KariyerKariyer yönetimi

Bir başörtüsü ... Bir başörtüsü mesleğinin, görevlerinin ve özelliklerinin bir tanımlamasıdır

Kafa avcısı kimdi? Ne yapar Bu nispeten yakın bir zamanda ortaya çıkmış bir meslektir. Headhunter, işverenin görevlerini yerine getiren, müşterinin (işveren) gereksinimlerini karşılayan uygun adayları bulmayı içeren bir çalışandır. İş görüşmesi, iş görüşmesi sırasında en iyi adayı seçmek ve bununla ilgili bir dizi konuyu tartışmaktır. Bu, geniş bir yelpazeye sahip bir çeşit istihdam ajanıdır.

"Bounty Hunter"

Kafa avcısı kimdi? İngilizce'den çevrilen bu kelime "ödül avcısı" olarak tercüme edilmiştir. Gerçekten de, bu mesleğin temsilcisinin görevleri arasında, belirli pozisyonlar için en uygun uzmanların araştırılması yer almaktadır. Temel beceri insanları anlama becerisidir.

Profesyonel bir başörtüsü, insanların güvenini kazanabilecek mükemmel bir iletişim aracıdır. İkna edici, kalıcı ve aynı zamanda hastası. Başörtüsü, baskıyla baş edebilecek akıllı bir insan izlenimi yaratan bir çalışandır. Esnek, uyarlanabilir ve olgun bir kişilik yanı sıra iyi örgütsel becerilere ve idari becerilere sahip yetenekli bir müzakerecidir.

İcra görevlisi

Bir başörtüsü, bir istihdam için işe alım hizmetleri sağlayan bir şirket veya bir kişidir. İşverenin özel gereksinimlerini karşılayan kişileri bulmak için firmalar tarafından işe alınıyor. Başka bir deyişle, adayların beceri düzeylerine göre seçiminde bulunan, dolayısıyla işveren ile potansiyel aday arasındaki işe alım sürecini hızlandıran bir yönetici işverenidir.

Headhunter: mesleğin tanımı

 • Amaçlı bir araştırma stratejisi geliştirin ve uygulayın.
 • Şirket, rakipler ve pazarın araştırma müşterileri.
 • Çeşitli kanallar vasıtasıyla potansiyel adayları takip etme ve tanımlama.
 • Adayların niteliksel değerlendirilmesi.
 • Gizli konuşmalar yürütmek, daha sonra verilerin güvenilirliğini doğrulamak.
 • Adayların kısa bir listesinin hazırlanması.
 • Müşterilerle takip çalışmaları ve adaptasyon sürecinde yardım.
 • Belli bir bilgi alanındaki özgüllüğe sahip olma (uzmanlaşmış endüstri veya pozisyon).
 • Araştırma çalışması.

Bir kafa avcısı mesleğinden ne beklersiniz?

Çoğunlukla bir işyeri niteliğindedir, ancak aynı zamanda, müşterilerle yapılan bazı toplantılar ve adaylarla yapılan röportajlar ofisinin dışında yapılabilir. Hedhunter, örgüt tarafından çalıştırılan bir iş danışmanıdır . Serbest çalışan olabilir. Her durumda, bir alanda ya da başka bir konuda uzmanlık sahibi bir uzman olmalıdır. İş günü boyunca seyahat müşterilerle görüşmek için gerekli olabilir. Turizm endüstrisi veya yabancı bağlı kuruluşlara sahip büyük şirketler için bir sorun olması durumunda yurtdışında çalışmak mümkündür.

