ÇirkinlikInşaat

Bir banyo için vakıf yükleme özellikleri seçmek en iyisidir nedir

Ne olursa olsun amaçlanan yapının, güvenilir vakıf daima dayanıklılığını belirler. Doğru banyosu altında vakıf iyidir anlamaya - herhangi oluşturucu için kolay bir iş değildir. Karmaşık toprak (turba ya da ip) verilmesi sorun özellikle çok.

Hangi faktörler vakıf seçimini etkileyen?

Yine hamam tasarlama sürecinde öncelikle buna seçmek yanlışsa olumsuz vakıf kalitesini etkileyebilir aşağıdaki faktörlerin objektif bir değerlendirme sağlar.

 1. zemin dondurma derinliği. Bölgedeki bağlıdır ve tüm bilinen. yeraltı suyu başlamak peremerzat zaman toprak şişme kış aylarında görülür. Bu işaretler yakın veya toprak höyükler üzerinde bulunan kaldırım çatlaklardan ip görülebilir.
 2. Orada evler inşa edilir ve inşaatçılar sorabilirsiniz eğer toprağın özellikleri genel olarak bilinmektedir. O kötüyse katı katmanları kalmayıncaya kadar, üst katmanlarını kesti. Çakıl ve kum yatağı donma seviyesine bir girinti alt germek güvenilir araçlar. o yükü eşitlemek yardımcı olarak ikincisi her zaman kullanılır. ağırlaşmasını hafife vakıf bir kaymaya yol açabilir. Hatta onun küçük deformasyon duvarlar, yamaçta çatlakların ortaya çıkmasına yol açan ve açıklıkları ofset. Normal toprak derinliği yeterli imleri 0.5 m.
 3. seviyesi yeraltı. Su beton üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir, tesis veya kazıklar üzerine drenaj yapısı kurmak için gereklidir.

elleriyle banyosu altında vakıf: bir daha iyidir

Bir banyo için bir temel doğru seçimi yapmak için, her tür özelikleri hakkında bilgi almak için gereklidir.

1. Şerit vakıf

banyosu altında bir vakıf seçerken en çok bu form üzerinde durur, en iyisidir. Bu düşük maliyetler gerektirir ve tüm kendi elleriyle yapılabilir. Üniforma yük ve basit tasarımı küçük binaların inşası için güvenilir bir temel oluşturmak için.

banyosu altında derin temeller yapılmış ağır Duvarlar için. Evin ahşap takdirde hangisi, daha iyi? Burada küçük yükler için daha uygun melkozaglublenny (50 cm).

vakıf katı ve montaj olduğunu. ona ek ekipman gerektirmez, çünkü eski tercih edilir ve monolitik inşaat yüksek güvenilirliğe sahiptir. Mevcut banyoları geniş bir malzeme yelpazesi için:

 • beton;
 • şişeler;
 • moloz beton;
 • tuğla.

Takım destek çimento blok üzerinde serilir. Bir şişman kırmızı tuğladan döşeme banyo takımdan vakıf için.

2. iskele vakıf

ilk etapta ekonomi ve inşaat hızı ise, kutuplar banyosu altında bir vakıf iyidir ne planında ilk soru bulunmaktadır. Bu seçenek ayrıca evine uzantıları ve ahşap ve köpük yapılmış çiftlik binalarının inşaatı oluşturmak için yaygın olarak kullanılan olduğunu. O toprağın sorununa uygundur.

oluşumu kalıcı bir toprak derinliğe kadar yığınları. Onlar daha pahalı kutuplar vardır, ama prensip imalatı benzerdir. Bunu yapmak için, bir iyi kurulmuş parçaları yapılmış ve beton yaptı.

En betonarme radye temelin yapılmış, ancak keresteden imal etmek mümkündür hafif inşaat için olduğu. Toprağın üst tabakaların şişme yapı etkilememiştir için, boşluk yer üstünde oluşturulur. Ayrıca Ağaçları nemden korunması için sağlamalıdır.

3. levha temel

Güçlendirilmiş yekpare levhanın mükemmel toprağın düzensiz yük deplasman hizalar. Binanın çok temel deforme olmaz. Alt tesviye tabakası bir kum dolgusu oluşturulur. ağır yükler için tasarlanmış ve malzeme tüketiminin en pahalı olduğu için banyoları için nadiren kullanılmaktadır.

Vida kazıklar üzerine 4. Taban

Son zamanlarda kısa sürede yüklü popülerlik vida kazık kazanıyor. Bunlar tedavi öncesi alanı ve malzeme ve işçilik maliyetlerini düşürür kuyu sondaj, gerekmez. Ama aynı zamanda özel bir teknikle kazıkların satın alımı ve kurulumunda üzerinde harcamak zorunda. onlar toprağa iyi bir girişiniz varsa Manuel kurulum, da mümkündür. Genel olarak, yığınları banyosu yapımı için iyi bir bütçe seçeneği vardır vida. Eğer binayı hemen başlayabilirsiniz zaman Montaj, sadece 1-3 gün sürer.

Ne iyi banyosu altında bir vakıf yapmak. baz yapımı

Her tür için kendi temel inşaat teknolojisi gerektirir.

inşa halinde hazırlanması 1. bölümde

kazı gerçekleştirilmez vida tabanı haricinde her durumda, hazırlama yapımı için arsa. Siyah toprak, 15 cm kaldırılır temel işaretler getirilir ve yapılır.

