SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Belirtileri ve Tedavisi: insanlar içinde Ringworm

akut bulaşıcı hastalığa neden olan mantar deri ya da saç, yenilgi - İnsanlarda saçkıran olduğunu. enfeksiyon belirtileri maalesef kerede meydana gelir. Kural olarak, ilk patlama için enfeksiyondan bazen bir aydan fazla sürer. Ve nedeniyle mantar sporları çok dayanıklı olmasından, bu sıyırma tipi en kolay bulaşan ve inatçı biri olarak kabul edilir. Doktorlar bu hastalığın microsporia veya trichophytosis diyoruz.

Mantar : İnsanlarda Ringworm semptomları, komplikasyonları ve tedavisi

microsporia enfeksiyon iki yolu vardır. İlk durumda, hastalığın kaynağı hayvanlardır. Doktorlar hastalığın hiçbir görsel işaretlere sahip küçük yavru hala taşıyıcıları olabileceğini kaydetti. onlarla yakın temas saçkıran neden olabilir insanlarda saçkıran. Enfeksiyon hayvanlardan meydana belirtileri, insan tarafından enfekte olduğunda daha agresif olabilirler. döküntü ek olarak, hastanın genel durumu baş bölgesinde ve tahammül kaşıntı ateş, lenfadenopati, ağrı karmaşık hale gelir.

Yani biz zaten uzun süredir enfekte kişi bunun farkında olmayabilir biliyoruz. Enfeksiyon riski tüm maiyeti olduğunu. Mantar sporları hızla yaygın ev eşyaları ile sağlıklı insanlara hastadan bulaşan.

Bir nokta vücudun herhangi bir yerinde veya kafa derisi üzerinde bulunan deri görünen bir süre sonra ne olursa olsun enfeksiyon rota. İnsanlarda Ringworm (fotoğraf), derilerinin rengine göre farklı renklerde olabilir. Bu pembe, kırmızı, mor ve gri tonları olduğunu. bir tat hatları ile, dairesel ya da oval şeklinde bir nokta. o kaba İçinde, anahat rengini biraz soluk.

Bir süre sonra, vücudun diğer bölgelerinde bir döküntü. Bazen ısırık noktası sivrisineklere ve sivrisinekler benzeyen, çapı daha küçük görünüyor.

Birincil nokta kafa derisi üzerinde lokalize olduğu durumlarda, hastalığın zamanında teşhis önler. Bir kişi bir kel yaratarak, kökünde sadece mantar sostrig saç bu konuda bilgi edinebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, harici uygulama için merhem sınırlı değildir uzman, derhal tedavisi. Eğer insanlarda saçkıran kafasına bulunan, genellikle saçlarını vazgeçmek zorunda. erkekler ise kadınlar için mükemmel deneyimler neden olmaz böyle bir ihtiyaç hastalığın sadece korkunç sonuçlarıdır.

Nasıl insanlarda saçkıran tedavisi için?

Atama rejimleri tanı onay alındıktan sonra bir dermatolog yapmanız gerekir. Kural olarak, tedavi noktalar etrafında saçı traş gerçeği ile başlar. Bu mantar yakındaki tüylere sarılmak ve yıkım alanını artırmak olamayacağını sağlamak için yapılır. Dahası, günde iki kez, basit işlemleri yürütmek için. alkol veya votka ile ikiye seyreltilmiş iyot çözeltisi sıyırma Muhafaza edilen yağlama. sap versicolor gerekir ki burada, kenarından merkezine yerinde bitiş noktası (sağlıklı bir cilt yakalama 0.5 cm) kullanılarak hazırlanır. Sonra bir merhem şeklinde antifungal ilaç uygulanır. Böylece, üç ay sonra insanlarda saçkıran tedavisi mümkündür. onun tezahürleri belirtileri çok daha erken ayrılmak, ama işlemler bağımsız kaldırılmalıdır aynı değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.