SeyahatYol tarifi

Bryansk: yerler. Bryansk kentinde tarihi. Bryansk kenti Anıtlar

Bryansk ... Bu şehrin Turistik yanı örneğin, anıtlar ve Moskova, St. Petersburg ve Kiev kültürel hazinelerini olarak bilinmemektedir. Ancak, onların hayatında en az bir kez şanslı olanlar bu harika ve eşsiz köy ziyaret etmek, onu unutmak mümkün değildir. Ve Rus hinterlandı gelen birçok seyahat göre hala duruyor ve ilkbahar ya da sonbaharda bunu yapmak için daha iyidir: o yaya yürür ve Bryansk kenti tanıma iyilik sanki anlamlı, ve hava durumunu boyar.

Ne kasaba, hatta Rus standartlarına göre bu mütevazı, ünlüdür? Ne kadar ilginç değil mi? Nasıl gidilir ve hangi ilk görmek için? Hakkında Tüm bu bu makalede ele alınacak.

Bölüm 1. Genel açıklama:

kimin turistik Bryansk, tarihinde ilk beşi ünlü, dünyanın ünlü kategorisine ait değildi. Neden? O biri olarak kabul edilir gerçeği en eski Rus şehirler.

geçmişini inceleyerek, ülkemizin nasıl geliştiğini hakkında bilgi alabilirsiniz. Bryansk 12. yüzyıl kentinde Karadeniz prenslik parçasıydı. Şu anda, uzmanlara bu kez sayesinde zamanın bizim yıllıklarına inmiş inceleriz. inanılmaz bir hikaye eski yazılı kaynaklardan aşina olanlar açar! Doygunluk kronikleri etkinlikleri hızlı bir şekilde ülkenin bu kısmında hızlı gelişimi yerini aldı. Bu arada, geçmişin olaylarının birçok yerel müze anlatmak için hazırdır. Bryansk memnuniyetle yerli halk (çoğunlukla meraklı okul ve öğrenciler) için, hem de yolcular için kapılarını açıyor.

1941-1945 Savaşı tarihi, ayrılmaz bir şekilde yerleşim ve bir anda faşizme karşı mücadelede Sovyet halkının zafer için çok önemliydi onun gerilla hareketi ile bağlantılıdır.

Genel olarak, modern kent altyapısı ile öne çıkmaktadır unutulmamalıdır. Burada, ayrı Her şey bir yana, mükemmel ulaşım kavşak, otel ve farklı fiyatlandırma politikaları catering işletmesi bulunmaktadır. Eğer ülkemizde konu alanı ile aşinalık için gereken başka ne? Başarılı şirketler, çok sayıda müze ve anıtlar Bryansk - Tüm bu mevcut aşamada Rusya özelliklerini anlamak isteyenler görmek çok ilginç.

Bu arada, Bryansk en eski sokaklar sokak Kalinin olduğunu. İşte 17. yüzyılda inşa Aziz Basil Katedrali vardır.

2. Bölüm: Nasıl hedef almak için

Her şeyden önce, Bryansk'daki Rusya'dan değil, aynı zamanda bu tür Ukrayna ve Beyaz Rusya gibi komşu ülkelerden sadece, daha fazla ziyaretçi çekmek konumlar, bir uçakta uçabilir - Havaalanı şehir merkezine 14 km mesafededir. Otobüs ve taksiler hızlı otel veya diğer hedef almak için izin verir.

İkinci seçenek - demiryolu. Kuşkusuz, trenle yolculuk Ancak, birçok kişi ulaşım bu modu tercih uzun zaman alır. Moskova Bryansk geçen trenler itibaren her gün Kiev tren istasyonundan ayrılmak, ancak yalnızca bile numarasına yaz aylarında St. Petersburg'dan bu yönde gidebilir.

Rus şehirler arasında seyahat eden yolcu trenleri almak birkaç istasyonları da mevcuttur. Buna ek olarak, burada ise biraz daha az, ve uluslararası trenler geliyor.

Bryansk gelen otobüs servisi - bu harika köye almak için güvenilir ve oldukça rahat bir yoldur. Moskova, St. Petersburg, Kursk, Belgorod, Kirov, Smolensk, Tula - Bütün şehirlere sizi gideceğiniz yere teslim etmek nispeten ucuzdur modern ve konforlu otobüsler, gidin.

Bölüm 3: Nasıl değil kaybolmak?

