Haber ve ToplumDoğa

"Bitsa Ormanı" - büyük metropolde yeşil vaha

Park "Bitsa Ormanı" - sermayenin haritası, birçok Muscovites favori tatil yerinde oldukça büyük bir yeşil nokta. Bu alanın doğası çok çeşitlidir: Serin yaylar ile çam ormanları nazik ve birches, meşe ve bilge ve güzel kokulu vardır.

orman nerede?

Tabiat Parkı "Bitsa Ormanı" Rus sermayesi güney kesiminde yer almaktadır. 2200 hektarlık - Büyük bir alanı kaplamaktadır. Bu ikinci büyük yeşil alan, Moskova denilen şehir içinde bulunan.

"Bitsa orman" Varşova otoyol ve Sivastopol Caddesi arasında sektörünü alarak, kuzeyden güneye neredeyse on kilometre gergin. Park birkaç metropollerde hemen yanındaki özellikle Konkovo, Ash, Chertanovo Güney, Orta ve kuzeyde.

doğal park güney kesiminde akar Bitza Nehri tarafından alınan kereste adı. buna ek olarak, akış ve diğer akarsular içinde: nehirler Gorodnya, Chertanovka, Dubinkinskaya ve dere Derevlovsky.

orman Geçmişi

Adam uzun yerel yerleri ziyaret edilmiştir: başlangıçta XI yüzyılın başında, daha sonra, Fin-Ugor halkları yaşıyordu, onlar Vyatichi değiştirildi. İkincisi, bu arada, ormanda birkaç höyükler geride bıraktı. Zaten XIII yüzyılda, köy yerleşimin olabileceğini bilinmektedir.

"Bitsa Ormanı" araştırma höyükler çok önemli bir sonuç verdi. arkeolojik bulgulara sayesinde tarihçiler Moskova aslen kabileler Vyatichi o oturduğunu kurmayı başardık. Bu kalan 70 tüm dikkati çekiyor Moskova topraklarında höyüklerin, yedi Bitsa kıyısında, burada bulunmaktadır. Bu yalnızca "Bitsa orman" eski çağlardan beri yerleşim olduğu gerçeğini teyit etmektedir.

Park konumlar

"Bitsa parkı" doğal güzellik açısından ve insanlar tarafından oluşturulan nesnelerin açısından hem de görmek şeydir. Her şeyden önce, bu antik mezar tepeleri, yaklaşık bin yıl, ve en güzel malikâne kompleksleri. Parkın topraklarında kalmıştır üç - malikane "Yasenevo", "dar" ve "Znamenskoye'de SADC".

ormanda bulunan diğer benzersiz anıt, - sözde sınır sonrası. Bu onuruna 1909 yılında kurulmuş Stolipin reformlar. Genel olarak, bu sütunlar çok sayıda bulunamadı, ancak günümüze kadar birkaç tanesi "kurtuldu".

"Bitsa orman" da sağlıklı ve lezzetli bir su kaynağıdır. Bu nehir Chertanovki kıyısında bulunan ve komşu bölgelere su, birçok sakinleri için ona gelir edilir.

Kel Dağ ve putperest tapınağı

Bitza parkta başka ne görülebilir?

Kesinlikle, aslında, yayla çayır olduğu yerel Kel Dağı, (bu arada, Moskova içindeki en büyük) gitmelidir. Burada bazı nadir bulabilirsiniz otsu türlerini bitki örtüsü. Ve bazı yıllarda Kel Dağ yuvalama goshawk kaydedildi hatta yakın.

Yahudi olmayanların sermayenin buluşma yeri - Çıplak Dağda da Slav putperest tapınağı yer alır. O 2000 yılında donatılmıştı: Burada ahşap heykeller ve organize sığınak yüklü. Yahudi karşılamak veya güneş tutmak için, açık havada bu "tapınak" geliyor. Kutsal merkezinde insanlar tahıl ve para, genellikle süzme peynir veya süt üzerine dökülür koymak terk edildiği ayin taş ayarlanır.

Putperestler her zaman tapınakları için arazi seçimi süreci çok özenli olduğunu belirtmek gerekir. Bu bir pozitif enerji olmalıdır bir numara nehir, yaylar ve eski meşe olmalıdır.

açık hava etkinlikleri için "Bitsa orman"!

Park aktif ve sağlıklı bir tatil için idealdir. Özellikle, "Bitsa orman" Gerçekten bisikletçiler gibi.

Doğal parkta harika bir bisiklet şeridi koydu, çünkü şaşırtıcı değildir. Üzerinde tüm "Bitsa orman" geçebilir. Parça metro istasyonu yakınında "Belyaevo" başlar ve yeraltı kükürt dalıdır istasyonu "Güney" sona erer. Son zamanlarda Bitsa Park bu konuda, bisikletçiler bir yerinde.

Sonuç olarak ...

"Bitsa orman" - Moskova mükemmel bir tatil yeridir. Burada, uzun dinlenme yürüyüşler yapmak bisiklete binmek, antik manors keşfetmek veya sadece güzel keyfini Rus doğa.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.