.

Herhangi bir kör alan toprak ön hazırlığı gerektirir. Kaplaması gereken malzemeye bakılmaksızın, toprak vegetatif tabakadan temizlenmeli ve sıkıca sıkıştırılmalıdır. Bu, özellikle kaldırım üzerine kurulmuş bir ev için önemlidir.

Evin kör alanının aygıtı bir alt katman ve bir örtme tertibatı içerir. Kaplamanın daha sonra döşenmesi için pürüzsüz, sıkıştırılmış bir taban oluşturmak için alttaki tabaka (bunun için kum, kil, taramalar, küçük çakıl kullanabilirsiniz) gereklidir. Alt tabaka türü üst malzemenin türüne bağlı olarak seçilir. Tabakanın kalınlığı genellikle 20 cm'dir.Kaplama için beton, küçük Arnavut kaldırımları, asfalt döşeme levhaları kullanılır.

Evin çevresindeki doğru cihaz körlüğü

Evin etrafındaki açmada, kum dökülmekte ve dikkatle sıkıştırılmakta ya da mühürlenmek üzere su ile dökülebilmektedir. Yukarıdaki kum dökülmüş çakıl, çakıl veya kırık tuğlalardır. Bu yastık, üst tabakanın kılcal damarlarına nüfuz edebilen nemin süzülmesi ve körün dondurulması ve yok edilmesi için gereklidir. Yastık için inşaat molozları kullanılamayacağını lütfen unutmayın. Taş fraksiyonları ve kum katmanı arasında yüksek bir yer altı suları bulunduğu için, silteye karşı koruyacak jeotekstiller yatırmak gereklidir.

Bir sonraki aşama, seçilen kaplama tipinin cihazıdır. Açmanın derinliği, üst katın çok ince olmaması için önceden hesaplanmalıdır. Çıkıntılı bir kalıp, açmanın dış kenarına yerleştirilir. Kalıp yerine, kaldırım taşı takabilirsiniz . Beton döşeme planlanıyorsa, donuk kışın beton kaplamanın tahrip edilmesini önleyecek deformasyon-sıcaklık dikişleri yapılması gereklidir. Deformasyon dikişleri , 3 metreden daha fazla olmayan bir adımla kör alanın kenarına yerleştirilen oyuklardır. Reiki bitüm ile işlem gördü. Üst yüzeyi eğimini dikkate alarak betonun üst yüzeyi ile aynı seviyede olmalıdır. Daha sonra beton döşenir, böylece çıtalar tesviye edilecek işaretlerdir. Hazır nemli kör alana çimento serpilir ve daha sonra bir mala ile düzleştirilir ve ıslak bir bezle örtülür. Bir hafta içinde, beton bu durumda tutulur ve kumaşın daima ıslak olmasını sağlamak için periyodik olarak sulama yaparlar. Bir hafta sonra kör alanın cihazı tamamen bitti.

Kör bir alan oluştururken, aşağıdaki kurallara uyulmalıdır:

1. Bu su evden alınmış, kör alan binadan bir eğimle atılmıştır. Eğim en az% 2 olmalıdır. Her ne kadar pratik olarak görünmez olsa da, tabandan su alınmasını da garanti eder.

2. Kör ve duvar arasında, çökme sırasında duvarların hasar görmesini önlemek için bir boşluk bırakılmıştır. Telafi dikişi, polistiren, kum, poliüretan dolgu macunu ile doldurulmuştur . Bazen iki kat çatı malzemesi yeterlidir.

3. Kör alanın çevresinde, drenaj için oluklar kazımak ya da çok daha estetik görünen özel oluklar döşemek.

Körün genişliği , saçakların yeryüzüne çıkıntılarından 20 cm daha geniş olduğu, ancak 60 cm'den daha az olmadığı kabul edilir.

Kör alanın cihazı bu kurallara uymazsa, maalesef çok yakında bunun sonuçları olacaktır: çatlaklar, yongalar, bireysel alanların tahrip edilmesi, bu da binanın çalışma koşullarını olumsuz olarak etkiler. Kör alan tarafından gerçekleştirilen işlevin önemi tasarımına karşı sorumlu bir tavır gerektirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.