2. Montaj sürekli temel

inşaat firması işin performansına fiyatını overstates zaman müşteri elleriyle bir banyo için bir temel yapmak için en iyi olanı düşünmek başlar. imalat kolaylığı aşağıdaki Bant monolitik baz sayesinde uygundur.

 1. Trenching. Onların boyutları zemin koşulları ve yüklerde bağlıdır.
 2. bazın hazırlanması. kum yastık yaratmak. melkozaglublennogo temeli için tabaka kalınlığı 300 mm dir.
 3. Kurulum 50 cm yüksekliğe kalıp. Hatta üst yatay seviyesini yapmak önemlidir, bu nedenle daha sonra duvarlar ortaya koymak daha kolaydı.
 4. alt ve armatürün torna kurulumu küçük beton tabakasını Döşeme. Tüm kalıp hacmini Dolum.
 5. bodrum yüzeyini su yalıtım. En kolay yolu çatı malzemesinin iki katmandan üst üzerine koymak.

iskele temelin 3. Kurulum

Bir banyo için en iyi temeli, bunu yapmak için nasıl, sadece en ünlü ve basit olarak sütunlu seçeneği kalabilirler diye düşünüyordum olmamaya.

aşağıdaki gibi Kolumnar baz yapılır.

 1. kutup sayısını hesaplamak (ortalama banyo için -. iç duvarlar için ayrı ayrı en az 8 adet).
 2. en az 1 m derinlikte sondaj kuyularını.
 3. tamponlama kum 250 mm üretimi.
 4. tuğla, moloz veya beton döküm ayağı yerleştirilmesi.
 5. vakıf etrafında yatay seviyesini kontrol ediliyor.

4. Montaj vida taban

Toprağın sorununa daha uygundur banyosu altında bir vakıf bulmak hepsi hemen Burgulu kazık hakkında hatırlamak için. Hatta bataklıklarında, yapıyı kuran onların kullanımı ile. aşağıdaki gibi onlar sadece bina inşa edebilirsiniz toprağa vidalama sonra.

 1. Burgulu kazık seçimi. Bunların uzunluğu dondurma derinliğinden daha büyük, ancak 1.5 m'den daha az olmalıdır.
 2. uzunluğu 2.5 m'den fazla değildir, bu mümkün Kazıklar el vida. Bununla 2 kişiyi idare, ve üçüncü hiçbir sapması olmadığını da sağlamaktır.
 3. tüm destekler zemine vidalanır sonra telemetre yatay seviyesini doğrulandı.
 4. Metal yığınları içinde beton sütunlar çözeltisi ile doldurulur.
 5. Beton sertleştikten sonra, kazık uç duvarları ve homojen bir yük dağılımı ile yekpare bir yapı içinde temel bağlantı kanalının yatay Grillage kaynaklanacak.

kolon temelleri ve vida için 5. Üretim grillage

radye temel unutma, seçim için bir banyo için en iyi temelin ne olduğu konusunda bir karar, önemli bir parçasıdır. O da yapısı, maliyet ve becerilerin özelliklerine göre seçilmiştir.

Betonarme radye temel en güvenilir ve karlı bina temelidir. onun yüklenmesi gerekir malzemeler için:

 • bağlantı parçaları;
 • bağlanma için tel;
 • beton harcı;
 • Panel oluşur.

Yapım çevresinde 15-30 cm artışlarla hav örme metal örgü takviyesinin setinde. onlar sarmal olup olmadıkları, deliklerin üst kısmında delinmiş yığınları içine yerleştirilen ipotek sabitlenir. Ayrıca uygun bir direğe sokulur ve uzunlamasına kamçılarıyla bağlıdır. armatür ucunda çıkıntılı bir kamçı ile yapılan beton yığınları ligasyon ile.

Kalıp tamamen yüklenmiş ve üst kenarı ile hizalanır. kalıpta - daha sonra birinci sütun içinde, ve: Daha sonra, beton dökme. kazıkların uçları monlit içindedir.

keresteden Grillage genellikle ahşap binalar için kullanılır. Malzeme hazırlayıcı seçilen açısal elemanları kurutuldu ve kilidi birleştirilmesi için kesim yapmak edilir. Ardından gelecek radye temelin köşeleri ana hatlarıyla ve bunlardan biri ile koşum başlar. civatalarla - Bruce parantez veya köşeleri ve kazık kafaları katılır.

o yükü dayanabildiğinden kanalın Grillage, taş evlere yapılır. O Burgulu kazık uç duvarlarına iyi kaynatılır.

Birkaç ipucu

banyosu altında temellerini dikilmiş zaman, uzmanlar danışma hataları önlemek için gereklidir.

 1. fırın temeli onların deformasyon birbirini etkilemez için banyoda, ana ayrıdır.
 2. Karmaşık arazi daha uygun vida kazıkların için.
 3. bir tabaka temel altında yastık jeotekstil bir gömülme izole edilir.
 4. Banyo kanalizasyon toplama musluk ile donatılmıştır yeraltı tankı zemin bırakarak imkanı ile, bir alt olmadan.

Sonuç

Bir banyo için vakıf nedeniyle tasarımlarının büyük çeşitliliği almaya değil zordur. Ama banyonun altına vakıf tür daha iyi ne olduğu konusunda sorunun tek bir cevabı yoktur. Uygun bir tipi seçimi, yapısal özellikleri, nitelikleri ve toprak oluşturucu olanakları tanımlandığı gibidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.