SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bir çocuk yatıştırmaya öksürük gibi: ilaçların etkili yöntem ve önerilerin

Soğuk vücudu zayıflatır. Bu uzun ve tezahür farklı belirtiler olabilir. En sinir bozucu biri kuru olsun bir çocukta öksürük geceleri. Bir tahriş boğaz yatıştırmaya ve uyku bebek verin nasıl her anne bilmeli.

tanım

Öksürük vücudun doğal bir yanıttır. Bu temizlik tür, gereksiz ve zararlı maddeler ve bakteri ondan çekilmesi var. solunum yollarının kas bir uyan varlığına anında tepki verir ve ondan kurtulmak için çalışır. Patojenler veya tahriş edici alerjenler mukus, kolayca temizlenir ile birlikte görüntülenir, bir kişinin derin bir nefes alabilir. Yani, belirli bir hastalığın sadece bir belirtisidir vardır. Bebeğin öksürüğü yatıştırmak için nasıl bilmek için, onun görünümünü temel nedeninin belirlenmesine ve bunu düzeltmek için en kısa sürede denemelisiniz.

türleri

kendisi rahatsız belirti gerekli ama tatsız hastalığı tedavi etmek için de yatıştırmak istiyor. Onun temel nedenini belirlemek değil, aynı zamanda öksürük türü ile değil sadece önemlidir. Islak ve kuru, o aracının çeşitli çıkarılır ve doğru bir yaklaşım gerektirmektedir.

Kuru - Bu üretken olmayan öksürük genellikle. Onlar akciğerler ve daha can sıkıcı çocuğun boğazından mukus üretimini neden olmazlar. Böyle öksürük boğaz yaralanmaya artan zayıflamasına yol açar ve sürekli hale gelir ve bazen kusmaya neden olabilir. hastalık ve semptomların özel bir tip kaynaktan bazen rahatsız edici kabuk ya da boğmaca gibi yorucu olur, sinir ve alerjik reaksiyonlar altında bu yüzden sık sık ortaya çıkar yüzey aktif maddeler, tipik küçük öksürük bağlıdır. soothe önce öksürük doğanın bir çocukta, tıbbi yardım alın ve trakea ve bronşların ayrıntılı bir inceleme yapmak gerekir.

Islak - Karakteristik balgam deşarjı ile belirlenir. Onun ses ışık bebekte ani ve doğru sonuca gerektiren yapışkan bir sıvı (irin veya kan) belirli bir miktarda birikmiş olduğunu gösterir. işlemin tekrar üretilebilirlik, mukus ile sürekli öksürük, gövde kalitesini temizlik göstermektedir. durumu hafifletmesi ilaçların, onların yardımıyla, mukus ve öksürük durur tam bir kaldırma yoktur.

gece öksürük nedenleri

çocuk öksürük yatıştırmaya önce, bunu neden nedenlerden düşünmelisin. Geceleri, hastadan mukus her zamanki gibi dışarı çıkmak edemiyorsa, bir biriktirir ve şiddetli öksürük atakları boğulma nedenleri. Bebek geceleri yatay konumdayken Kesinlikle aynı işlem akciğerlerde ortaya çıkar, onların kan akımı yavaşlar ve mukus çok yavaş erir.

Böyle saldırılar kitle çevresel faktörleri can Provoke. Odaya bile çok kuru ya da çok soğuk hava. Özellikle akut kuru bir çocukta öksürük geceleri. boğaz ağrısı yatıştırmaya ve balgam çıkarmanın kolaylaştırılması Nasıl bazı durumlarda olduğu gibi, enfeksiyon oldukça ciddi tip haline gelebilir öksürük neden olur, ilk sergi karakteristik semptomlar ele alınacak deneyimli çocuk doktoru bilir.

ilk yardım

belirlenen hastalığın tedavisi doktor ile uğraşmak gerekir, ancak her ebeveyn hızlı ve doğru bir şekilde çocuk öksürük yatıştırmaya bilmeli. iyileşme sürecini hızlandırmak anlamlı balgam çıkarılması için boğucu saldırıyı ve düzgün seçilen ilacı hafifletmeye yardımcı, öksürük reseptörleri bastırmak anlamına gelir.

Geceleri Kuru öksürük rahatsızlık birçok neden olur. Çocuğa yorucu, yorucu ve ona huzur içinde uykuya izin vermez. Bu saldırılar her zaman da bu gibi durumlarda, bizim anneannelerinin kullanılan olağan teneffüs ortadan kaldırmak vardır. özel bir inhaler satın almak arzu edilir Bu amaçla, herhangi bir eczanede satılan ve Kitinizde tuzlu belli bir tür eklemeyi unutmayın edilir. inhaler zemin eli olmasaydı nasıl bir çocukta bir öksürük yatıştırmaya? iyi olan kurumuş boğazını nemlendirir ve hızlı bir şekilde gıdıklamak kaldırır, sadece buhar üzerinde nefes almak iste.

Anahtar tavsiyeler

Geceleri öksürük çocuk sakinleştirmeye anlamaya, özel dikkat bebeği çevreleyen faktörlere dikkat edilmelidir.

