SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Boğa tenya: tanı ve tedavi

Sığır tenya vücuda bağımsız seyahat yeteneği ile segmentlerini ayrılması oluşur büyük helmint vardır. Boğa tenya 18 yıl, insan bağırsağında yaşayan ve 10 metrelik bir uzunluğa büyüyebilir. Bir kural olarak, sinir sistemi enfeksiyonu sığır zinciri tezahür bozukluğu, alerjik reaksiyonlar, stabil olmayan dışkı, hazımsızlık, karın ağrısı gibi ağrılardır.

tanılama

Diagnose sığır tenya çıplak gözle dışkıda parazit parçaları görebilirsiniz çünkü, zor değildir. Mikroskopik incelemede, açıkça görülebilir çoklu olgundur yumurta sığır tenya. davetsiz misafirler vücuttaki varlığı ilk şüphe başta hemen enfeksiyon hastalıkları uzmanı veya uzman, Parazitolojiye çevirmek gerekiyor ve eğer değil - terapist.

tedavi

"Istila" tanısı kendisinin ve larvaların öldürüldüğü bundan sonra sığır tenya mide asidi direnci ile ilişkili olarak azaltma yeteneğine sahip ilaçlar "Prozikvanten" veya "Niklozamid" tedaviye atanmışsa. Terapi tüm sığır tenya larva ve yumurtaları çıkarmadan vücudun sürece düzenlenmeli.

Cerrahi tedaviler

eğer ameliyat kullanarak sığır tenya tedavi:

• Sen kullanamaz antihelmintik ilaçlar enfeksiyon önemli organları ulaştığını bulaşmış ve inflamasyon ve nekroz riski vardır.

• solucan veya pankreas veya safra kanallarında sıkışmış bedenlerinin parçaları.

• tenya ile Enfeksiyon apandisit durumunda meydana geldi.

cysticercosis ve nörosistiserkoz durumlarında •.

• Gözlerinde kurtçuklar vardır.

Son zamanlarda, özellikle de popüler kullanımı biyo-rezonans tedavisi. Bu durumda, parazitin yok edilmesi elektromanyetik dalgalara maruz oluşur. Bu teknik hiçbir rahatsızlık veya yan etki nedeniyle ondan sonra her şey gibidir.

Önleme ve belirtiler

Herkes onları oldukça zor olsun sonra sığır tenya çok çabuk vücuda girebilir biliyoruz ve olmalıdır: bunun maliyeti birkaç yıl olabilir. Düzenli el yıkama ve kavurma et hatırlanmalıdır.
Hastalığın ana belirtileri olan dikkat edilmelidir için, alt karın bölgesinde ağrı, düzensiz dışkılama, kalıcı uykusuzluk ve iştah bozuklukları vardır. Ve hasta hemen nedensiz kilo kaybetmeye başlar bulantı ve kusma atakları muzdarip.

risk grubu

riskini göze alarak temel gözlemlemek yok stroganina severler, çiğ kıyma, kanla biftek, hem de insanlar hijyen kurallarını ve çiğ et ile direkt temas halindedir.

etkileri

Onların larvalar genellikle apandisit, pankreatit, kolesistit ve karın boşluğunun başka hastalıkların saldırıları neden tüm olası organları, gelişecek çünkü boğa tenya, daha bir düzine yıldan insan vücudunda mevcut olabilir. Bu tenya kendi asalakları tarafından kendilerine tutunur çünkü olumsuz tüm organ ve sistemlerin çalışmasını etkiler toksinler üretir, karın duvarının bütünlüğünün ihlali anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.