Seyahat acentelerinin çalışanları bir yolculuğa kurtarma, müşterilerine Bryansk'daki "Yer İşaretleri bilgisini incelemek eğiliminde olduğunu söylüyorlar. Fotoğraf ve açıklama. " Bunlar dikkatle biri veya yerel vurgular başka adresini yazmak, ama nadiren şehrin kendi yapısına dikkat edin. o olduğu için boşuna, bu ihmalin sonra turist kaybolur ve doğru yolu bulamıyor nedenini olur.

Genel olarak, oldukça basit. Bryansk dört bölgeye ayrılmıştır. Her biri, şehir sınırları dışında bulunan yerleşim dahil kentsel alanlarda, ek olarak.

ulaşım ağı trolleybuses, özel ve belediye otobüs ve taksiler oluşmaktadır.

şehrin bir vurgu olarak kabul edilir ne Kısım 4.?

Bryansk onun konumlar ilk etapta izlemek için ve bir sonraki varış kadar ne bekleyebilir sorusunu çözmek için bazen oldukça zor, oldukça kolay gösterir.

Şehrin en önemli özelliklerinden biri Park-Müzesi'dir. Tolstoy. aile tatil ve romantik yürüyüşler bulmak için uygun bir yer olmayabilir için! İşte Bryansk ustaları tarafından ahşap heykeller toplanır. Bu halk masalları ve efsaneler karakterlerin harika bir görüntü. Kısacası Bayram etkinlikleri ve konumlar, gölgeli sokaklar ve çeşmeler ..., Park-Müzesi. Tolstoy görkemli dolaşmak ve rahatlatacaktır.

Bölüm 5. savaşın bellek her zaman canlıdır

Herkes savaş sırasında, çok acı çekti ve bölgesel merkezin binaların% 95 yıkıldı bilir mimari anıtlar ve Bryansk müzeler. partizanları vardı Popüler direnç, ispat direnci, cesareti ve Naziler kırmak kahramanlar, cesaret kuvveti altında değildi. Ölümsüzlük ve Alan gerillaların büyük bir savaş Barrow anısına Bryansk'daki yaratıldı.

Ama Gerilla Glade - o erken kahraman çağlardan beri korunmuş gerçek bir gerilla sığınağın ve silah, görebileceğiniz bir anma kompleksidir.

Şefaat dağ - Bryansk tarihini yansıtan başka bir cazibe vardır. İşte Aziz Vasil Katedrali. İçinde hizmet yürütülen Birinci Dünya Savaşı askeri rahipler önce. Sovyet zamanlarda, ilk okulu ev sahipliği ve ardından İçişleri Bakanlığı arşiv. 1991 yılından beri, oda kendi amacı, düzenli hizmet kuralları için kullanılır.

dağlar troleybüs 1 numara yanı sıra taksiler (№№ 29, 38) ulaşılabilir önce şefaat.

Bölüm 6. şehrin kültürel mirası

Bryansk'daki 19 evler ve kültür saraylar vardır. Birçok kulüp tüm gelenlere kültürel gelişmişlik düzeyini yükseltmek için bir fırsat sağlar. kurumun bu tür sürekli fazla 8500 kişi tarafından ziyaret olduğunu kanıtlar vardır. büyük bir makine yapım fabrikası kulübüdür.

Çok fazla şehirdeki Kütüphaneler ve en uygun koşullar okuyucuları için oluşturulur. Düşünün: 9 milyon kopya - Bryansk taşra Rus şehrin kütüphane fonu oluşturan kitap sayısını (!).

Birçok turist kültür ve dinlenme dikkat harika parklar söylüyorlar. İşte bunlardan beşini bulunmaktadır. Sadece gölgeli banklar, ama aynı zamanda çok sayıda sürmek kaçınılmaz sakinleri ve ziyaretçi çekmek.

Sanat Okulu - Yerel nüfusun gerçek övünç konusu. Bu kurumlar tamamen yaratıcı çalışmanın temellerini öğrenmek ve genç neslin kültürel gelişimi için kalıcı yardım oluşturmak mümkün kılar

Bölüm 7. Eski eserler büyük bir şehir

"Bryansk Anıtlar" - aile arşivi müzmin gezgin bulunmalıdır fotoğraflar. Ne ziyaret etmek ve ilk etapta almak?

Deneyimli gezginler ilginç manzaraları Bryansk söylemek - elbette, bu antik kentin kuruluş yeri olarak kabul edilir Chashin kompleksi. bilim adamları ise topraklarında bulunan yerleşim, 10. yüzyıla ait olduğu arkeolojik kazıların zaman ispat başardık. , Moğol öncesi döneme ait iki şaftlar ve kalenin hendeği ve apartmanlar - bu nesnelerin arkeolojik buluntular haline bildirildi.