 1. tüm binanın ıslak temizlik geçirin. Bu zorunlu uygulanmasını gerektiren önemli bir yönüdür. Islak ve temiz hava kalitesi akciğer süzme katkıda, daha az tahriş edici bulunmaktadır. mümkünse, odayı havalandırmak özel nemlendirici takın ya da sadece iyi su ve havlu ile ıslatılmış olan piller asmak emin olun.
 2. Sık öksürme alerji belirtisi olabilir. , Çevredeki nesnelere çocuğu dikkat şüphe neden odadan her şeyi kaldırın. yatak değiştirmek için emin olun, bu ürünleri yıkanması anlamına gelir, ayrıca gece öksürük tahrişe neden olabilir.
 3. Çocuğun öksürüğü yatıştırmak için nasıl karar vermek, bol miktarda unutmayın. o beden ve akciğerlerde sıvı eksikliği telafi etmek için yardımcı olduğunu, kalite inceltme balgam ve hızlı sonuca teşvik etmektedir. Gıda ve almak sıvılar bunlar boğaz ağrısı güçlendirecektir, sıcak olmamalıdır. ideal bir seçenektir sıcak yeme ve içme, mutlaka bol miktarda olacaktır.

öksürük pastili

Geceleri öksürük bebeği yatıştırmaya nasıl doktor tarafından karar verilmelidir. Sadece deneyimli bir uzman doğru temel nedenini belirlemek ve uygun ilaçlar resepsiyon reçete edebilir. Bunlar birkaç tamamen farklı türlere ayrılır ve bunların yanlış kullanımı önemli ölçüde durumu karmaşık hale getirebilir.

Karışımlar - genellikle birkaç kuvvetli katkı maddelerini ihtiva eden bileşimler temsil eder. Bu tür araçlar, sayaç içerir geniş bir aktivite spektrumuna sahip olması eczane, bir balgam, dekonjestanlar olarak tatbik edilir. Bu hesaba bebekte öksürük doğasını alıp ajanın etkisi ile karşılaştırmak için emin olmalıdır. Kuru öksürük alerjik antihistaminik veya nefes önlenmesi, akciğerler tapa içinde oluşabilir antitusif ilaçlarla tedavi edilmemelidir.

Ekspektoranlar ve mukolitik - genellikle iki tür doktor böylece ilacın genel güçlendirici etki, ilaç yazıp. Bu fonlar iyi mukusu sıvılaştırılması ve akciğer onun hızlı sonuca kolaylaştırmak edilir.

Öksürük - daha iyi şekilde münhasıran reçete ile bunlar beyinde bulunan refleksi ortadan kaldırmış oluyoruz ve öksürük üreme sorumludur. Ama onları alarak akciğerlerde sıvı büyük toplama durumu kontrendikasyon.

masaj

Çocuk ilaçların çeşitli aracılığıyla geceleri öksürük yatıştırmaya önce masaj deneyin. Genelde, hatırı sayılır bir rahatlama getirir balgam sonuca geliştirir, bebek niteliksel öksürük ve iyi uyuyabilir. masaj Bu tür bir (kürek kemikleri arasında) geri göğüs hareketler ve yoğurma, yumuşak okşayarak ile karakterize edilir. esansiyel yağlar ve bitkisel kökenli merhem çeşitli yardım etmek egonun etkinliğini güçlendirmek. kullanımlarına önce her zaman maddelerin bu tip bebeğin hassasiyeti üzerinde testi gerçekleştirin.

Geleneksel yöntemler

bir çocukta kuru öksürük yatıştırmaya Nasıl, bizim büyükannesi biliyordu ve bu durumlarda büyük bir başarı ile doğal ev ilaçları kullanılır. Bu durumda, bal Özellikle iyi, bu vitaminler ve mikro zayıflamış vücut bebek dolu ve tatlı şurup çocuklar keyifle alacak onun temelinde lezzetlidir.

 1. Gün boyunca tüketilen ve yatmadan önce içmek için mutlaka edilebilir Çok yararlı sıcak içecek. ılık kaynamış bir bardak su bal bir kaşık ve biraz limon suyu içinde karıştırın. off-ölçekli gidecek bir sağlıklı içecek içinde C vitamini içeriği, gayet bitkin boğaz yatıştırıcı ve anlamlı kuru öksürük atakları yumuşatır. Gıdalar için hiçbir alerji olmadığından emin olmak için önemlidir!
 2. bebek ılık süt karşı değilse, onunla bir tane daha az etkili karışım hazırlayabilirsiniz. , 50-60 derecelik bir sıcaklığa bunu ısıtın soda tutam kaşık ve iyi doğal bal ekleyin. Yüzyıllar hızla geceleri bir çocukta bile en acı ve kuru öksürük gidermek için bu içki içindedir.

Öksürük geleneksel yöntemleri yatıştırmaya Nasıl, tüm ebeveynlerin bilmelidir. yapay tatlandırıcılar, koruyucu ve diğer insalubrious vücut bileşenlerinin kendi kompozisyonda içermez, çünkü ilaç seçenekleri daha fazla fayda getirecektir.

yatmadan önce Prosedürler

Değil önleyici tedbirlerin bir dizi bu durumun ortaya çıkmaması için deneyin bir çocuğun gece öksürüğü yatıştırmak için nasıl karar vermek:

 • Yarım saat sıcak parafin göğüs alanına uygulanabilir;
 • bronşların mutlaka iyi bir ısınma alanı;
 • ürünlerini rahatsız edici akşamı bebeğinizi vermeyin;
 • sıcak bir battaniye ile bebeği sakla.

Hiçbir sıcaklık varsa, o sıcak ayak banyosu yapmak ve pamuk çorap giymek mümkündür.

Bilmekte fayda var

Vücutta inflamatuar sürecin varlığı, bu durumda, sinyaller ortaya çıkacaktır bir uzmana acil ziyarette gerektirir:

 • Uzun bir süre için aşağı getirmek imkansız yüksek sıcaklık;
 • Açıkçası solunum ve hırıltı gürültüler rahatsız;
 • öksürük balgam sökülebilir kan;
 • mavimsi Nasolabial üçgen veya kusma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.