Yürütme görevlisinin sorumlulukları

 • Çalışan adaylarını cezbetmek ve değerlendirmek suretiyle personel görevlerinin çözümü.
 • Yöneticileri personele danışmanlık yapmak.
 • Hareketleri yönetmek ve bir staj programı hazırlamak.
 • Başvuru sahipleri ve belirli pozisyonlar için potansiyel adaylar hakkında bilgi veren eğitim kurumları, istihdam büroları ve istihdam büroları, medya ve internet siteleri gibi kaynaklarla çalışın.
 • Çalışmanın tanımını inceleyin ve beceri düzeyini geliştirin.
 • Boşanma duyurularını yerleştirerek başvuranların katılımı.
 • Başvuru sahibinin mülakatta yeterliliğinin belirlenmesi, cevapların analizi ve verilerin doğrulanması.
 • İş görüşmesi organizasyonu (gerekirse, seyahat, konaklama, yemek, bir grubun refakatçisi veya bir aday hakkında sorular).
 • Headhunter özgeçmişini dikkatle inceliyor ve başvuranları resmi gerekliliklere uygun olarak değerlendiriyor.
 • Kabul edilen bir dizi yeterlilik için adaylarla görüşme yapmak.

Profesyonel bir kafa avcısının nitelikleri

Bir başörtüsü mesleği, işe alım süreçlerinin derin bir anlayışını, mükemmel bilgi ve pazardaki duruma odaklanma, trendler ve en iyi uygulamaları ima eder. Önemli nitelikler iş zekası, etkili müzakereleri yürütme kabiliyeti, birkaç öncelikle çalışabilme yeteneği, sorunları çözme yeteneği, hırs ve kararlılık, dayanışma ve kendine güventir. Önemli olan bir takımda çalışabilme ve yaratıcılıktır.

Kafa avcısı kimdi?

Yukarıda tartışılan bu kelimeyi nasıl çevirirsiniz. Bir kafa avcısı olan ne tür bir meslek konuşalım? Ne yapar

İşveren ile potansiyel çalışan arasında aracılık yapan bir uzman. Genellikle kafa avcısı daha üst seviyedeki uzmanlarla ilgilenir. Tipik bir işveren, kendilerini iş bulmaya çalışan adayların seçiminde yer alırken, başöravuğu, halihazırda bir çok faydalı önerisine sahip gelişmiş, nitelikli uzmanlarla ilgilenmektedir.

Bazen "ödül avcısı" nın görevi, değerli çalışanları yanlarına çekmektır. Her şeyden önce headhunter özgeçmişini çekiyor? Her şeyden önce, başvuranı belirli bir alanda birinci sınıf bir uzman olarak nitelendiren bilgiler. İstenen uzmanlık deneyimi de memnuniyetle karşılıyor.

Kafa avcısı hipotezi

 • Bir diplomat ve bir psikolog, ikna armağanına sahip olan ve içinden geçen bir kişiyi görenlerdir.
 • Satıcı ve analist yalnızca mallarını satmakla kalmaz, aynı zamanda örgütünün markasını satar ve işgücü piyasasını ve mevcut eğilimlerini analiz eder.
 • Bir pazarlamacı ve iletişimci, tamamen dürüst olmayanları da içeren çeşitli tekniklerle doğru uzmanın zihnini ve kalbini kazanabilen biridir.
 • Danışman - en iyi seviyede yüksek kaliteli bir personel yapısının oluşturulduğu, baş avucunun başarıyla teslim edilmesiyle birlikte, yönetim ekibinin bile dinlediği danışman.

Headhunter, işin gerçek profesyonel meselesidir, mutlaka sistem düşüncesine sahip olmalı ve aynı zamanda verileri analiz edebilmeli ve bunlara karşılık gelen sonuçlar çıkarabilmelidir. Genellikle, beşeri bilimlerin aksine mükemmel "ödül avcıları" haline gelen teknik bilgi alanındaki uzmanlar.

Bununla birlikte, sadece teknik bilgi yeterli değildir. Dikkat, iletişimcinin yeteneği ve psikolojinin olağanüstü anlayışıyla önemli bir rol oynar. Buna ek olarak, bir kafayı avucunun ana kişisel nitelikleri cesaret, atılganlık, güçlü irade olmalıdır. Bütün bu askeri cephaneliğe sahip olmakla "ava" gidebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.