Burası ziyaret Rusya'nın antik tarihini dokunmak ve modern hayatın atalarımızın yaşam arasındaki farkı anlamak için denemek için izin verir. Antik Rus kasaba - Bu tarihiyle ilgilenen herkes için çok ilginç bir nesnedir - ve profesyoneller ve amatörler için.

Bu arada, bulunan nesnelerin bazı göstermek ve müze için hazırdır. Bryansk onun koleksiyonunun ikmali bugün ilgilenir.

Bölüm 8. ilk etapta ne görmek?

Eğer turist Bryansk zaman ilk etapta sınırlıdır ziyaret ederseniz şehrin eski sakinleri tavsiye edilen kıyı parkı Tolstoy, Aziz Basil Katedrali ve Bryansk Arsenal ziyarete.

Bu arada, ve gezginler için hatıra dükkanlarda her zaman ilginç bir çok şey bulabilirsiniz. Ustaca hazırlanmış ürün en eski anılarını korumak için yardımcı olur ve aynı zamanda çok modern Bryansk.

Eşyalar - bu kesinlikle çok önemli, ama daha da değerli birçok yüzyıla uzanan bir geçmişi olan, şehrin eşsiz atmosfer! Tarihte ilgilenen ve ünlü yerleri ziyaret sırasında, tarihsel sürecin yasalarının farkında Gezginler gerçek arazinin somut koşullarında geçmiş yılların olaylarını görselleştirmek için yeteneği var.

Bölüm 9: niteliğine istirahat koru "Bryansk Ormanı"

Bryansk ziyaret Turistler, gerçekten bir kural olarak, eşsiz mekanlar, doğa koruma "Bryansk orman" keşfetmek için zaman bulmak emin olun.

Orta Ovaları florası gerçekten zengin çeşitlilik olduğunu. rezerv ömrünün hangi kabaca tam bugün mükemmel koşullar oluşturulur. Örneğin, Avrupa woodpecker 10 tür burada temsil edilmektedir. "Bryansk orman" ve vardır kahverengi ayılar, Belyakov, vaşak, baykuş ve orman tavuğu yaban tavşanları.

rezerv iğne yapraklı, yaprak döken ve çam meşe ormanlarını uzanır. Zengin doğa çeşitliliği tatilciler için kazdık. Şaşırtıcı pozitif ruh hali ve harika anılar garanti!

Yılın herhangi bir zamanda çok büyük bir tabii ki, doğada rahatlayın. Temiz hava, eşsiz doğal nesnenin büyük bir aurası, güzel yeşillik - tüm bu şaşırtıcı gezegenimize zenginliğini keşfetmek için mükemmel bir ortam yaratır.

Bölüm 10. Alışılmadık cazibe: lokomotif bir anıtı

Bryansk'daki alışılmadık cazibe vardır. Ne? Sadece bu kasaba anıt Lokomotifte! Bu tesisin açılışı 2005 yılında gerçekleşti. Bu Büyük Zafer onuruna 9 Mayıs tarihinde kurulmuştur.

Bunlar 1941-1945 savaşı sırasında kullanılan lokomotifler vardır. Onlar askerlerimiz için çok önemli bir zafer vardı. Model, yüksek bakım kolaylığı ile karakterize edilen bir kaide üzerine monte edilmiş. Hatta bombalama sonrasında bu tür araçların hızla kurtarmak ve yeniden kullanabilirsiniz! Onlar çok miktarda yakıt gerektirmeyen da önemlidir. Kısacası, bu lokomotif, tanınmış bir yerde olmak onur gerçekten layık olacak şekilde halkımız düşmanla en şiddetli çatışma zafer elde etmelerine olanak verdi kazanımların farkında genç nesil.

Bryansk hakkında Kısım 11. İlginç gerçekler

Aslında sürpriz yapabiliyor bir şehir. Bir istasyon hayaleti bulmaya deneyebilirsiniz. Gönüllülerin çoğu gerçekten yapmaya çalışıyoruz. İstasyon kimse konumu şehrin modern haritalarda belirtilir olmasına rağmen başardığını söyledi Ancak, bak. Sorun nedir? O anda bu istasyondaki sadece vakıf ve eski demiryolu traversleri var olduğu ortaya çıktı.

Orada Bryansk ve son korkunç savaş partizanların onuruna dikilmiş genel kamu anıt az bilinen. Bu Shibentse yer almaktadır. Bu çok güzel bir yerdir. Turistler ve hatta birçok halk bu sitede Bryansk bilmiyorum üzücü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.